Jak Wytresować Smoka Wiki
Advertisement
Jak Wytresować Smoka Wiki
Uwaga! Ze względu na aktualizacje gry poradnik może być częściowo nieaktualny

Aktywacja konta

Zanim zaczniemy grać należy się zarejestrować (link). Sama rejestracja jest krótka i nie wymaga podania szczegółowych danych osobowych. Kiedy już wypełnimy odpowiednio formularze na podany e-mail zostanie wysłana wiadomość.

Uwaga! Jeśli zaczniemy rozgrywkę przed potwierdzeniem rejestracji nie będziemy mogli nazwać swojej postaci (oraz smoka jeśli zostanie wytresowany przed rejestracją ). Również konta niepotwierdzone przez e-mail zostają usuwane po upływie około 60 dni.

Rozpoczęcie gry

LotApdejt

Lot na Szczerbatku

Gra rozpoczyna się od wybrania płci ale też personalizacji postaci - możliwa jest zmiana ubrań, fryzury, wyglądu oczu oraz ich koloru, a także karnacji. Rozgrywka zaczyna się od ataku Łowców Smoków na Doki Berk. Tam razem z Czkawką dosiadamy Szczerbatka, pokonując napastników, ucząc się przy tym sterowania protagonistą.

Adopcja smoka

Po odbyciu się scenki, Czkawka prosi nas o uwolnienie więzionego przez Łowców smoka. Odcinamy linę, trzymającą klatkę nad ziemią, i otwieramy ją za pomocą kodu. Uwolniony przez nas smok staje się (w zależności jaki wiek wybierzemy podczas logowania dostajemy innego smoka spośród czterech dostępnych) naszym smokiem początkowym, którego jesteśmy w stanie następnie nazwać, ustalić płeć oraz edytować kolory.  Po tym następuje scenka w której oswajamy smoka. Obecnie możemy oswoić smoki takie jak: Sand Wraith, Gruchotnik, Shockjaw i Marazmor

PrzykladTresurySW

Przed aktualizacją, oswajanie smoka było bardzo proste; wystarczyło wybrać jajo wybranego przez nas gatunku i donieść je do lawy w centrum Wylęgarni. Potwierdzamy swój wybór, a potem - podobnie jak w przypadku postaci - personalizujemy swojego smoczka. Wybieramy mu płeć, dobieramy barwy według własnego uznania aż w końcu nadajemu konkretne imię (jest to dostępne tylko po aktywacji konta; inaczej nasz smok będzie posiadał nazwę katalogową typu: "Dragon1948101").

Adopcja kilku smoków

Stajnieschoolofdragons

Aby adoptować smoka innego niż te początkowe, należy udać się do Store i zakupić jajo wybranego przez siebie smoka. Po wykupieniu umieszczamy jajo w inkubatorze w naszych stajniach, a później czekamy określoną ilość czasu (najczęściej 12 godzin) aż do wyklucia się naszego nowego podopiecznego.

Podobnie jak przy pierwszym smoku dopiero co wyklutemu przydzielamy barwy, płeć oraz imię. Po zakończego personalizacji i potwierdzeniu jej otwiera się panel naszych dostępnych stajni, gdzie trzeba przydzielić gada na wolne miejsce.

Uwaga! Aby mieć więcej niż 2 smoki trzeba powiększyć jaskinię, czyli zakupić Stajnię (Stable) w Sklepie (Store). Inaczej nawet jeśli smok został już wykluty zostanie on na piedestale, co skutkuje niemożnością trenowania go oraz używania.

Uwaga! Czasami gdy kupimy jajo smoka możemy go nie dostać. Należy wtedy zresetować grę, a gdy jajo dalej się nie pojawi napisać do Supportu.

Dorastanie smoka

Plik:Młodyidużyśmiertniksod.png

Smoki przechodzą przez cztery etapy dojrzałości: pisklę, nastolatek, dorosły i tytan. Każdy poziom dodaje twojemu smokowi szczególne możliwości. Na 5 poziomie smoka dostajemy możliwość szybowania na nim, natomiast na 10 umiejętność już pełnego latania na naszym towarzyszu. Aby jednak tego dokonać, potrzeba na tych poziomach udać się do Czkawki, który zleci nam przeznaczone do tego zadanie, a potem przejść do Wylęgarni i podejść do jeziora lawy. Otwiera się panel podobny co przy wykluwaniu. Jest to również idealna okazja na to, by zmienić kolor naszego gada bez płacenia 15 gemów.

