Wikia

Jak Wytresować Smoka Wiki

School of Dragons

1411stron na
tej wiki
Komentarze5tys.
Artykuł
Zobacz także poradnik do gry!
School of Dragons
School.png
Informacje
Gatunek Gra internetowa
Platformy Komputer, Tablet, Telefon
Języki Angielski, Hiszpański, Portugalski, Niemiecki, Francuski, Rosyjski, Koreański, Chiński
Strona Link
Data Premiery 1 lipca 2013r.

School of Dragons (pl. Szkoła Smoków; nieoficjalne polskie tłumaczenie) Angielski serwis internetowy, w którym można się bezpłatnie zarejestrować i zagrać w grę School of Dragons. Na stronie znajduje się także fanklub oraz forum. Link do serwisu: http://www.schoolofdragons.com/. Gra dostępna jest również na IOS, urządzenia z systemem Android i Windows 8.1. Na komputerze można zagrać także przez portal społecznościowy Facebook. 4 grudnia 2014 roku gra pojawiła się na platformie Steam. Istnieje możliwość gry poprzez pobranie gry bezpośrednio na komputer.

Zapraszamy do przewodnika po grze, który znajduje się pod tym linkiem.

Opis gryEdytuj

Prawdopodobnie jest to najbardziej realistyczna gra o tresowaniu smoków, jaka ukazała się do tej pory. Otwiera nam świat Wikingów i smoczej rasy w jego pełnym wymiarze. Na początku każdy tworzy sobie postać, następnie pojawia się w Wylęgarni (ang. Hatchery) gdzie tworzy swojego własnego smoka, którego potem tresuje. Gra wymaga dostępu internetu, co pozwala na komunikowanie się, rywalizowanie i przyjaźnie z innymi uczniami Szkoły Smoków.

SterowanieEdytuj

Istnieją też skróty klawiszowe, takie jak:

 • F (fire) - strzał ogniem,
 • ⇧ Shift (z lewej strony) - smok zwalnia w locie lub hamuje
 • Spacebar - Przyspiesza smoka (1x, w locie), Wzbicie się w powietrze (x2, na smoku, na lądzie), Skok (1x na smoku i bez niego),
 • R (ride)  - powoduje wejście lub zejście ze smoka,
 • I (inventory)  - otwiera schowek,
 • L (list)  - otwiera listę zadań,
 • B (book) - włącza księgę z tematami lekcji,
 • ESC- wyświetla ustawienia.

Postacie i smoki Edytuj

Wytresować można takie smoki jak:

Dodatkowo pojawiają się także:

Oraz zwierzęta, takie jak:

Postaci i smoki w School of Dragons
Dragon Trainers (Smoczy Trenerzy):
Hiccup (Czkawka)AstridSnodlout (Sączysmark)Fishlegs (Śledzik)Ruffnutt (Mieczyk)Tuffnutt (Szpadka)
Viking Leaders (Liderzy Wikingów):
Gobber (Pyskacz)Stoick the Vast (Stoik Ważki)Heather AlchemistPhlegmaBotanistHeadmaster (Dyrektor)Archeolog
Dragons (Smoki):
Toothless (Szczerbatek)Stormfly (Wichura)Hookfang (Hakokieł)Meatlug (Sztukamięs)Barf&Belch (Jot i Wym)StokeheadGroundsplitter
Dragon species (Gatunki smoków):
Night Fury (Nocna Furia)Monstrous Nightmare (Koszmar Ponocnik)Deadly Nadder (Śmiertnik Zębacz)Hideous Zippleback (Zębiróg Zamkogłowy)Gronckle (Gronkiel)Thunderdrum (Gromogrzmot)Whispering Death (Szepcząca Śmierć)Skrill (Wandersmok)Scauldron (Wrzeniec)RumblehornPrickleboggleFlightmare (Marazmor)Hobblegrunt (Koślawy Mruk)Smothering Smokebreath (Zaduśny Zdech)Typhoomerang (Tajfumerang)Raincutter (Kroplowij)Boneknapper (Gnatochrup)HotburpleStormcutterSnafflefang (Ostrykieł)Terrible Terror (Straszliwiec Straszliwy)

MiejscaEdytuj

W grze pojawia się sześć głównych lokalizacji, a w nich różne miejsca, w których znajdują się między innymi zadania, gry lub inne. Występują również trzy expansion packi zawierające m.in. różne wyspy.

