FANDOM


Saga o smoczej walkirii (ang. The Saga of Dragon Valkyrie, nieoficjalne polskie tłumaczenie) – historia przekazywana przez wiele pokoleń Wikingów. Zostaje przedstawiona w grze School of Dragons.

Treść

Dawno temu, kiedy zaczęliśmy osiedlać się na Berk, wojownik i walkiria zakochali się w sobie do szaleństwa. Dziewczyna uwielbiała motyle, mogła godzinami przesiadywać na łąkach i patrzeć jak latają. Kiedy się zaręczyła z wojownikiem, przysiągł jej znalezienie najpiękniejszego motyla, jako symbolu jego miłości. Wyprawił się bardzo daleko, aby odszukać swą nieuchwytną nagrodę. W końcu znalazł ją w gnieździe hordy wściekłych smoków. Wikingowie i smoki byli wówczas najgorszymi wrogami, więc drużyna zaatakowała. Walczyli mężnie, ale ich przywódca poległ. Walkiria była załamana, kiedy ludzie wrócili z motylem... ale bez jej wojownika. Poleciała do lasu, nie zamierzała już wracać do wioski. Powiadano, że słychać było jak płakała w lesie, samotna i bezbronna... ale to był tylko podstęp, by przywabić smoki. Chciała atakować i pomścić śmierć jej wojownika. Po wielu latach, Loki, bóg podstępów, przemienił ją w smoka o motylich skrzydłach, który zniszczy smoki, by pomścić śmierć miłości swojego życia!

Okoliczności poznania

Historia ta jest opowiedziana przez Valkę, podczas jednej z misji powiązanej z rozszerzeniem "Powrót na Melodyjną Wyspę". Kobieta uważa, że jeśli legenda jest prawdziwa, walkirią zmienioną w smoka może być Śmiercipieśń. Niezależnie jednak od prawdziwości legendy, jest zdania, że trzeba chronić przed nim inne smoki.

Ciekawostki

  • Valka powiedziała Astrid, że wraz z Czkawką przypominają jej o tej historii.
  • Wspomina również, że rodzice opowiedzieli jej tę legendę, kiedy poznała Stoicka.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Inne Wiki

Losowa wiki