FANDOM


Siodło - cześć osprzętu smoka przeznaczone jako siedzenie dla jeźdźca.

Budowa

Wykonane jest prawdopodobnie z skóry jaka. Ma niewielką powierzchnię, zazwyczaj jest podłużne. Budową przypomina siodło dla konia: składa się z przedniego łęku, siedziska, terlicy (szkieletu wykonanego zazwyczaj z drewna), strzemion oraz tylnego łęku. Przy popręgach znajdują się metalowe klamry służące do regulacji rozmiaru popręgu. W odcinku Wiking do wynajęcia kowal wykonał siodła dla pozostałych jeźdźców. Jednak pierwsze siodła wykonane przez Pyskacza były takie, jak charakter kowala - zbyt bojowe. Katapulty osadzone na siodłach bliźniaków strzelały prosto w głowę smoka, nokautując go. Siodło dla Sztukamięs było zbyt ciężkie, przez co ledwo unosiła się w powietrze, po czym opadała z sił. Siedzenie Astrid miało wielki, głośny Róg, płoszący smoka, a siodło Sączysmarka było wyposażone w miotacz ognia.

Zastosowanie

Czkawka w filmie zrobił siodło na Szczerbatka, by móc sterować jego ogonem. Później zaczęto robić siodła dla pozostałych smoków ponieważ jeźdźcy po długich lotach na pupilach narzekali na ból i zdrętwiałość pleców.

Galeria

Ciekawostki

  • Pyskacz zrobił pozostałym jeźdźcom siodła, ale były zbyt bojowe by mogli z nich korzystać.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Inne Wiki

Losowa wiki