School (Szkoła)Edytuj

BerkEdytuj

Wilderness (Dzicz)Edytuj

The Training Grounds Edytuj

The Lookout Edytuj

Explore the Sea Edytuj

Icestorm Island (expansion pack)Edytuj

Melodyjna Wyspa (expansion pack)Edytuj

Cmentarzysko Statków (expansion pack)Edytuj

Farma Svena (expansion pack)Edytuj

Koniec Świata (expansion pack)Edytuj

Miejsca w School of Dragons
LabHatcheryPortStoreTaxiSchool CommonsŁowisko
Great HallLoki's Maze of MayhemPortStoreFarma SvenaTaxiTunele SzeptozgonówŁowisko
TaxiŁowisko
FarmFlight ClubFireball FrenzyThunder Run RacingPortŁowisko
Green HouseFarmaTaxiŁowisko
PortDom PleśniakaLodowa jaskinia • Gniazdo Szybkich SzpicyŁowisko
KryjówkaTaxiPortSmoczy hangarŁowisko
Inne:
Cmentarzysko StatkówJaskinia łowców smokówMelodyjna WyspaMroczna GłębiaOceanStacja SączysmarkaTytaniczna wyspaWyspa ArmorwingaWyspa Koślawych MrukówWyspa LodowcówWyspa MudrakeówWyspa SzponiakówWyspa Zębirogów

MinigryEdytuj

W grze pojawiają się także minigry, w których możemy zdobywać punkty dla wikinga, smoka, a także puchary oraz pieniądze.

 • Fireball Frenzy - gra znajduje się w miejscu The Training Grounds na Smoczej Arenie i polega na strzelaniu z kuszy lub ogniem smoka w pojawiające się przed graczem tarcze z malunkami wrogów. Za trafienie w wizerunki przyjaciół (np. Czkawki, Astrid bądź Szczerbatka) traci się punkty;
 • Eel Roast - w grę można zagrać z dowolnego miejsca, wchodzi się w nią po wcześniejszym kliknięciu na smoka i wybraniu odpowiedniej opcji. Polega ona na strzelaniu smokiem do wyskakujących z wody węgorzy (tylko w kolorze wskazanym w rogu);
 • Thunder Run Racing - gra znajduje się w miejscu Training Center. Polega na ściganiu się z innymi graczami na rozmaitych torach. W zależności od zdobytego miejsca można zdobyć lub stracić trofea, a ponadto zarobić pieniądze oraz punkty doświadczenia;
 • Alchemy Adventure - gra znajduje się w miejscu School w budynku Lab. Polega na łączeniu ze sobą substancji chemicznych celem uzyskania nowych. Gra trwa 3 minuty, w tym czasie należy zdobyć jak najwięcej punktów. Nagrodą w grze są punkty doświadczenia oraz pieniądze. Do gry można kupić tzw. wspomagacze za gemsy (Straszliwiec Straszliwy i atak kolcami Śmiertnika Zębacza).
 • Bull's-Eye Lagoon - gra znajduje się w miejscu Training Center. Polega na strzelaniu smokiem w tarcze punktowane za 50 pkt lub 200 pkt. W grę możemy grać samotnie, z przyjacielem lub przeciwko innym graczom. Można w niej używać wspomagaczy, płatnych za gemsy. Obecnie nie da się do niej wejść.
 • Na The Training Grounds można od nowej aktualizacji postrzelać w Łupieżców lub Berserków podczas bitw odbywających się co dwie godziny (w polskiej strefie czasowej są to godziny parzyste np. 14:00 lub 16:00 itd.). Berserkowie mają większą ilość życia.
 • Loki's Maze of Cheer , Loki's Maze of Mayhem i Loki's Mirrage to czasowe minigry występujące na Halloween , Boże Narodzenie oraz z okazji nadejścia wiosny. Polegają na przejściu przez różne przeszkody o własnych nogach (lub na smoku dzięki pewnemu bugowi - bug ten nie działa jednak w Loki's Mirrage). Na końcu znajduje się nagroda w postaci 100 monet oraz hełm (w przypadku wersji bożonarodzeniowej była to maska Ponocnika , zaś w wersji wiosennej dowolne jajo smoka - za kolejnymi przejściami tej minigry otrzymuje się już tylko 100 monet). Te minigry są powtarzalne.

