Fandom

Jak Wytresować Smoka Wiki

Shattermaster

1531stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarze2 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Dragon icon.png Shattermaster
Screen Shot 2016-06-24 at 7.35.22 AM.png
Podstawowe informacje
Imię Shattermaster
Gatunek Gronkiel
Płeć samiec
Treser Dagur Szalony
Przyjaciele Czkawka
Szczerbatek
Śledzik
Sztukamięs
Status nie żyje (prawdopodobnie)
Pozostałe informacje
Debiut Family on the Edge

Shattermaster (brak polskiego tłumaczenia) - przedstawiciel gatunku Gronkiel, występujący w serialu Jeźdźcy smoków: Na końcu świata. Jego jeźdźcem był Dagur Szalony

Wygląd

Smok ten ma ciemnozieloną barwę skóry i intensywnie żółte oczy, zazwyczaj szeroko otwarte. Na jego pysku często gości szeroki uśmiech. 

Charater

Shattermaster jest niezwykle entuzjastyczny, energiczny i radosny. Już od pierwszego spotkania z ludźmi rozpierała go energia, był bardzo chętny na zdobycie jeźdźca oraz na treningi i zabawę. Prędko zaprzyjaźnił się ze swoim jeźdźcem i był z nim zaprzyjaźniony.

Umiejętności

Smok jest niezwykle inteligentny i łatwy do tresury. Został właściwie w pełni wytresowany w zaledwie jeden dzień, nawet z tak niedoświadczonym jeźdźcem, jakim był Dagur. Do doskonałości opanował sztuczkę wykonywaną przez Śledzika, którą jest odwrócony spadek na ziemię, i wykorzystał tę umiejętność w walce.

Shattermaster udowodnił, że jest niezwykle silny i waleczny. Zdołał nawet powalić Szpicrutę swoim maczugowatym ogonem. Jest również niezwykle szybki, co nie zdarza się często wśród Gronkieli. Z łatwością unika trafienia strzałami Łowców Smoków.

Historia

Smok występuje wyłącznie w odcinku Family on the Edge. Dagur Szalony, szukający swojej siostry i chcący poruszać się po Archipelagu znacznie szybciej, pragnie zdobyć i wytresować własnego smoka (licząc na Wandersmoka, Nocną Furię albo równie potężnego smoka), wybrał już nawet dla niego imię - Shattermaster. Czkawka przyprowadza mu z lasu dzikiego, zielonego Gronkiela, którym mężczyzna jest z lekka rozczarowany. Przyjmuje jednak smoka i zaczyna się trening. Z powodu swojej niecierpliwości pierwsza próba zdobycia zaufania smoka kończy się niepowodzeniem, jednak w końcu Dagur wysłuchuje rad Czkawki i idzie mu lepiej. Dagur przechodzi intensywne szkolenie pod okiem Czkawki, Astrid i Śledzika. Shattermaster świetnie współpracuje ze Sztukamięs

Kiedy Jeźdźcy przystępują do ataku na statki Łowców, Dagur i Shattermaster niezależnie od nich przyłączają się do akcji. Jednak to oni atakują pierwsi, podczas gdy Jeźdźcy przyglądają się temu z daleka. Shattermaster ostrzeliwuje statki swoją płynną lawą, dzięki czemu wszystkie z nich płoną lub toną. Dagur i jego smok nie powracają jednak z misji. Obaj najprawdopodobniej giną. 

Zobacz też

Bohaterowie z filmów, serialu oraz gier
Humans icon HICCUP.png
Dragon icon TOOTHLESS.png
Humans icon DRAGO.png
Humans icon GOTHI.png
Humans icon HEATHER.png
Scifim 2.png
Główni
bohaterowie
Smoki Antagoniści Bohaterowie
z filmów
Bohaterowie
z serialu
Bohaterowie
z gier

Inne Wiki

Losowa wiki