FANDOM


Artykuł
Wodna klasa box.png Sliquifier
Sliquifier - NBG.png
Informacje podstawowe
Klasa wodna klasa
Typ ognia toksyczna substancja
Tresura tak
Sposób tresury nieznany
Wygląd
Barwa turkusowo-fioletowa
Główne cechy duże skrzydła
płetwa na ogonie
pręciki pod szczęką
Statystyki

Sliquifier (brak polskiego tłumaczenia) - gatunek smoka pojawiający się wyłącznie w grach DreamWorks Dragons: Rise of Berk oraz School of Dragons, możliwie też w Księdze smoków.

Wygląd

Smok wyglądem przypomina Wrzeńca lub Tide Glidera. Głowa posiada trójkątny kształt, nad nozdrzami znajduje się róg nosowy,  a cechą charakterystyczną smoka są wyrastające z brody pręciki. Po chudej szyi biegnie linia zakrzywionych do tyłu wachlarzy, gdzie jeden znajduje się na szczycie łba.

Ze względu na opływowość ciała, Sliquifier jest najszybszym smokiem ze swojej klasy. Zwierzę wyposażone jest w dwie pary kończyn do poruszania się po lądzie, skrzydła wyglądem i budową przypominają bardziej płetwy, aniżeli faktyczne skrzydła. Ogon nie jest długi, lecz też nie krótki, zakończony rozłożystą, rybią płetwą.

Sliquifier występuje najczęściej w mieszance turkusowo-fioletowych barw lub tym podobne, lecz w fomie tytanicznej żółci z elementami błękitu i zieleni. Zdarzały się również wyjątki w postaci Grazefall'a - ognistopomarańczowe łuski z domieszką czerwieni i brązu.

Zachowanie

Smoki z tego gatunku są bardzo lojalne i godne zaufania, są również spokojne i niezwykle łagodne. Jeździec Sliquifier'a mógłby bez obaw usiąść w pysku swojego wierzchowca, bowiem ten nawet nie próbowałby go skrzywdzić.

Moce i umiejętności

Ogień

Sliquifier zieje mgłą o morskim odcieniu. Według gry School of Dragons jest to trująca, niebezpieczna substancja. Na dodatek wygląda tak samo jak "ogień" prickleboggla, tyle że jest innego koloru.

Szybkość

Smok ten jest najszybszym smokiem ze swojej klasy. Jest to zapewne zasługa opływowości swojego ciała, rozłożystym skrzydłom oraz szerokiej płetwie ogonowej służącej Sliquifierowi jako ster i napęd w głębinach. Dzięki tym wszystkim cechom jest sprawnym morskim myśliwym, a i sam może szybko uciec potencjalnemu zagrożeniu.

Słabości

Symbol.png Osobny artykuł: Słabości smoków

Etapy rozwoju

  • Jajo
  • Pisklę
  • Dorosły osobnik
  • Tytan

Jajo

Jajo smoka pojawia się jedynie w grze Rise of Berk oraz School of Dragons. Posiada ono okrągły kształt i turkusową barwę, a w jego wnętrzu znajduje się coś co przypomina "pręciki". W drugiej grze zaś jest ono, jak prawie każde jajo, owalne o turkusowej barwie z fioletowymi plamami.

Pisklę

Świeżo wykluty Sliquifier nie rożni się anatomią od dorosłego osobnika. Jedynie głowa jest nieproporcjonalnie większa. Poza tym cechą różniącą pisklę jest brak charakterystycznych dla gatunku pręcików pod szczęką.

Tytan

Tytan wyróżnia się od dorosłego Sliquifiera głównie - i tylko - barwą. Z turkusu łuski smoka zmieniają barwę na mocno żółtą, wręcz złotą. Skrzydła oraz płetwa na ogonie zyskują natomiast niebieski odcień wymieszany z zielonymi znaczeniami, podobnie jak pręciki.