Istnieje również inna możliwość zmiany grupy wiekowej smoka: po zapłaceniu za dorastanie smoka w okresie nastoletnim zapłacimy 250 gemów, w okresie pisklęcia 500 gemów, a za przemienienie go od razu w tytana 500, 750 lub 1000 gemów (zależy od stadium rozwoju naszego podopiecznego).

Uwaga! Kiedy nasz smok dorośnie musimy poczekać do chociażby 6 poziomu, by założyć mu jakiekolwiek siodło.

Smoki tytaniczne

Tytan to czwarte stadium rozwoju smoków. Aby nasz podopieczny stał się tytanem należy udać się na Tytaniczną wyspę i po wejściu do wulkanu kliknąć na ogromną tarczę z wizerunkiem smoka. Jeśli będziemy posiadali 50 run (które zdobywa się w stable quest) nasz smok zmieni się w tytana. Proces można przyśpieszyć płacąc 500 gemów; nasz smok od razu przejdzie to formy tytanicznej.

Tytany różnią się między innymi wyglądem - są większe, posiadają też o wiele więcej elementów na swoim ciele, takich jak kolce czy rogi. Jednak poza efektem wizualnym można dostrzec również zmiany w samym ogniu smoka czy nawet jego sile i ilości splunięć, jakim będzie mógł się posłużyć gad. Przykładowo, ogień Stormcuttera przed tytaniczną formą zadaje 15 punktów obrażeń, a po jej osiągnięciu zadaje już 17, dodatkowo posiadając zupełnie inny wygląd.

Smoki w grze, które już posiadają swoją tytaniczną formę to:


Łowienie

Do wyboru mamy 3 rodzaje wędek, (na początku gry dostaje się darmową) każda inna niż początkowa kosztuje jednak gemy. Aby złowić rybę należy klikać na przycisk "reel" [spacja]. W wędkach kupionych za gemy jest też możliwość naciśnięcia "drag" który zmniejsza napięcie wędki. Ciągle musimy jednak obserwując pasek znajdujący się w górnej, środkowej części ekranu, gdyż jeśli strzałka przekroczy linię tracimy rybę wraz z przynętą.

Przynętami mogą być: jajko (pobrane od kur na farmie lub kupione w Store), strzelba potokowa (kupiona lub złowiona), dżdżownica lub świecąca glista (oba trzeba kupować w sklepie).

Poruszanie się na smoku

Lot-sod

Oczywiście smoki są od tego, aby się na nich poruszać. Jednak mały smok nie udźwignie nas na swoich plecach - zatem musimy poczekać. Po osiągnięciu 5 poziomu przez naszego smoczka idziemy do Wylęgarni, a następnie go dorastamy.

Kiedy nasz podopieczny jest już nastolatkiem, możemy go dosiadać (naciskając klawisz R na klawiaturze). Ale nie tylko dosiadać - możemy nim sterować będąc na jego grzbiecie, atakować innych i krótko przeskakiwać nad przeszkodami, wzbijając się w powietrze. Jeśli chcemy latać, musimy poczekać na 10 level smoka, wtedy znów udajemy się do Wylęgarni i - podobnie jak przypadku smoka z 5 levelem - dorastamy go.

Aby unieść się w powietrze na naszym dorosłym smoku należy wcisnąć dwa razy spację. Sterowanie w locie jest proste, polega ono na klikaniu strzałek lub klawiszy W,A,S i D. Przyspieszamy klawiszem Spacja, z kolei klawisz ⇧ Shift odpowiada za zwalnianie oraz zawisnięcie w powietrzu po utracie całkowitej prędkości.

Zabawa ze smokiem

Zabawazesmokiemwsod

Jedną z potrzeb smoka jest zabawa. Aby bawić się ze smokiem należy na niego kliknąć i wybrać odpowiedni symbol. Po chwili teleportujemy się do specjalnej lokacji gdzie możemy bawić się z naszym podopiecznym.

Do wyboru mamy 3 opcje zabawy ze smokiem a są to: puszczanie "zajączków", rzut piłką oraz zażywanie przez smoka smoczymiętki (tylko po zasadzeniu i zebraniu jej na farmie). Każdy sposób w mniejszym lub większym stopniu podwyża zadowolenie naszego podopiecznego.

Uwaga! Jeśli dość długo nie będziemy się bawić ze smokiem, stanie się on coraz wolniejszy zarówno w powietrzu, jak i na ziemi. Nie warto więc udawać się na wyścigi z niezadowolonym gadem.

