FANDOM


Smocza Wyspa (ang. Dragon Island) — jedna z wysp znajdujących się na Archipelagu, pojawiająca się w filmach oraz serialu. To na niej znajduje się Smocze Leże, gdzie przez wiele lat gniazdowała Czerwona Śmierć. Wyspa po raz pierwszy pojawia się w filmie Jak wytresować smoka.

Wygląd

Smocza Wyspa to niewielka wyspa znajdująca się na Archipelagu, z dala od Berk. Położona jest na niebezpiecznych wodach. Na żeglarzy czyhają tu zagrożenia w postaci wystających z wody ostrych skał i mgły, w której łatwo stracić orientację i zgubić się. Przez wieki wikingowie usiłowali ją zlokalizować, ponieważ znajduje się tu Smocze Leże. Plaża pokryta jest drobnym ciemnym żwirem, a linia brzegowa wyrównana. Najwyższym punktem wyspy jest wulkan będący domem smoków. Do środka można się dostać jednym z tuneli.

W serialu widzimy, że znaczną część wyspy porastają lasy.

Historia

Jak wytresować smoka

Wyspa pojawia się w filmie Jak wytresować smoka, gdzie okazuje się, że Smocze Leże, które się na niej znajduje, od wieków było poszukiwane przez wikingów, by ostatecznie rozprawić się ze smokami atakującymi Berk. Po pokonaniu mieszkającej tu Czerwonej Śmierci niektóre z tutejszych smoków przeniosły się na Berk i inne wyspy.

Jeźdźcy smoków

Smocza Wyspa pojawia się także w serialu Jeźdźcy smoków. W odcinku W smokach nadzieja Czkawka i przyjaciele są zmuszeni zostawić tutaj swoje smoki, ponieważ po interwencji Pleśniaka ponownie zaczęto uważać je za szkodników i bestie. Jednak gdy pomogły ocalić wyspę przed atakiem Albrechta, smoki ponownie zawitały na Berk.

W odcinku Noc i wrzask okazuje się, że wyspę dalej zamieszkują liczne gatunki smoków. Jeźdźcy przybyli tu na trening przed ponownym atakiem Łupieżców. Czkawka spotkał tu Dagura, który polował na smoki, głównie na Nocną Furię. Jednak, dzięki Czkawce, Szczerbatek został uratowany, a Dagur oficjalnie zerwał sojusz z Wandalami.

W odcinku Bim! Bam! Bom! Stoick w towarzystwie syna i innych jeźdźców zostawia tu swojego smoka, Thornado, razem z jego dziećmi - Bimem, Bamem i Bomem .

Mieszkańcy

Na wyspie tej mieszka wiele smoków. Dotychczas zauważono na niej gatunki, takie jak:

W grach

Rise of Berk

Smocza Wyspa dość często pojawia się w mobilnej grze, jest jednak dostępna wyłącznie podczas specjalnych okazji. Te miały miejsce w dniach:

School of Dragons

Lokalizacja została dodana wraz z rozszerzeniem Return to Dragon Island i zamieszkuje ją Zielona Śmierć.

Przyjdzie nam ją zwiedzać w ramach zadań (z uprzednio wykupionego za 1250 gemów rozszerzenia). Znaleźć tam możemy liczne pozostałości po bitwie sprzed kilku lat; wraki statków, dziurę w wulkanie wybitą przez katapulty Wandali oraz szczątki pokonanej przez Czkawkę i Szczerbatka w pierwszej części filmu Czerwonej Śmierci.

Zobacz też

Miejsca z filmów, serialu i gier
Miejsca na wyspie Berk Wioska BerkTwierdzaSmocza zbrojowniaZbrojowniaSmoczy hangarStajnie dla smokówSmocza AkademiaSmoczy DomPortDom CzkawkiDom ThorstonówDom HoffersonówDom IngermanówDom JorgensonówDom PleśniakaDom GothiDom WiadraFarma SvenaTunele SzeptozgonówWięzienieZatoczkaKrucze UrwiskoPieczaraPlaża Thora
Wyspy Auction IslandBotany BlightCaldera CayEruptodon IslandGrzmot ThoraKoniec ŚwiataKsiężycowa WyspaLęgowiskoMelodyjna WyspaMroczna GłębiaNiemożliwa WyspaOdin's RespiteSkała ThoraSkręćkarcze BagnaSmocza WyspaSmocze SanktuariumStorehouse IslandTrzęśliwe BrzegiTyr IslandTytaniczna wyspaWyspa ZbrojoskrzydłegoWyspa BerkWyspa Bora GłowyWyspa FriggWyspa GłazopiaskowaWyspa Koślawych MrukówWyspa KrzykozgonaWyspa Lawowych ProstakówWyspa LodowcówWyspa Najwyższych DrzewWyspa NocyWyspa OgnioglistWyspa skarbuWyspa Spokojnego ŻyciaWyspa SzeptozgonówWyspa SzponiakówWyspa Szybkich SzpicówWyspa WrzeńcówWyspa WęgorzyWyspa ZiółWyspa ZmiennoskrzydłychWyspa ZębirogówWyspa Łowców SmokówWyspa ŁupieżcówZiemia SmarkaŻelazna Wyspa
Inne miejsca Cmentarzysko StatkówFort DragoGniazdo OgnioglistGniazdo ŚmiercipieśniaGniazdo Zaduśnych ZdechówLuk TukOceanPiekielny PrzesmykSmocza ArenaSmocze LeżeSmoczy CmentarzSwędzipachaWięzienie Łupieżców

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.