FANDOM


Artykuł
Shockjaw (brak polskiego tłumaczenia) - gatunek smoka, pojawiający się w grach DreamWorks Dragons: Rise of Berk i School of Dragons. Należy do wodnej klasy.

Wygląd

Smok ten ma masywne ciało, z którego wyrasta para średniej wielkości skrzydeł umożliwiających latanie. Skóra zwierzęcia mieni się różnymi kolorami (głównie jest to zieleń, błękit i fiolet). Małe łapy najpewniej nie czynią smoka szybkiego na lądzie, natomiast liczne płetwy pozwalają mu osiągać spore prędkości w swoim naturalnym, wodnym środowisku.

Wzdłuż grzbietu i ogona zwierzęcia ciągnie się błona, naciągnięta na cieniutkie szpikulce. Błona ta zwiększa aerodynamiczny kształt ciała i pozwala gładko płynąć przed siebie. 

Paszcza Shockjawa jest wydłużona i dość duża. Z jej spodu wyrastają świecące pręciki, natomiast między nozdrzami umiejscowiony jest niewielki, ostry róg.

Siedlisko i dieta

Smok zamieszkuje morza.

Ze względu na środowisko życia, Shockjaw najprawdopodobniej żywi się rybami i innymi, niewielkimi stworzeniami morskimi. 

Moce i umiejętności

Ogień

Zamiast ziania ogniem, smok ten emituje bio-elektryczność, której intensywność i stopień niebezpieczeństwa może być przeróżny - od łagodnego "kopnięcia" prądu do wielkiego, śmiertelnego uderzenia. Atak smoka jest bardzo niebezpieczny nie tylko dla małych stworzeń, lecz także dla człowieka. 

W School of Dragons smok strzela kulami elektrycznymi. Kula wygląda bardzo podobnie do jaja.

Szybkość

Smok ten dzięki opływowemu kształtowi i dużym skrzydłom jest zapewne bardzo zwinny w wodzie, zdolny do dogonienia większości uciekających ryb lub ucieczki przed zagrożeniem.

Słabości

Symbol Osobny artykuł: Słabości smoków

Etapy rozwoju

  • Jajo
  • Pisklę
  • Dorosły osobnik
  • Tytan

Jajo

Jajo smoka przedstawione zostało w grze DreamWorks Dragons: Rise of Berk i School of Dragons - w tych dwóch grach koncepcja jaja jest taka sama. Przypomina ono świecącą na fioletowo kulę, od której odchodzą promienie również zakończone kulistymi formami. Całe jajo pokryte jest czymś w rodzaju śluzowatej błony i barwie ciemniejszej niż samo jajo.

Pisklę

Dopiero co wykluty Shockjaw bardziej przypomina anatomią Gromogrzmota. Tak samo jak on ciało smoka jest nieco spłaszczone, choć nie aż tak. Skrzydła są mniejsze w stosunku do reszty ciała, a kolce na grzbiecie jeszcze nie w pełni rozwinięte. Młody smok ma jednak charakterystyczne pręciki.

Tytan

Tytaniczny Shockjaw posiada ciemnofioletową barwę skóry. Wachlarz ciągnący się na grzbiecie, wewnętrzna część skrzydeł i końcówka pyska jest natomiast w barwie różowej, na znaczenie wzdłóż ciała, końce pręcików oraz paszczę zdobi turkus. Poza kolorem powiększeniu ulega sam smok i kilka jego elementów anatomii.

Znane Shockjawy

W grach

Rise of Berk

School of Dragons

Smok pojawił się 10 kwietnia 2015 roku. Posiada on animacje Szczerbatka. Jajo Shockjawa kosztuje, jak większość innych jaj, 750 gemów, podobnie też wykluwanie trwa 12 godzin.

Shockjaw jest też jednym z podstawowych smoków dostępnych do wytresowania na początku gry.

Ciekawostki

  • Jako jeden z niewielu gatunków, smok ten nie potrafi ziać ogniem. 

Zobacz też

Gatunki smoków z filmów, serialu i gier
Stoker class Czerwona ŚmierćEgg BiterFire TerrorFlame WhipperGobsuckerHobgobblerKoszmar PonocnikKoślawy MrukMały CieńMoldruffleNocny KoszmarOgnioglistaPaszczogonSkrzydłocieńSrebrny UpiórStraszliwiec StraszliwyTajfumerang
Boulder clas Crimson GoregutterEruptodonGrapple GrounderGroncicleGronkielHotburpleKrzykozgonMiażdżytłuk KafarOstrykiełSzeptozgonShovelhelmStrażnikThunderpede
Tracker class GruchotnikRockstomperSnifflehunchŚmiertnik ZębaczThunderclawWindgnasher
Sharp class Diabelski DerwiszDrzewokosHackatooKroplorwijShivertoothSmętny ZgrzytaczStingerStormcutterSzponiakSzybki SzpicThornridgeWindstrikerZbiczatrzasł
Tidal class Fioletowa ŚmierćGromogrzmotLuminous KrayfinMudrakerOgniowa BurzaOszołomostrachPodwodny RozpruwaczRaziprądRipwreckerSand WraithShockjawSliquifierTide GliderWindwalkerWrzeniec
Mystery class BawoleńDramillionForeverwingGnatochrupHobgobblerJaskiniowy RabuśMarazmorPiaskowa ZjawaPrickleboggleSidlarzSilkspannerSlithersongSweet DeathSword StealerŚlizgochlastŚmiercipieśńZaduśny ZdechZbrojoskrzydłyZębiróg ZamkogłowyZmiennoskrzydły
Strike class Biała FuriaDeathgripperMroziczortNocna FuriaPotrójny CiosThreadtailWandersmokWoolly Howl
Krzyż Berk WilkoskrzydłyNiezidentyfikowane gatunki smoków
Pojęcia związane ze smokami
Ogólne SmokiTresura smokówSłabości smokówAlfa
Anatomia Anatomia smokówRóżnorodność ubarwienia smokówRóżnorodność smoczego ognia
Etapy rozwoju Smocze jajaSmocze pisklętaTytaniczne smoki