Wikia

Jak Wytresować Smoka Wiki

School of Dragons

Komentarze1tys
1015stron na
tej wiki
Artykuł
Zobacz także poradnik do gry!
School of Dragons
School.png
Informacje
Gatunek gra internetowa
Platformy komputer
Języki angielski, hiszpański, portugalski, niemiecki, francuski, rosyjski, koreański, chiński
Strona link

School of Dragons (pl. Szkoła Smoków; nieoficjalne polskie tłumaczenie) - angielski serwis internetowy, w którym można bezpłatnie się zarejestrować i zagrać w grę School of Dragons. Na stronie znajduje się także fanklub oraz forum. Link do serwisu: http://www.schoolofdragons.com/. Gra dostępna jest również na IOS oraz urządzenia z systemem Android i Windows 8.1.

Zapraszamy do przewodnika po grze, który znajduje się pod tym linkiem.

Opis gryEdytuj

Prawdopodobnie jest to najbardziej realistyczna gra o tresowaniu smoków, jaka ukazała się do tej pory. Otwiera nam świat Wikingów i smoczej rasy w jego pełnym wymiarze. Na początku każdy tworzy sobie postać, następnie na Szczerbatku leci do szkoły, gdzie w Wylęgarni (ang. Hatchery) tworzy swojego własnego smoka, którego potem tresuje. Gra wymaga dostępu internetu, co pozwala na komunikowanie się, rywalizowanie i przyjaźnie z innymi uczniami Szkoły Smoków.

Postacie i smoki Edytuj

Wytresować można takie smoki jak:

Dodatkowo pojawiają się także:

Postaci i smoki w School of Dragons
[[Plik:{{{Grafika1}}}|100x150px]]
Dragon Trainers (Smoczy Trenerzy):
Hiccup (Czkawka)AstridSnodlout (Sączysmark)Fishlegs (Śledzik)Ruffnutt (Mieczyk)Tuffnutt (Szpadka)
Viking Leaders (Liderzy Wikingów):
Gobber (Pyskacz)Stoick the Vast (Stoik Ważki)HeatherAlchemistPhlegmaBotanistHeadmaster (Dyrektor)
Dragons (Smoki):
Toothless (Szczerbatek)Stormfly (Wichura)Hookfang (Hakokieł)Meatlug (Sztukamięs)Barf&Belch (Jot i Wym)StokeheadGroundsplitter
Dragon species (gatunki smoków):
Night Fury (Nocna Furia)Monstrous Nightmare (Koszmar Ponocnik)Deadly Nadder (Śmiertnik Zębacz)Hideous Zippleback (Zębiróg Zamkogłowy)Gronckle (Gronkiel)Thunder Drum (Gromogrzmot)Whispering Death (Szepcząca ŚmierćTerrible Terror (Straszliwiec Straszliwy)BoneKnapper (Gnatochrup)
[[Plik:{{{Grafika2}}}|100x150px]]

MiejscaEdytuj

W grze pojawiają się trzy główne lokalizacje, a w nich różne miejsca, w których znajdują się między innymi zadania, gry lub inne.

Miejsca w School of Dragons
[[Plik:{{{Grafika1}}}|100x150px]] LabHatcheryGreen HouseFarmStoreTaxiSchool CommonsFlight ClubFireball FrenzyThunder Run Racing
StoreTaxiGreat Hall
Taxi
[[Plik:{{{Grafika2}}}|100x150px]]

MinigryEdytuj

W grze pojawiają się także minigry, w których możemy zdobywać punkty dla wikinga, smoka, a także puchary oraz pieniądze.

 • Fireball Frenzy - gra znajduje się w miejscu School na Smoczej Arenie i polega na strzelaniu z łuku lub ogniem smoka w pojawiające się przed graczem tarcze z malunkami wrogów. Za trafienie w wizerunki przyjaciół traci się punkty.
 • Eel Roast - w grę można zagrać z dowolnego miejsca, wchodzi się w nią po wcześniejszym kliknięciu na smoka i wybraniu odpowiedniej opcji. Polega ona na strzelaniu smokiem do wyskakujących z wody węgorzy (tylko w kolorze wskazanym w rogu).
 • Thunder Run Racing - gra znajduje się w miejscu School, obok School Commons. Polega na ściganiu się z innymi graczami na rozmaitych torach. W zależności od zdobytego miejsca można zdobyć lub stracić trofea, a ponadto zarobić pieniądze oraz punkty doświadczenia.
 • Alchemy Adventure - gra znajduje się w miejscu School w budynku Lab. Polega na łączeniu ze sobą substancji chemicznych celem uzyskania nowych. Gra trwa 3 minuty, w tym czasie należy zdobyć jak najwięcej punktów. Nagrodą w grze są punkty doświadczenia oraz pieniądze. Do gry można kupić tzw. wspomagacze za gamsy (Straszliwiec straszliwy i Śmiertnik Zębacz).

Przebieg gryEdytuj

Main.png Osobny artykuł: School of Dragons/Poradnik

CiekawostkiEdytuj

 • Chociaż Drzewokos jest w grze to nie można go tresować, służy on wyłącznie jako środek transportu (taxi) oraz można na nim latać w szkole latania.
 • Gdy Wandersmok leci, przy jego skrzydłach pojawiają się wiązki pioruna.
 • Podobno w grze występuje Gnatochrup, jednak nie wiadomo gdzie się pojawia.
 • Przy obrazku postaci widnieje pasek życia, jednak nie wiadomo po co i dlaczego tam jest.
 • Wrzeńca, Rumblehorna, Marazmora, Koślawego Mruka, Zaduśnego Zdecha oraz Tajfumeranga można zdobyć tylko poprzez kupienie jaja smoka (za gemsy). Wykluwanie jaj trwa zawsze 12 godzin.
 • Oczy Koślawego Mruka zostały ukazane po raz pierwszy w School of Dragons.
 • Koślawy Mruk w School of Dragons nie jest dokładnym odwzorowaniem filmowego.
 • Kupując membera (vipa) można zdobyć za darmo jaja Wandersmoka , Szeptozgona i Gromogrzmota.
 • W grze raz na jakiś czas pojawiają się promocje, w których można zakupić rzeczy lub smoki (np. Królik) które nie są dostępne przez resztę czasu.
 • Istnieją też skróty klawiszowe F (fire)-strzał ogniem, Shift(pierwszy po lewej)-smok zwalnia w locie lub hamuje, oraz klawisz spacja powoduje przyspieszenie smoka, klawisz R który powoduje wejście lub zejście ze smoka i został klawisz E który powoduje zlecenie ze smoka na latającym kostiumie Czkawki.

ZwiastunyEdytuj

Zobacz teżEdytuj

Gry z serii Jak wytresować smoka
[[Plik:{{{Grafika1}}}|100x150px]]
Komputerowe:
How to Train Your DragonHow to Train Your Dragon 2
Internetowe:
School of DragonsWild SkiesLegendy szkolenia smokówOutcast AttackPuzzle
Mobilne:
Rise of BerkTap Dragon DropMix & Match BookKids Book
Mini-gry School of Dragons:
Eel RoastFireball FrenzyFlight ClubThunder Run RacingAlchemy Adventure
[[Plik:{{{Grafika2}}}|100x150px]]

Rozpocznij dyskusję Dyskusje o artykule School of Dragons

Więcej od Wikii

Losowa wiki