Przebieg gryEdytuj

Symbol.png Osobny artykuł: School of Dragons/Poradnik

CiekawostkiEdytuj

 • Przy obrazku postaci widnieje pasek życia. Zmniejsza się on gdy zostajemy trafieni przez Berserków oraz w minigrach Thunder Run Racing i Bull's-Eye Lagoon.
 • Każdego smoka (oprócz smoków początkowych) można zdobyć tylko poprzez kupienie jaja smoka (za gemsy). Wykluwanie jaj trwa 8 (np. Zębiróg), 10 (np. Zębacz) lub 12 (np. Krzykozgon) godzin w zależności od gatunku smoka.
 • Koślawy Mruk w School of Dragons nie jest dokładnym odwzorowaniem filmowego. Prawdopodobnie to jest jego bliski kuzyn a twórcy go błędnie oznaczyli.
 • Kupując membera (vipa) można zdobyć za darmo jaja Wandersmoka, Szeptozgona i Gromogrzmota.
 • W grze raz na jakiś czas pojawiają się promocje, w których można zakupić rzeczy lub smoki (np. Królik) które nie są dostępne przez resztę czasu.
 • Kiedy Szeptozgon zje Smoczymiętkę, nie podnosi mu się wskaźnik zadowolenia, jak u innych smoków.
 • Każdy ekskluzywny smok (czyli smoki płatne) oprócz Gromogrzmota i Szeptozgona posiadają specjalną, dodatkową animację. Smoki jednak mają ją tylko gdy są w pełni zadowolone (z wyjątkiem Zaduśnego Zdecha z którego cały czas wydobywa się dym).
 • Jaja podstawowych smoków (Gronkiel, Zębiróg itp.) można kupić za monety po otrzymaniu wyznaczonej ilości punktów UDT (Ultimate Dragon Trainer).
 • Niektóre ryby gdy zostaną zjedzone przez smoka podnoszą jego zadowolenie, a niektóre nie.
 • Gdy Krzykozgon jest pisklęciem widać jego źrenice.
 • Podczas jednego z zadań w tunelach szeptozgonów znajduje się Gnatochrup z młodym.
 • Część smoków została pomniejszona (np. Tajfumerang, Stormcutter) do rozmiarów Ponocnika.
 • W każdej lokalizacji jest przynajmniej jedna strefa wędkarska.
 • W grze można znaleźć Wyspę Credits, do której można dostać się poprzez wejście w opcje i w ikonkę "credits". Woda na tej wyspie jest niematerialna, a ją samą wypełniają trybiki.
 • Na Stację Sączysmarka można dostać się tylko ze szkoły.
 • W misjach można zdobyć jajo Szeptozgona oraz nastoletniego Groncicle po wykupieniu Icestorm Island a także młodego Śmiercipieśnia i jajo Zbiczatrzasła po ukończeniu misji na Melodyjnej Wyspie. W trakcie wykonywania misji na Smoczym Skraju ratujemy i otrzymujemy dorosłego Armorwing'a.
 • Smoki nie ziejące ogniem, np. Groncicle, Wrzeniec, Gromogrzmot potrafią zapalać ogniska.
 • Jeżeli zaczęło się rozgrywkę na Facebooku, można do niej wrócić na stronie oficjalnej, klikając znaczek Facebooka w ekranie logowania.
 • Najtrudniejszą do złowienia rybą przed Łososiem jest Northern Wolffish.
  EKRANLADOWANIA.png
 • Tajfumerang i Śmiercipieśń są w grze jedynymi smokami, które mogą jeść węgorze. Dodają im one energi i podnoszą zadowolenie.
 • Ogień niektórych smoków (np. Śmiercipieśń, Sliquifier) jest widoczny jeszcze przez kilka sekund po trafieniu w cel.
 • W grze Eel Roast można otrzymać maksymalnie 400 smoczego XP, które to otrzymuje się po zdobyciu 200 000 punktów.
 • Podczas ładowania gry, na niewielkim prostokącie, zależnie od teleportowanego miejsca, pojawiają się teksty, takie jak "Przybijanie piątki Czkawce", "Kąpanie Wrzeńców", "Golenie bród", czy też "Szukanie Szczerbatka".

Smocze animacje

Smok Animacja
Tajfumerang, Drzewokos Koszmar Ponocnik
Gruchotnik, Zaduśny Zdech, Sweet Death, Shockjaw, Królowa Ognioglist, Sliquifier Szczerbatek
Koślawy Mruk, Tide Glider, Shivertooth, Prickleboggle Wrzeniec
Szponiak Śmiertnik Zębacz
Ostrykieł, Szybki Szpic, Moldruffle,Śmiercipieśń Wandersmok
Zmiennoskrzydły Gromogrzmot
Krzykozgon Szeptozgon
Sand Wraith, Woolly Howl Szczerbatek (animacja lądowa i lot) + Wandersmok (zawiśnięcie w powietrzu)
Groncicle Gronkiel
Grapple Grounder, Sliquifier Szczerbatek (tułów, skrzydła, ogon i głowa) + Wrzeniec (szyja)
Slithersong Śmiercipieśń

