Wikia

Jak Wytresować Smoka Wiki

Smocza Wyspa

1483strony na
tej wiki
Komentarze12
Smocza Wyspa

Dragon island .png

Smocza wyspa leże mapa.png

Podstawowe informacje
Typ Wyspa
Lokalizacja Archipelag
Czas lotu
z Końca Świata
47 godzin1
Mieszkańcy
Gatunki smoków Czerwona Śmierć (dawniej)
Gronkiel
Zębiróg Zamkogłowy
Koszmar Ponocnik
Śmiertnik Zębacz
Nocna Furia (tylko jedna; dawniej)
Straszliwiec Straszliwy
Tajfumerang
Gromogrzmot
Pozostałe informacje
Pierwsze pojawienie Jak wytresować smoka

Smocza Wyspa (ang. Dragon Island) — jedna z wysp znajdujących się na Archipelagu, pojawiająca się w filmach oraz serialu. To na niej znajduje się Smocze Leże, gdzie przez wiele lat gniazdowała Czerwona Śmierć. Wyspa po raz pierwszy pojawia się w filmie Jak wytresować smoka.

WyglądEdytuj

Smocza Wyspa to niewielka wyspa znajdująca się na Archipelagu, z dala od Berk. Położona jest na niebezpiecznych wodach. Na żeglarzy czyhają tu zagrożenia w postaci wystających z wody ostrych skał i mgły, w której łatwo stracić orientację i zgubić się. Przez wieki wikingowie usiłowali ją zlokalizować, ponieważ znajduje się tu Smocze Leże. Plaża pokryta jest drobnym ciemnym żwirem, a linia brzegowa wyrównana. Najwyższym punktem wyspy jest wulkan będący domem smoków. Do środka można się dostać jednym z tuneli.

W serialu widzimy, że znaczną część wyspy porastają lasy.

HistoriaEdytuj

Jak wytresować smokaEdytuj

Wyspa pojawia się w filmie Jak wytresować smoka, gdzie okazuje się, że Smocze Leże, które się na niej znajduje, od wieków było poszukiwane przez wikingów, by ostatecznie rozprawić się ze smokami atakującymi Berk. Po pokonaniu mieszkającej tu Czerwonej Śmierci niektóre z tutejszych smoków przeniosły się na Berk i inne wyspy.

Jeźdźcy smokówEdytuj

Smocza Wyspa pojawia się także w serialu Jeźdźcy smoków. W odcinku W smokach nadzieja Czkawka i przyjaciele są zmuszeni zostawić tutaj swoje smoki, ponieważ po interwencji Pleśniaka ponownie zaczęto uważać je za szkodników i bestie. Jednak gdy pomogły ocalić wyspę przed atakiem Albrechta, smoki ponownie zawitały na Berk.

W odcinku Noc i wrzask okazuje się, że wyspę dalej zamieszkują liczne gatunki smoków. Jeźdźcy przybyli tu na trening przed ponownym atakiem Łupieżców. Czkawka spotkał tu Dagura, który polował na smoki, głównie na Nocną Furię. Jednak, dzięki Czkawce, Szczerbatek został uratowany, a Dagur oficjalnie zerwał sojusz z Wandalami.

W odcinku Bim! Bam! Bom! Stoick w towarzystwie syna i innych jeźdźców zostawia tu swojego smoka, Thornado, razem z jego dziećmi - Bimem, Bamem i Bomem .

MieszkańcyEdytuj

Na wyspie tej mieszka wiele smoków. Dotychczas zauważono na niej gatunki, takie jak:

W grachEdytuj

Rise of BerkEdytuj

Smocza Wyspa dość często pojawia się w mobilnej grze, jest jednak dostępna wyłącznie podczas specjalnych okazji. Te miały miejsce w dniach:

Dragon Island
600px-Dragon island.png
Rob.png
Niektóre dane mogą zmieniać się w grze wraz z aktualizacjami
Poziom Szczerbatka dowolny
Dostępność specjalna okazja
Czas eksploracji zmienny
Smocze jaja zależy od promocji

School of DragonsEdytuj

Lokalizacja została dodana wraz z Expansion Pack'iem pod tytułem Return to the Dragon Island wypuszczonego 24 czerwca 2016 roku. Eksploracja

Przyjdzie nam ją zwiedzać w ramach zadań (z uprzednio wykupionego za 1250 gemów całego Pack,a). Znajdują się na niej między innymi szczątki pokonanej przez Czkawkę i Szczerbatka w pierwszej części filmu Czerwonej Śmierci.

Zobacz teżEdytuj

Miejsca z filmów, serialu i gier
Miejsca na wyspie Berk Wioska BerkTwierdzaSmocza zbrojowniaZbrojowniaSmoczy hangarStajnie dla smokówSmocza AkademiaSmoczy DomPortDom CzkawkiDom ThorstonówDom HoffersonówDom IngermanówDom JorgensonówDom PleśniakaDom GothiDom WiadraFarma SvenaTunele SzeptozgonówWięzienieZatoczkaKrucze UrwiskoPieczaraPlaża Thora
Wyspy Auction IslandBotany BlightCaldera CayEruptodon IslandGrzmot ThoraKoniec ŚwiataKsiężycowa WyspaLęgowiskoMelodyjna WyspaMroczna GłębiaOdin's RespiteSkała ThoraSkręćkarcze BagnaSmocza WyspaSmocze SanktuariumStorehouse IslandTrzęśliwe BrzegiTyr IslandTytaniczna wyspaWyspa ArmorwingaWyspa BerkWyspa Bora GłowyWyspa FriggWyspa GłazopiaskowaWyspa Koślawych MrukówWyspa KrzykozgonaWyspa Lawowych ProstakówWyspa LodowcówWyspa Najwyższych DrzewWyspa NocyWyspa OgnioglistWyspa skarbuWyspa Spokojnego ŻyciaWyspa SzeptozgonówWyspa SzponiakówWyspa Szybkich SzpicówWyspa WrzeńcówWyspa WęgorzyWyspa ZiółWyspa ZmiennoskrzydłychWyspa ZębirogówWyspa Łowców SmokówWyspa ŁupieżcówZiemia SmarkaŻelazna Wyspa
Inne miejsca Cmentarzysko StatkówFort DragoGniazdo OgnioglistGniazdo ŚmiercipieśniaGniazdo Zaduśnych ZdechówLuk TukOceanSmocza ArenaSmocze LeżeSmoczy CmentarzSwędzipachaWięzienie Łupieżców

Inne Wiki

Losowa wiki