Strzelanie

Każdy smok potrafi strzelać ogniem, lub inną substancją (np. Zmiennoskrzydły - kwasem, Wandersmoki - błyskawicami). Smoki mogą strzelać do ognisk oraz do innych smoków i ludzi. W tym celu należy wybrać cel. Po naciśnięciu F na ekranie zostaną zaznaczone cele. Wtedy możemy zmienić je na dwa sposoby - naciskając pojawiający się przycisk, lub zmieniać używając Tab ⇆. Następnie znów naciskamy F i strzelamy. Każdy smok ma również limit strzałów oraz siłę ognia. Od tych statystyk zależne są uszkodzenia przeciwników.

Uwaga!: Aby strzelić w innego smoka lub człowieka należy siedzieć na smoku. Nasz gad musi być więc nastolatkiem lub dorosłym.
Uwaga!: Wspomniane funkcje (wybieranie celu i strzelanie do innych graczy) jest aktualnie niedostępne. Nie wiadomo, czy jest to wynik błędu, czy zamierzony efekt.

Farma

Farma

Farma towarzyszy nam prawie od początków gry. Kiedyś znajdowała się na terenie Szkoły, lecz została przeniesiona do Lookout. Możemy na niej m.in. uprawiać rośliny i hodować zwierzęta. 

Po jednej z aktualizacji gry, zostało umożliwione nazwanie farmy.

W zależności od poziomu postaci możemy naraz uprawiać określoną liczbę roślin. Aby zebrać plony musimy najpierw kupić roślinę. Wszystkie nasiona możemy nabyć w sklepie (niektóre jedynie po wykupieniu rozszerzeń). Kiedy zasiejemy rośliny musimy je podlać. Wtedy dopiero zaczynają rosnąć. Każda roślina na wyrośnięcie potrzebuje określonej ilości czasu, każda też po innym okresie czasu nadaje się jedynie na przerobienie na kompost. Dla przykładu smoczymiętka potrzebuje na wyrośnięcie 2 minut, natomiast gnije po 30 minutach. Naciskając kursorem na roślinę możemy się dowiedzieć, kiedy będzie gotowa do zbioru.

Na farmie możemy również hodować zwierzęta. Najpierw musimy w sklepie kupić odpowiednią zagrodę. Kiedy umieścimy ją już na farmie, możemy umieścić w niej odpowiednie zwierzęta. Aby zaczęły wytwarzać odpowiednie produkty należy je nakarmić. Jedzenie dla zwierząt jest dostępne w sklepie. Po nakarmieniu będą one potrzebowały czasu, po którym będziemy mogli zebrać wytworzone produkty, np. wełnę z owiec, jaja kurze od kur czy pióra od indyka.

Na farmie możemy umieszczać również dekoracje. Można je zakupić w sklepie lub wygrać w różnego rodzaju skrzyniach. Niektóre dekoracje są dostępne jedynie przez pewien okres czasu (np. dekoracje na Halloween lub na Boże Narodzenie). Aby dodać je na farmę musimy najpierw dostać się na nią. Potem naciskamy na ikonkę grabi. Wyświetla nam się (z lewej strony ekranu) menu z dostępnymi przedmiotami (również będą tam zagrody dla zwierząt). Wybieramy i umieszczamy daną rzecz (jeśli pozostawienie jej w danym miejscu będzie niemożliwe podświetli się ona na czerwono).

Tryb walki

Przez 24 godziny (naszego czasu zegarowego) co 2 godziny (np. 10:00-12:00) organizowane są walki przeciw Berserkom lub Łupieżcom (Berserkowie jednak mają 3000 więcej punktów życia). Wszyscy gracze dostają wtedy komunikat o pojawieniu się wrogiego klanu w The Training Grounds. Po 2 minutach rozpoczyna się atak.

Każdy z użytkowników może wtedy przystąpić do ataku. Jeśli w wyznaczonym czasie uda się zniszczyć statek każdy z graczy otrzyma nagrodę. Są to punkty doświadczenia (XP dla smoka i UDT) oraz specjalne prezenty (m.in. smocze jaja, siodła i gemy).

Smocze Wyścigi (Thunder Run Racing)

Plik:Smok SOD.png

W School of Dragons występują mini - gry. Jedną z nich są Smocze Wyścigi. Gra polega na przejściu trzy razy toru. Za wygraną w trybie multiplayer dostajemy nagrodę w postaci pucharów i punktów smoka. Wysokość wynagrodzenia zależy od miejsca zdobytego w wyścigu.

W grze w trybie multiplayer występują specjalne wspomagacze, są to:

Bomba - Kiedy klikniemy na wspomagacz bomba zostaje rozstawiona za smokiem. Kiedy wleci się w bombę traci się panowanie nad smokiem aż do momentu zderzenia się ze ścianą lub inną przeszkodą.

