FANDOM


Artykuł

Shivertooth (brak polskiego tłumaczenia) - gatunek smoka, pojawiający się jedynie w grach Rise of Berk oraz School of Dragons, przedstawiciel ostrej klasy.

Wygląd

Głowa tego smoka jest, podobnie jak u chociażby Ponocnika, jest wydłużona, a szczęka wypełniona ostrymi jak brzytwa kłami. Gad posiada niezwykle małe oczy oraz średniej długości róg nosowy zakrzywiony do tyłu. Łeb osadzony jest nie niezwykle chudej szyi, po której ciągną się brzytwopodobne kolce.

Shivertooth jest smokiem o bardzo długim, szczupłym ciele. Według jednego z opisów gry DreamWorks Dragons: Rise of Berk, Shivertooth posiada niezwykle ostre łuski, z powodu których najprawdopodobniej został przydzielony do swojej klasy. Przypomina nieco Hackatoo z tą różnicą, iż posiada jedynie dwie pary łap, nie trzy - przednia para jest nieco krótsza od tylnej, lecz wyposażona w prawdopodobnie chwytne palce zakończone pazurami. Skrzydła smoka mają rozpiętość około połowy całego ciała zwierzęcia, mimo wszystko są zdolne do utrzymania ciężaru Shiverthootha. Ogon jest długi i smukły, zakończony charakterystyczną naroślą w kształcie grotu strzały.

Kolory Shivertootha graniczą wprawdzie w barwie niebiesko-białej, aczkolwiek smoki z tego gatunku występują również w zielonkawo-niebieskim oraz turkusowo-fioletowym kolorze. Tytaniczne zwierzę natomiast niejako "zamienia" swoje umaszczenie - jest ono szaro-błękitne.

Moce i umiejętności

Ogień

Ogniem Shivertooth'a został pokazany został między innymi w grze School of Dragons, gdzie wygląda praktycznie tak samo jak w przypadku Woolly Howla. Jest to zamarznięta woda ze śniegiem.

Słabości

Symbol Osobny artykuł: Słabości smoków

Etapy rozwoju

  • Jajo
  • Pisklę
  • Dorosły osobnik
  • Tytan

Jajo

Jajo Shivertooth jest podłużnego kształtu i, podobnie jak w przypadku Groncicle, wygląda jakoby było pokryte lodem. Jest jasnoniebieskiego koloru i posiada długie, pionowe wypustki. Poza tymi cechami, jajo jest prawdopodobnie podobne rozmiarem do innych smoczych jaj.

Pisklę

Jedyne cechy, które odróżniają pisklę od dorosłego Shivertootha to nieproporcjonalna, duża głowa, nieco większe oczy oraz skrzydła o większej proporcjonalności niż w przypadku dojrzałego smoka. Brak również charakterystycznych, zakrzywionych kolców biegnących przez cały grzbiet.

Tytan

Jako tytan, Shivertooth zyskuje nowe umaszczenie oraz wiele kolców i ostrzejszych wypustek. Łuski gada z niebiesko-purpurowych przybierają nowe oblicze - szare z elementami błękitu na końcach skrzydeł, wszelkich kolcach, pazurach, kłach oraz języku.

Znane Shivertoothy

W grach

Rise of Berk

School of Dragons

Smok oficjalnie pojawił się w grze 27 marca 2015. Posiada animację Wrzeńca, co powoduje iż smok ma bardzo krótkie łapy przednie, co jest w pewnym rodzaju błędem gry.

Zobacz też

Gatunki smoków z filmów, serialu i gier
Ognista klasa Czerwona ŚmierćEgg BiterFire TerrorFlame WhipperKoszmar PonocnikKoślawy MrukMoldruffleNocny KoszmarOgnioglistaPaszczogonSrebrny UpiórStraszliwiec StraszliwyTajfumerang
Kamienna klasa EruptodonGrapple GrounderGroncicleGronkielHotburpleKrzykozgonMiażdżytłuk KafarOstrykiełSzeptozgonSentinelShovelhelmThunderpede
Klasa strachu GruchotnikRockstomperSnifflehunchŚmiertnik ZębaczThunderclawWindgnasher
Ostra klasa Diabelski DerwiszDrzewokosGrim GnasherHackatooKroplorwijPrickleboggleShivertoothStingerStormcutterSzponiakSzybki SzpicThornridgeWindstrikerZbiczatrzasł
Wodna klasa Fioletowa ŚmierćGromogrzmotLuminous KrayfinMudrakerOgniowa BurzaOszołomostrachPodwodny RozpruwaczRaziprądRipwreckerSand WraithShockjawSliquifierTide GliderWindwalkerWrzeniec
Tajemnicza klasa BawoleńDramillionForeverwingGnatochrupGobsuckerJaskiniowy RabuśMarazmorSandbusterSidlarzSlithersongSlitherwingSweet DeathSword StealerŚmiercipieśńZaduśny ZdechZbrojoskrzydłyZębiróg ZamkogłowyZmiennoskrzydły
Klasa uderzeniowa MroziczortNocna FuriaPotrójny CiosThreadtailWandersmokWoolly Howl
Inne SilkspannerSkrzydłocieńMały CieńWilkoskrzydłyNiezidentyfikowane gatunki smoków
Pojęcia związane ze smokami
Ogólne SmokiTresura smokówSłabości smokówAlfa
Anatomia Anatomia smokówRóżnorodność ubarwienia smokówRóżnorodność smoczego ognia
Etapy rozwoju Smocze jajaSmocze pisklętaTytaniczne smoki