Wikia

Jak Wytresować Smoka Wiki

Smocza Wyspa

1444strony na
tej wiki
Komentarze12
Land.png

Smocza Wyspa

Smocza Wyspa (ang. Dragon Island) — jedna z wysp znajdujących się na Archipelagu, pojawiająca się jedynie w filmowej ekranizacji książek Cressidy Cowell.

Właściwie istnieją dwie wyspy, nazwane mianem smoczych. Jedna pojawiająca się w filmie Jak wytresować smoka, gdzie znajdowało się poszukiwane przez wikingów Smocze Leże i druga pokazana w krótkometrażówce Gift of the Night Fury.

WyglądEdytuj

Smocza Wyspa, na której przebywała Czerwona Śmierć to niewielka wyspa znajdująca się na Archipelagu, z dala od Berk. Położona jest na niebezpiecznych wodach. Na żeglarzy czyhają tu zagrożenia w postaci wystających z wody ostrych skał i mgły, w której łatwo stracić orientację i zgubić się. Przez wieki Wikingowie usiłowali ją zlokalizować, ponieważ znajduje się tu Smocze Leże. Plaża pokryta jest drobnym ciemnym żwirem, a linia brzegowa wyrównana. Najwyższym punktem wyspy jest wulkan będący domem smoków. Do środka można się dostać jednym z tuneli. W serialu widzimy, że znaczną część wyspy porastają lasy.

Wyspa, na której smoki przechodzą okres godowy, przypomina atol i prawdopodobnie znajduje się na cieplejszych wodach lub pobliżu źródła ciepła, którym może być gejzer. Jest dosyć mała. Nie występuje tu żadna roślinność. Kształtem przypomina skalisty półksiężyc, wewnątrz którego jest okrągłe jeziorko łączące się bezpośrednio z oceanem w cieśninie pomiędzy ramionami wyspy. Można tu spotkać liczne zagłębienia wypełnione wodą.

HistoriaEdytuj

Jak wytresować smokaEdytuj

Wyspa pojawia się w filmie Jak wytresować smoka, gdzie okazuje się, że Smocze Leże, które się na niej znajduje, od wieków było poszukiwane przez wikingów, by ostatecznie rozprawić się ze smokami atakującymi Berk. Po pokonaniu mieszkającej tu Czerwonej Śmierci niektóre z tutejszych smoków przeniosły się na Berk i inne wyspy.

Gift of the Night FuryEdytuj

Kiedy Szczerbatek (obdarzony nowym mechanicznym ogonem, który umożliwił mu samodzielne latanie) ucieka z wyspy Berk, Czkawka postanowił go odnaleźć. Sądzi, że uciekł, by dołączyć do smoków, które opuściły wyspę podczas święta Snoggletoga

Pewnego poranka odkrywa Sztukamięs, przywiązaną w domu Śledzika. Smoczyca zrywa się z łańcucha i wzbija w powietrze wraz z zaskoczonym Czkawką. Lecą razem przez ocean, gdy w końcu, po kilku godzinach, trafiają na słoneczną, pełną smoków wyspę. Tam Czkawka odkrywa prawdziwy powód ucieczki smoków, które przybyły tam złożyć jaja, jednak nie odnajduje swojego przyjaciela. 

Pod koniec filmu chłopak chce wrócić wraz ze smokami na Berk, jednak uniemożliwiają to niepotrafiące jeszcze latać pisklęta. Czkawka jednak znajduje sposób - z pomocą wraku statku znalezionego podczas lotu ze Sztukamięs transportuje małe smoczki na wyspę, zaś dorosłe lecą samodzielnie. 

Jeźdźcy smokówEdytuj

Smocza Wyspa pojawia się także w serialu Jeźdźcy smoków. W odcinku W smokach nadzieja Czkawka i przyjaciele są zmuszeni zostawić tutaj swoje smoki, ponieważ po interwencji Pleśniaka ponownie zaczęto uważać je za szkodników i bestie. Jednak gdy pomogły ocalić wyspę przed atakiem Albrechta, smoki ponownie zawitały na Berk.

W odcinku Noc i wrzask okazuje się, że wyspę dalej zamieszkują liczne gatunki smoków. Jeźdźcy przybyli tu na trening przed ponownym atakiem Łupieżców. Czkawka spotkał tu Dagura, który polował na smoki, głównie na Nocną Furię. Jednak, dzięki Czkawce, Szczerbatek został uratowany, a Dagur oficjalnie zerwał sojusz z Wandalami.

W odcinku Bim! Bam! Bom! Stoick w towarzystwie syna i innych jeźdźców zostawia tu swojego smoka, Thornado, razem z jego dziećmi - Bimem, Bamem i Bomem .

Znane gatunkiEdytuj

Na wyspie tej mieszka wiele smoków. Dotychczas zauważono na niej gatunki, takie jak:

W grachEdytuj

Rise of BerkEdytuj

Smocza Wyspa dość często pojawia się w mobilnej grze, jest jednak dostępna wyłącznie podczas specjalnych okazji. Te miały miejsce w dniach:

Dragon Island
600px-Dragon island.png
Rob.png
Niektóre dane mogą zmieniać się w grze wraz z aktualizacjami
Poziom Szczerbatka dowolny
Dostępność specjalna okazja
Czas eksploracji zmienny
Smocze jaja zależy od promocji

School of DragonsEdytuj

Lokalizacja została dodana wraz z Expansion Pack'iem pod tytułem Return to the Dragon Island wypuszczonego 24 czerwca 2016 roku. Eksploracja

Przyjdzie nam ją zwiedzać w ramach zadań (z uprzednio wykupionego za 1250 gemów całego Pack,a). Znajdują się na niej między innymi szczątki pokonanej przez Czkawkę i Szczerbatka w pierwszej części filmu Czerwonej Śmierci.

Zobacz teżEdytuj

Miejsca w Berk i okolicach
W wiosce Berk:
TwierdzaDom bliźniakówDom CzkawkiDom PleśniakaDom ŚledzikaDom SączysmarkaDom GothiSmoczy DomKuźnia PyskaczaZbrojowniaSmocza ArenaWięzienieSmoczy hangarDom WiadraFarma Svena
Na wyspie Berk:
Plaża ThoraZatoczkaKrucze UrwiskoTunele Szeptozgonów
Wyspy:
Lodowcowa WyspaMelodyjna WyspaMroczna GłębiaWyspa ŁupieżcówWyspa NocyWyspa OgnioglistWyspa WęgorzyWyspa ZmiennoskrzydłychSkręćkarcze BagnaZiemia SmarkaRozpaczliwa WyspaWyspa GłazopiaskowaWyspa Najwyższych DrzewWyspa Bora GłowySkała ThoraSmocza WyspaKoniec ŚwiataSwędzipachaWyspa Zębirogów
Inne miejsca:
Cmentarzysko StatkówWięzienie ŁupieżcówSmocza ArenaSmocze SanktuariumSmocze LeżeGniazdo OgnioglistGniazdo Zaduśnych ZdechówFort DragoLodowy archipelagLuk TukWyspa skarbu

Inne Wiki

Losowa wiki