FANDOM


Artykuł

Smocze Sanktuarium (ang. Dragon Sanctuary) — jedno z głównych miejsc akcji filmu Jak wytresować smoka 2, zamieszkane przez mnóstwo smoków oraz ich tresera, Valkę.

Położenie

Smocze Sanktuarium jest bardzo dobrze ukryte oraz pilnie strzeżone przez samą Valkę oraz jej smoki, by nikt niepożądany go nie odkrył.

Wyspa znajduje się na północy, w Arktyce. Jest to najdalej wysunięte na północny wschód od wyspy Berk miejsce.

Wygląd i mieszkańcy

Z zewnątrz Smocze Sanktuarium przypomina ogromną górę lodową z wystającymi z niej dużymi lodowymi kolumnami zlokalizowaną na otwartym oceanie, wokół której znajdują się mniejsze lodowe górki oraz wzniesienia wystające z wody. Do środka prowadzi niewielkie i dobrze ukryte między lodem wejście znajdujące się na sporej wysokości, by żaden intruz nie dostał się do wewnątrz.

CZkaWkA

Smoki zamieszkujące sanktuarium

Wnętrze sanktuarium jest bardzo zielone i rozległe. Sanktuarium zrobione jest z niespotykanie wielkich formacji skalnych zwanych Oragan Pipes połączonych lodem. Obejmuje ono doliny oraz zbiorniki wodne. Wszystkie te środowiska zamieszkane są przez wiele gatunków smoków, zarówno znanych wcześniej wikingom z Berk, jak również zupełnie nowych. Zwierzęta obecne są wszędzie - niektóre śpią lub chodzą po lądzie, inne ogromnymi stadami latają w powietrzu, pisklaki z kolei bawią się na trawie. Nad wszystkimi smokami pieczę sprawuje Valka z jej wierzchowcem Chmuroskokiem, a także założyciel sanktuarium, Oszołomostrach o nieznanym imieniu.

Nie do końca wiadomo, w jaki sposób, wewnątrz lodowca panuje niemal egzotyczny klimat, w którym mają prawo żyć liczne, bujne rośliny. Powietrze także jest raczej ciepłe, co - przez nieznaczne zamazanie konturów - widać, gdy Czkawka wyłania się z jaskini i wchodzi do Sanktuarium.

Historia

Założenie

Smocze Sanktuarium zostało założone przez Oszołomostracha, tworząc je swoim lodowym oddechem, który wciąż sprawuje władzę nad tysiącami przedstawicieli skrzydlatej rasy. Przez dwadzieścia lat towarzyszyła mu Valka, ratując smoki z rąk żądnego władzy Drago i ukrywając je w tajemniczej krainie przed przybyszami z zewnątrz. 

Jak wytresować smoka 2

W drugiej części ekranizacji do Sanktuarium przybywa syn Valki, Czkawka. Jest zaskoczony ogromną liczbą smoków zamieszkujących piękną krainę. 

Podczas ataku, Oszołomostrach sprawujący piecze nad przybytkiem umiera. Przez to mieszkające tam smoki zostały zmuszone do opuszczenia domu. Nie wiadomo, czy smoki powróciły tutaj, ale prawdopodobnie większość zamieszkała na wyspie Berk.

Ciekawostki

  • Smocze Sanktuarium jest znane również jako Smocze Legowisko (ang. Dragon Den), Smocza Góra (ang. Dragon Mountain), Sanktuarium Valki (ang. Valka's Sanctuary) lub Góra Valki (ang. Valka's Mountain).
  • Po aktualizacji jest także dostępne w grze DreamWorks Dragons: Rise of Berk. Umożliwia ono szkolenie smoków na poziom tytaniczny. Jednak aby je odbudować potrzeba 599 run lub pomoc smoka o poziomie 51. Budowa kosztuje 8.000.000 drewna i trwa 1 dzień.

Zobacz też