FANDOM


Artykuł
Poprzedni odcinek
Słodka Heathera (część 1)
Słodka Heathera (część 2) Następny odcinek
Festiwal Roztopów
Słodka Heathera (część 2) (ang. Heather Report (Part 2)) — tytuł jedenastego odcinka serialu Jeźdźcy smoków. Jego premiera odbyła się 21 listopada 2012 roku w USA i 15 sierpnia 2013 roku w Polsce na kanale Cartoon Network.

Opis

Heathera okazała się zdrajczynią. Smocza księga trafiła w ręce Łupieżców. Jednak jeźdźcy przygotowali tajemniczy plan, dzięki któremu możliwe jest odzyskanie księgi. Ale dlaczego Heathera zdradziła?

Fabuła

UWAGA NA SPOILERY! Poniższe treści mogą zdradzać fabułę, czytasz na własne ryzyko! (pomiń)
Po wydarzeniach z pierwszej części Heathera zostaje więźniem Berk. Czarnowłosa dziewczyna podejmuje nieudane próby ucieczki z wyspy. Po ponownym złapaniu przez Astrid tłumaczy, że musi powrócić do Albrechta, gdyż więzi on jej rodziców. Nikt jej nie wierzy. 
Jws152

Astrid rozmawia z Heatherą

Czkawka i przyjaciele ćwiczą na arenie nowe techniki walki do odzyskania Smoczej Księgi. Astrid wpada na pomysł, jak dostać się na wyspę i odzyskać podręcznik. Przebiera się za Heatherę i odpływa na wyspę Łupieżców. Na miejscu wita ją Bestial i prowadzi do Albrechta.

Jeźdźcy udają się do Łupieżców, by pomóc Astrid w misji. Albrecht chce zabić przebraną Astrid, ale ta udowadnia mu, że tylko ona potrafi korzystać z księgi. Wódź Łupieżców sprawdza umiejętności dziewczyny na swojej arenie, uwalniając Koszmara Ponocnika. Z początku Astrid ma problemy ze smokiem, lecz przypomina sobie metodę, jaką Sączysmark opanował Hakokła. Po opanowaniu Ponocnika chce się wynieść od Łupieżców, lecz Albrecht przyprowadza rodziców Heathery.

Na arenie dochodzi do wymiany - księga za rodziców Heathery. Astrid rozdrażnia Koszmara Ponocnika, żeby wykorzystać zamęt i odzyskać zarówno księgę, jak i rodziców dziewczyny. Albrecht łapie Astrid i poznaje jej podstęp. Dziewczyna z rodzicami Heathery udaje się do punktu spotkania z Czkawką. Po wylądowaniu Szczerbatka, Albrecht ukazuje się Czkawce. Dochodzi do walki jeźdźców z Łupieżcami, lecz przyjaciele zaczynają przegrywać. 
Jws220

Heathera wytresowała swojego Ponocnika

Nagle zjawia się Heathera na Wichurze i ratuje ich z opresji. Gdy jeźdźcy mieli wracać na Berk, Bestial zrzuca Astrid z smoka. Dopada ją Albrecht. Czkawka chce ratować przyjaciółkę, lecz ona każe mu się wstrzymać. Pomaga jej Koszmar Ponocnik z areny. Jeźdźcy udają się do domu z odzyskaną Smoczą Księgą. W porcie Berk, Heathera czule żegna się z Astrid i odpływa z rodzicami do domu.

Uff, koniec spoilera.

Najważniejsze wydarzenia

  • Rodzice Heathery pojawiają się po raz pierwszy;
  • Smocza Księga zostaje odzyskana;
  • Astrid zaprzyjaźnia się z dzikim Ponocnikiem, z którego pomocą ucieka Łupieżcom;
  • Rodzice Heathery zostają odbici z rąk Albrechta, który wcześniej ich porwał;
  • Heathera zostaje przyjaciółką Astrid i reszty jeźdźców;
  • Heathera i jej rodzice wracają do domu.

Postacie

Ludzie

Smoki

Scenariusz

Symbol Osobny artykuł: Słodka Heathera (część 2) (scenariusz)

Ciekawostki

Błędy

  • Kiedy Czkawka i nastolatki tworzą zasadzkę na Albrechta, księga jest schowana w spodniach, ale w następnej scenie trzymana jest za pasem.
  • Kiedy Czkawka rozmawia z bliźniakami, kamizelka Mieczyka znika.

Link do odcinka

Zobacz też

Odcinki serialu Jeźdźcy smoków
Jeźdźcy smoków Jak się zakłada Smoczą AkademięWiking do wynajęciaFolwark zwierzęcyOkrutna parkaW smokach nadziejaAlbrecht i ŁupieżcyJak sobie wybrać smokaKrótka historia pewnego portretuSmoczy kwiatSłodka Heathera (część 1)Słodka Heathera (część 2)Festiwal RoztopówBliźniacze szaleństwaKiedy uderza piorunCo kryją smokiSmarkaty smarkaczSkręćkarcze BagnaDziwnobarwny klejnotJesteśmy rodziną (część 1)Jesteśmy rodziną (część 2)
Jeźdźcy smoków: Obrońcy Berk Żyj i pozwól lataćGronkielowe żelazoNoc i wrzaskNiespodzianki spod spoduGdzie zimują OgnioglistyZemstaNa szarym końcuNieposkromiony apetytZębiróg w ogniuWandersmok (część 1)Wandersmok (część 2)Pięć drogowskazówUwolnić WrzeńkaWielki lódBajka o dwóch smokachEfekt węgorzaKto mgłą wojuje...Bim! Bam! Bom!Wyrzutki (część 1)Wyrzutki (część 2)
Jeźdźcy smoków: Na końcu świata Seria 1: Smocze Oko pana tuczy (część 1)Smocze Oko pana tuczy (część 2)Harmonia nieidealnaPod osłoną nocyWiking, co się zowieKomu Gustaw, komuKrólestwo OgnioglistCo by tu schrupaćDobry Kafar nie jest złyKto pod kim dołki kopie (część 1)Kto pod kim dołki kopie (część 2)Odkrycia chodzą paramiKoszmarny koszmar
Seria 2: Drużyna AstridNoc łowców (część 1)Noc łowców (część 2)W cieniu księżycaSączysmark dostaje siekierkęZębiróg WiernogłowyWieczna zmarzlinaNa skraju katastrofy (część 1)Na skraju katastrofy (część 2)Szok i zgrozaPowrót smokaSzpony i topory (część 1)Szpony i topory (część 2)
Seria 3: Wróg mojego wrogaPozory myląWódz może być tylko jedenWszystko zostaje w rodzinieOstatni smok na świecieSielskie wakacjeI co tu zrobić z HeatherąPotrójny ciosWiercipieśńMiędzy młotem a kowadłemGrunt to rodzinkaAukcja na miarę bohaterówObrońcy Skrzydła (część 1)
Seria 4: Obrońcy Skrzydła (część 2)Mieczyk, Szpadka i ToporekApetyt na głowęSączyfochRatując mistrzaStraszna cieśninaNiekończący się dzieńGorączka złotaWykluwanie wulkanówBliźninstynktNa ślepoOgniowa Burza (część 1)Ogniowa Burza (część 2)
Seria 5: Living on the EdgeSandbustedSomething Rotten on Berserker IslandSnotlout's AngelsA Matter of PerspectiveReturn of Thor BonecrusherDawn of DestructionThe Wings of War, Part 1The Wings of War, Part 2No Dragon Left BehindSnuffnutSearching for Oswald... and ChickenSins of the Past

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.