Dymek - Kiedy klikniemy na doładowanie zostaje on podobnie jak bomba rozstawiany w miejscu za nami. Kiedy inny gracz wpadnie ze swoim smokiem w dym, chwilowo utraci prędkość.

Przyśpieszenie - Kiedy je aktywujemy smok dostaje przyśpieszenia przez pewien czas.

Ochrona - Smok jest czasowo ochraniany od efektów dymu oraz chroni go przez zbliżeniem się innego smoka. Zbliżenie się do smoka ochranianego zwalnia lot.

Dodatki - W sklepie możemy kupić dodatkowe efekty w "butelce" np. przyśpieszenie oraz bomba. Zakupionych dodatków można użyć w każdej chwili (podczas wyścigów).


Polepszanie statystyk

Każdy smok ma własne statystyki dotyczące m.in. maksymalnej szybkości, przyśpieszenia, zwrotności góra i dół, zwrotności lewo i prawo.

Aby polepszyć statystyki należy zakupić odpowiednie siodło dla smoków oraz części ubrania wikinga, gdyż wtedy smok jak i wiking może dostać dodatkowe punkty np. +5% do szybkości.

Uwaga! Kiedy smok nie ma energii nie można grać w wyścigi. Można wtedy nakarmić smoka lub zapłacić 20 gemów za uzupełnienie energii.

Stable Quest

Od czasu aktualizacji z Battle for the Edge, w grze pojawiła się możliwość wykonywania misji w stajniach. Odblokowują się one automatycznie, gdy wytresuje się drugiego smoka. Pojawia się wtedy samouczek, w którym Pyskacz pokazuje, jak z nich korzystać. Polegają one na wysyłaniu smoków na misje, za które dostaje się nagrody w postaci XP dla smoków, punktów UDT, monet, a także specjalnych przedmiotów, np. skrzynek z gemsami czy run pozwalających na przemianę smoka w tytana.

Zadania różnią się stopniem trudności, czasem wykonania, rodzajem i ilością nagród oraz rodzajem smoków, jakie można na nie wysłać. Istnieją misje dla różnych smoków, kiedy wejdziemy w daną misję, widać krótką podpowiedź, jakie smoki najlepiej się do niej nadają, np. z danej klasy, o określonej umiejętności (każdy smok posiada dwie "umiejętności", decydują one do jakiej misji nadaje się smok, są widoczne kiedy wybiera się smoki do misji w stajniach, oraz kiedy wkraczają w następny etap rozwoju), a także dla określonych grup wiekowych, czyli tylko dla piskląt, tylko dla nastoletnich i dorosłych, tylko dla tytanów, czy też dla wszystkich. Czasami, jeśli chce się posłać smoka na misję, do której się nie nadaje, nie można tego zrobić, a czasami można, ale dodaje mało procent do szansy na powodzenie misji.

Kiedy wybiera się smoki do misji, na dole widnieje pasek, pokazujący w procentach szanse na powodzenie misji. Jedne smoki dodają więcej do tego paska, inne mniej. Smoka, który w danej chwili jest aktywny, nie można wysłać na misję.

Ze stable quest można korzystać cały czas. Na środku stajni znajduje się stojak. Po kliknięciu na niego pojawia się okno misji.

Dwa z sześciu zadań są dostępne tylko dla memberów, w tym jedno jest otwarte wyłącznie dla posiadaczy Szczerbatka.

Uwaga! Gdy smoki są wysłane na misje nie możemy z nich korzystać.

Dodawanie Znajomych

Plik:Sssooodd.png

Większość graczy początkujących nie wie jak dodać swojego przyjaciela w School of Dragons bez kontaktu poprzez kliknięcie na osobę i wybranie opcji dodaj. Można to zrobić w inny sposób.

Klikamy w strzałkę z lewej strony ekranu i ją rozwijamy. Po rozwinięciu listy klikamy znaczek na samej górze, przedstawiający dwóch wikingów. Po kliknięciu pojawia się nam lista znajomych i nasz kod (u góry listy). Aby dodać przyjaciela klikamy na ostatnią opcję i wpisujemy jego kod a następnie klikamy dodaj (plusik). Można też dać swój kod znajomemu i to on nas doda. Po wpisaniu kodu nasz znajomy lub my dostajemy list z zaproszeniem.

Uwaga! Aby dostać list należy zmienić lokalizację np. z Berk do School (szkoły).Po

Advertisement