FANDOM


Kuźnia2

zbrojownia w Jak wytresować smoka 2

Smocza zbrojownia, dawniej kuźnia Pyskacza (ang. Dragon armory, Gobber's forge) — miejsce znajdujące się w wiosce Berk, w którym pracuje Pyskacz Gbur

Funkcje

Dawniej, czyli przed wytresowaniem smoków przez Wandali, w miejscu tym znajdowała się kuźnia, w której kowal z pomocą Czkawki wyrabiał broń dla Wandali. W serialu Jeźdźcy smoków Pyskacz przeżył kryzys związany z brakiem zapotrzebowania na bronie i ostatecznie zaczął prowadzić gabinet dentystyczny dla smoków. Obecnie są tam produkowane siodła oraz nadal prowadzony jest gabinet dentystyczny. 

Konstrukcja

KuźniaPyskaczaSoD

kuźnia w School of Dragons

Budowla pozbawiona jest zewnętrznych ścian. Jest zbudowana z drewnianych bali, dach jest wysoki, spadzisty i także wykonany z drewna. Do zbrojowni swobodnie mogą wchodzić mieszkańcy wioski, jednak dla klientów zamawiających siodła przeznaczone jest specjalne okienko, w którym można dostać numer oczekiwania w kolejce, zamówić oraz odebrać siodło. Obok okienka wiszą numerki, rozdawane wikingom.

Wewnątrz budowli znajdują się pomieszczenia poprzedzielane drewnianymi ścianami, na których wiszą bronie i inne liczne przedmioty o różnorodnym zastosowaniu. 

Wśród urządzeń znajdujących się w zbrojowni są drewniane manekiny o wielkości i kształcie smoczych grzbietów, służące do tworzenia wykrojów siodeł, obrotowy schowek na narzędzia oraz liczne pasy i skóry zwisające z sufitu. 

Historia

Jak wytresować smoka

W pierwszym filmie budowla była kuźnią, w której pracował głównie Pyskacz oraz jego pomocnik Czkawka. Podczas ataków smoków na wioskę musieli oni szybko produkować broń, naprawiać uszkodzoną i zwracać ją właścicielom, by mogli dalej walczyć. W kuźni wytwarzane były również większe bronie służące do zestrzeliwania smoków, między innymi wyrzutnie.

Jeźdźcy smoków

W drugim odcinku serialu, Wiking do wynajęcia, Pyskacz przechodzi kryzys, który związany jest ze zmniejszonym zapotrzebowaniem na broń - kowal nie ma już pracy, a tym samym przeznaczenia. W wyniku incydentu z Hakokłem Pyskacz odkrywa swoje nowe powołanie, jakim jest leczenie zębów smokom. Od tej pory wciąż produkuje  i naprawia bronie w razie potrzeby, lecz zajmuje się także leczeniem smoczych zębów, co widać między innymi w odcinku Jak sobie wybrać smoka, gdzie wyrywa zęba Sztukamięs.

Jak wytresować smoka 2

W drugiej części filmu kuźnia bardzo się zmienia, za sprawą Czkawki który zaprowadził pokój ze smokami. Wikingowie wyrabiają tam siodła, protezy dla smoków m.in: łupki na skrzydła i metalowe zęby. Pojawiają się również nowe, lepsze sprzęty takie jak piła, czy wiele nowych narzędzi.

- Mamo, w życiu byś jej nie poznała. Tam gdzie wykuwaliśmy broń, teraz robimy siodła, łupki na skrzydła, nawet zęby smokom łatamy!

Czkawka, Jak wytresować smoka 2

Galeria

Zobacz też

Miejsca z filmów, serialu i gier
Miejsca na wyspie Berk Wioska BerkTwierdzaSmocza zbrojowniaZbrojowniaSmoczy hangarStajnie dla smokówSmocza AkademiaSmoczy DomPortDom CzkawkiDom ThorstonówDom HoffersonówDom IngermanówDom JorgensonówDom PleśniakaDom GothiDom WiadraFarma SvenaTunele SzeptozgonówWięzienieZatoczkaKrucze UrwiskoPieczaraPlaża Thora
Wyspy Auction IslandBotany BlightCaldera CayEruptodon IslandGrzmot ThoraKoniec ŚwiataKsiężycowa WyspaLęgowiskoMelodyjna WyspaMroczna GłębiaNiemożliwa WyspaOdin's RespiteSkała ThoraSkręćkarcze BagnaSmocza WyspaSmocze SanktuariumStorehouse IslandTrzęśliwe BrzegiTyr IslandTytaniczna wyspaWyspa ZbrojoskrzydłegoWyspa BerkWyspa Bora GłowyWyspa FriggWyspa GłazopiaskowaWyspa Koślawych MrukówWyspa KrzykozgonaWyspa Lawowych ProstakówWyspa LodowcówWyspa Najwyższych DrzewWyspa NocyWyspa OgnioglistWyspa skarbuWyspa Spokojnego ŻyciaWyspa SzeptozgonówWyspa SzponiakówWyspa Szybkich SzpicówWyspa WrzeńcówWyspa WęgorzyWyspa ZiółWyspa ZmiennoskrzydłychWyspa ZębirogówWyspa Łowców SmokówWyspa ŁupieżcówZiemia SmarkaŻelazna Wyspa
Inne miejsca Cmentarzysko StatkówFort DragoGniazdo OgnioglistGniazdo ŚmiercipieśniaGniazdo Zaduśnych ZdechówLuk TukOceanPiekielny PrzesmykSmocza ArenaSmocze LeżeSmoczy CmentarzSwędzipachaWięzienie Łupieżców

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.