Błędy gry Edytuj

 • Czasami po kupieniu jakieś rzeczy ze sklepu (również smoka z Flight Club) możemy jej nie dostać, mimo że nasze pieniądze zostały pobrane. Należy wtedy za pomocą e-maila skontaktować się z administratorami, którzy zwrócą nam zakupiony przedmiot.
 • W grze można spotkać smoki które dopiero są testowane. Można je zdobyć hakując je. Nie wiadomo jak hakować, ale są gracze, którym za pomocą specjalnych programów udaje się to zrobić.
  Błąd.png

  Smok 88lvl

 • W grze istnieją miejsca, gdzie będąc na smoku, możemy się zablokować, np.normalnie niedostępna jaskinia w Wilderness (do której da się wejść spod tekstury, ale niemożliwe jest tradycyjne opuszczenie jej). W takim przypadku należy teleportować się do przyjaciela lub po prostu wyjść z gry.
 • Czasami gracz może się "zbugować". Inni widzą go wtedy jako "sunącego" wikinga, który porusza się, nie ruszając kończynami, a gdy leci na smoku widać go jakby lewitował. Co ciekawe, zlaggowany gracz widzi siebie normalnie.
 • Czasami w grze pojawia się błąd i nasz smok czasowo dostaje 88 poziom.
 • Czasami w Laboratorium, gdy zmieszamy olej z wodą (możemy to zrobić gdy będziemy robić odpowiednią misję) powstanie masa, która po zamrożeniu stanie się czekoladą.
 • Podczas wykluwania się gronkla jego jajo nie eksploduje tak jak jest to pokazane w Gift of the Night Fury.
 • Gdy ścigamy się na Stormcutterze lub Krzykozgonie i użyjemy na nim tarczy spowalnia ona smoka lub przy mniejszej prędkości zatrzymuje go.
 • Czasami po złowieniu ryb wędka zostaje nam w dłoni.
 • Gdy Zaduśny Zdech jest pisklęciem, strzela piorunami jak Wandersmok, ale gdy otrzyma 5 poziom, zieje już normalnym ogniem.
 • W czasie dnia Szeptozgony mogą normalnie chodzić po powierzchni, mimo że zwykle są "uczulone" na światło słoneczne.
 • W czasie lotu na Szeptozgonie i na Krzykozgonie ogon smoka nie kręci się w kształt spirali tak jak w serialu.
Fail SchoDa.PNG
 • Krzykozgon strzela pierścieniami ognia jak Szeptozgon, a nie kulami ognia jak w serialu.
 • Będąc w Stacji Sączysmarka można bez problemu polecieć na księżyc, który jest płaski. A jeśli wlecimy za niego staje się on niewidoczny.
 • W miejscu rozwidlenia się wodospadu nad łowiskiem w School brakuje tekstury, dzięki czemu możemy wejść pod mapę (kiedy jesteśmy pod mapą widzimy graczy na zewnątrz, ale oni nas nie widzą. Istnieje wiele takich miejsc na każdej mapie).
 • W przypadku niektórych z nowszych smoków siedząc na nich postać unosi się ponad grzbietem smoka.
 • Niektórym graczom po zmianie fryzury pojawiają się na włosach białe plamy i pasemka, a zmiana koloru włosów nie powoduje zniknięcia pasm.
Dwoi mi się w oczach....JPG
 • W Wilderness istnieje miejsce w powietrzu, po którym można bez problemu chodzić.
Wilderness.png

Chodzenie po powietrzu w Dziczy

 • Zdarza się, że kiedy zmienimy wierzchowca będąc na własnej farmie, zacznie on chodzić za nami, lub się rozdwoi.
 • Może się zdarzyć, że kiedy będziemy łowić w jeziorze, złapie nam się na wędkę ryba słonowodna.
 • Może się zdarzyć, że tekstura posiadanego przez nas stroju do latania zatnie się na standardowym stroju postaci, przez co stale są widoczne skrzydła stroju.
 • W lokalizacji School, gdy poleci się za Hatchery (za górę ) zobaczyć można jasnoniebieską skałę na której po wylądowaniu i zabawy ze smokiem ten zaczyna się świecić do momentu odlotu od niebieskiej skały.

ZwiastunyEdytuj

MapaEdytuj

School of Dragons

School of Dragons

Stworzył Rory1345Stworzył Rory1345
Zobacz

Zobacz teżEdytuj

Rozpocznij dyskusję Dyskusje o artykule School of Dragons

Inne Wiki

Losowa wiki