Pojawienie się

Księga smoków

Sliquifier prawdopodobnie pojawia się w tle w krótkometrażówce Księga smoków. W serialu czy filmie natomiast nie występuje, a przynajmniej nie został dokładniej opisany.

Znane Sliquifiery

W grach

Rise of Berk

Sliquifier

Sliquifier - NBG.png

Sliquifier Titan - NBG.png

Sliquifier Egg.png

Rob.png
Niektóre dane mogą zmieniać się wraz z aktualizacjami gry
Typ rzadki
Poziom Szczerbatka 32
Dostępność zawsze
Główne siedlisko The Long Beach
Czas poszukiwania jaja 6 godzin
Czas wyklucia 1 dzień 2 godziny
Cena RoB-runa.png 1000
Opis z gry
This supersonic swimmer is among the fastest in the Tidal Class. So loyal and trustworthy, it may even let a rider sit in its mouth... without eating him.
Tłumaczenie
Ten superszybki pływak jest najszybszym w Klasie Wodnej. Tak lojalny i godny zaufania, mógłby nawet pozwolić jeźdźcowi siedzieć w jego pysku... bez jedzenia go.


School of Dragons

Sliquifier

Silgusss.png

BabySlqy.gif

Jajosilgusia.png

Sod-gra.png
Cena Diamenty.png 750
Czas wyklucia 12
Szybkość 7.5
Zwrotność 1.3
Góra-dół 5
Przyspieszenie 6.5
Siła ognia 6.6
Liczba splunięć 4


Smok został dodany 10 lipca 2015 roku. Posiada animacje Szczerbatka i Wrzeńca (ruszanie szyją i głową). Kupić go można za 750 gemów, a wykluwanie trwa 12 godzin.

Zobacz też

Gatunki smoków z filmów, serialu i gier
Ognista klasa.png Czerwona ŚmierćEgg BiterFlame WhipperKoszmar PonocnikKoślawy MrukKrólowa OgnioglistKsiężniczka OgnioglistMoldruffleNocny KoszmarOgnioglistaOgnisty KoszmarPaszczogonSrebrny UpiórStraszliwiec StraszliwyTajfumerang
Kamienna klasa.png EruptodonGrapple GrounderGroncicleGronkielHotburpleKrzykozgonMiażdżytłuk KafarOstrykiełSzeptozgonShovelhelmThunderpede
Klasa strachu.png Common RockstomperGruchotnikPodwodny RozpruwaczSnifflehunch • • Śmiertnik ZębaczThunderclawWindgnasher
Ostra klasa.png Diabelski DerwiszDrzewokosHackatooKroplorwijPrickleboggleShivertoothStingerStormcutterSzponiakSzybki SzpicThornridgeWindstrikerZbiczatrzasł
Wodna klasa.png Desert WraithFioletowa ŚmierćGromogrzmotLuminous KrayfinPodwodny RozpruwaczMudrakerOszołomostrachRaziprądRipwreckerSand WraithShellfireShockjawSliquifierTide GliderWindwalkerWrzeniec
Tajemnicza klasa.png BawoleńForeverwingGnatochrupGobsuckerJaskiniowy RabuśMarazmorSidlarzSlithersongSweet DeathSword StealerŚmiercipieśńWilkoskrzydłyZaduśny ZdechZbrojoskrzydłyZębiróg ZamkogłowyZmiennoskrzydły
Klasa uderzeniowa.png MroziczortNocna FuriaPotrójny CiosThreadtailWandersmokWoolly Howl
Inne SkrzydłocieńMały CieńNiezidentyfikowane gatunki smoków
Pojęcia związane ze smokami
Ogólne SmokiTresura smokówSłabości smokówAlfa
Anatomia Anatomia smokówRóżnorodność ubarwienia smokówRóżnorodność smoczego ognia
Etapy rozwoju Smocze jajaSmocze pisklętaTytaniczne smoki

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Inne Wiki

Losowa wiki