FANDOM


Snaptrapper transparent
Strona dotyczy miejsca w filmów i gier. Jeśli szukasz miejsca z powieści - zobacz Cmentarzysko Smoków.
Bone 3

Nemezis Pyskacza na Smoczym Cmentarzu

Smoczy Cmentarz (ang. Dragon Graveyard; nieoficjalne polskie tłumaczenie) - jedna z wysp pojawiających się w krótkometrażówce Legenda o smoku Gnatochrupie, a także w grze Rise of Berk jako jedna z lokalizacji dostępnych do eksploracji.

Położenie

Wyspa ta leży dość daleko na zachód od wyspy Berk. Można na nią dopłynąć statkiem, wiosłując, lub dolecieć na grzbiecie smoka

Wygląd

W przeciwieństwie do powieściowego Cmentarzyska Smoków, miejsce to jest wyspą, nie zaś zatoką morską.

Jest to niewielki kawałek lądu, pozbawiony roślinności i skalisty. Szeroka plaża pokryta jest szarawym piaskiem. Zarówno z wody, jak i z dowolnego miejsca na wyspie wystają liczne kamienne iglice oraz inne formacje. Unosząca się nad powierzchnią ziemi mgła potęguje ponury charakter wyspy.

Cechą charakteryzującą to miejsce są porozrzucane liczne kości smoków (żebra, czaszki i inne). Nie wiadomo, skąd się tam wzięły - być może jest to dawne, zniszczone gniazdo smoków. 

Mieszkańcy

Wyspę zamieszkuje tylko jeden gatunek smoka - jest nim Gnatochrup, który ze względu na konieczność zdobywania kości smoków do tworzenia swojego pancerza osiedlił się na Cmentarzu. Gnatochrupy jednak ukrywają się, przez co wyspa wygląda na zupełnie opuszczoną. 

Znanym i nazwanym mieszkańcem wyspy jest Nemezis Pyskacza.

Historia

Legenda o smoku Gnatochrupie

Na wyspę trafiają młodzi jeźdźcy smoków, nakłonieni do podróży przez Pyskacza Gbura. Jakiś czas wcześniej smok podpalił jego dom, a o ten incydent mężczyzna oskarżył Gnatochrupa. Swego czasu Pyskacz nieświadomie ukradł smokowi małą kość, przez której brak w pancerzu nie mógł on wydobyć z siebie ryku. Gnatochrup gonił go przez lata, by w końcu znów zaatakować.

Młodzi wikingowie płyną łodzią, wiosłując, w kierunku wyspy. W czasie podróży Pyskacz opowiada im swoją historię, w którą młodzież mu nie wierzy. W pewnym momencie łódź wpada na skały, otaczające Smoczy Cmentarz. Statek rozbija się, a jego pasażerowie wchodzą na ląd.

Pyskacz od razu przystępuje do konstruowania pułapki na smoka. Zawiesza na skale duży smoczy korpus, w który smok miał zostać zwabiony. Przynętą zaś zostaje Śledzik. Młodzież do samego końca nie wierzy Pyskaczowi, do czasu, gdy za ich plecami ląduje Gnatochrup. Jednak to wikingowie, a nie on, zostają "uwięzieni" w kościanej klatce, chroniącej ich przed ogniem smoka. Wówczas Czkawka zdaje sobie sprawę z prawdziwego powodu gniewu smoka i namawia Pyskacza, by oddał mu małą kość. Gnatochrup natychmiast ryczy, lecz po chwili staje się potulny i daje się oswoić. Na jego grzbiecie wikingowie powracają na wyspę Berk.

Rise of Berk

Wyspa znajduje się w okolicach wyspy Berk i jest eksplorowana przez Czkawkę i Szczerbatka.

Ciekawostki

Galeria

Zobacz też

Miejsca z filmów, serialu i gier
Miejsca na wyspie Berk Wioska BerkTwierdzaSmocza zbrojowniaZbrojowniaSmoczy hangarStajnie dla smokówSmocza AkademiaSmoczy DomPortDom CzkawkiDom ThorstonówDom HoffersonówDom IngermanówDom JorgensonówDom PleśniakaDom GothiDom WiadraFarma SvenaTunele SzeptozgonówWięzienieZatoczkaKrucze UrwiskoPieczaraPlaża Thora
Wyspy Auction IslandBotany BlightCaldera CayEruptodon IslandGrzmot ThoraKoniec ŚwiataKsiężycowa WyspaLęgowiskoMelodyjna WyspaMroczna GłębiaNiemożliwa WyspaOdin's RespiteSkała ThoraSkręćkarcze BagnaSmocza WyspaSmocze SanktuariumStorehouse IslandTrzęśliwe BrzegiTyr IslandTytaniczna wyspaWyspa ZbrojoskrzydłegoWyspa BerkWyspa Bora GłowyWyspa FriggWyspa GłazopiaskowaWyspa Koślawych MrukówWyspa KrzykozgonaWyspa Lawowych ProstakówWyspa LodowcówWyspa Najwyższych DrzewWyspa NocyWyspa OgnioglistWyspa skarbuWyspa Spokojnego ŻyciaWyspa SzeptozgonówWyspa SzponiakówWyspa Szybkich SzpicówWyspa WrzeńcówWyspa WęgorzyWyspa ZiółWyspa ZmiennoskrzydłychWyspa ZębirogówWyspa Łowców SmokówWyspa ŁupieżcówZiemia SmarkaŻelazna Wyspa
Inne miejsca Cmentarzysko StatkówFort DragoGniazdo OgnioglistGniazdo ŚmiercipieśniaGniazdo Zaduśnych ZdechówLuk TukOceanPiekielny PrzesmykSmocza ArenaSmocze LeżeSmoczy CmentarzSwędzipachaWięzienie Łupieżców

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.