FANDOM


Myjnia

Gronkiel korzystający z myjni na Berk

Smocza myjnia (ang. Dragon Wash, grooming station) — nowy rodzaj budowli powstałej na wyspie Berk specjalnie dla udomowionych i żyjących tam smoków.

Zastosowanie

Dzięki niej smoki mogą wziąć relaksującą kąpiel, a przy okazji również masaż.

Budowa

Myjnia2

ilustracja przedstawiająca myjnię

Myjnia składa się z zadaszonego palenisa oraz przylegającego do niego kamiennego basenu wypełnionego wodą, w którym staje smok. Nad basenem tym znajduje się obrotowa, podłużna myjka, także wykonana z kamienia. Myjka pokryta jest wypustkami, które oprócz mycia i masażu pełnią również funkcję drapaczki. Palenisko służy prawdopodobnie do suszenia się - smoki przesiadują na żarzących się węgielkach i pod wpływem wysokiej temperatury schną.

Historia

Myjnie zostały zbudowane na wyspie Berk w ciągu pięciu lat po zaprzyjaźnieniu się ze smokami. Znajdują się w wiosce Berk, jednak nie wiadomo, ile ich wybudowano.

Pojawienie się

Jak wytresować smoka 2

Jedna z myjni pojawia się na początku filmu Jak wytresować smoka 2 podczas wprowadzenia. W tym momencie widać korzystającego z myjni Gronkiela, który ociera się grzbietem o coś, co prawdopodobnie ma służyć za gąbkę lub jako narzędzie do masażu.

DreamWorks Dragons: Rise of Berk

RoB-Grooming Station

Grooming Station

Smocza myjnia pod inną nazwą Grooming Station, jako budynek mieszkalny dla wikingów, pojawia się także w mobilnej grze.

Pomieścić się w niej może 20 wikingów. Wybudowanie myjni kosztuje 190.000 sztuk drewna i trwa 6 godzin.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Inne Wiki

Losowa wiki