FANDOM


Snaptrapper transparent
Strona dotyczy wyspy, na której znajduje się Smocze Leże. Kliknij, jeśli szukasz informacji na temat Smoczego Leża.

Smocza Wyspa (ang. Dragon Island) — jedna z wysp znajdujących się na Archipelagu, pojawiająca się w filmach oraz serialu. To na niej znajduje się Smocze Leże, gdzie przez wiele lat gniazdowała Czerwona Śmierć. Wyspa po raz pierwszy pojawia się w filmie Jak wytresować smoka.

WyglądEdytuj

Smocza Wyspa to niewielka wyspa znajdująca się na Archipelagu, z dala od Berk. Położona jest na niebezpiecznych wodach. Na żeglarzy czyhają tu zagrożenia w postaci wystających z wody ostrych skał i mgły, w której łatwo stracić orientację i zgubić się. Przez wieki wikingowie usiłowali ją zlokalizować, ponieważ znajduje się tu Smocze Leże. Plaża pokryta jest drobnym ciemnym żwirem, a linia brzegowa wyrównana. Najwyższym punktem wyspy jest wulkan będący domem smoków. Do środka można się dostać jednym z tuneli.

W serialu widzimy, że znaczną część wyspy porastają lasy.

HistoriaEdytuj

Jak wytresować smokaEdytuj

Wyspa pojawia się w filmie Jak wytresować smoka, gdzie okazuje się, że Smocze Leże, które się na niej znajduje, od wieków było poszukiwane przez wikingów, by ostatecznie rozprawić się ze smokami atakującymi Berk. Po pokonaniu mieszkającej tu Czerwonej Śmierci niektóre z tutejszych smoków przeniosły się na Berk i inne wyspy.

Jeźdźcy smokówEdytuj

Smocza Wyspa pojawia się także w serialu Jeźdźcy smoków. W odcinku W smokach nadzieja Czkawka i przyjaciele są zmuszeni zostawić tutaj swoje smoki, ponieważ po interwencji Pleśniaka ponownie zaczęto uważać je za szkodników i bestie. Jednak gdy pomogły ocalić wyspę przed atakiem Albrechta, smoki ponownie zawitały na Berk.

W odcinku Noc i wrzask okazuje się, że wyspę dalej zamieszkują liczne gatunki smoków. Jeźdźcy przybyli tu na trening przed ponownym atakiem Łupieżców. Czkawka spotkał tu Dagura, który polował na smoki, głównie na Nocną Furię. Jednak, dzięki Czkawce, Szczerbatek został uratowany, a Dagur oficjalnie zerwał sojusz z Wandalami.

W odcinku Bim! Bam! Bom! Stoick w towarzystwie syna i innych jeźdźców zostawia tu swojego smoka, Thornado, razem z jego dziećmi - Bimem, Bamem i Bomem .

MieszkańcyEdytuj

Na wyspie tej mieszka wiele smoków. Dotychczas zauważono na niej gatunki, takie jak:

W grachEdytuj

Rise of BerkEdytuj

Smocza Wyspa dość często pojawia się w mobilnej grze, jest jednak dostępna wyłącznie podczas specjalnych okazji. Te miały miejsce w dniach:

School of DragonsEdytuj

Lokalizacja została dodana wraz z rozszerzeniem Return to Dragon Island i zamieszkuje ją Zielona Śmierć.

Przyjdzie nam ją zwiedzać w ramach zadań (z uprzednio wykupionego za 1250 gemów rozszerzenia). Znaleźć tam możemy liczne pozostałości po bitwie sprzed kilku lat; wraki statków, dziurę w wulkanie wybitą przez katapulty Wandali oraz szczątki pokonanej przez Czkawkę i Szczerbatka w pierwszej części filmu Czerwonej Śmierci.

Zobacz teżEdytuj