FANDOM


Artykuł


Poprzedni odcinek
Smoczy kwiat
Słodka Heathera (część 1) Następny odcinek
Słodka Heathera (część 2)
Słodka Heathera (część 1) (ang. Heather Report (Part 1)) — tytuł dziesiątego odcinka serialu Jeźdźcy smoków. Jego premiera odbyła się 14 listopada 2012 roku w USA i 15 sierpnia 2013 roku w Polsce na kanale Cartoon Network.

Opis

Jeźdźcy odnajdują tajemniczą piękność - Heatherę. Wszyscy chłopcy z akademii są w niej zauroczeni. Astrid czuje się zazdrosna o nieznajomą.

Fabuła

UWAGA NA SPOILERY! Poniższe treści mogą zdradzać fabułę, czytasz na własne ryzyko! (pomiń)
W Smoczej Akademii Czkawka i Szczerbatek trenują latanie na jak najkrótszy czas . Po wylądowaniu dowiadują się, że Wichura zaczyna być coraz szybsza, co denerwuje chłopaka. Nagle przylatuje Sączysmark z informacją, że odkrył rozbitą łódź na plaży Thora. W środku łodzi znajdują dziewczynę o czarnych włosach. Po przebudzeniu przedstawiła się jako Heathera. Wszyscy chłopcy zauroczyli się w dziewczynie, natomiast Astrid jej nie ufa i zaczyna coś podejrzewać. 
Jws99

Jeźdźcy znajdują zagubioną Heatherę

Heathera zamieszkuje w domu Czkawki. W nocy Astrid, karmiąc Wichurę zauważa, jak nowa dziewczyna przechadza się po kryjomu po osadzie. Następnego poranka Czkawka pracuje w kuźni, szukając sposobu na przyspieszenie Szczerbatka. Heathera podsuwa mu pomysł jak tego dokonać, a chłopak z wdzięczności zabiera ją na lot po wyspie Berk.

Po przybyciu do Smoczej Akademii Astrid przypomina Czkawce o niedoszłym porannym treningu. Śledzik opowiada Heatherze o Smoczej Księdze, ale Astrid szybko zabiera podręcznik i tłumaczy Czkawce, że nie można ufać dziewczynie.

Podczas pobytu na Berk Heathera próbuje wyciągnąć jak najwięcej informacji o smokach jeźdźców. Pod łóżkiem Czkawki znajduje księgę i czyta dział poświęcony Śmiertnikowi Zębaczowi, bo tylko o nim nie mogła się dowiedzieć niczego od Astrid. Nakrywa ją Hofferson, lecz Czkawka nadal ciemno wierzy Heatherze i próbuje jej bronić.

Wieczorem Heathera udaje się do Wichury w celu jej poznania, a gdy ponownie zaskakuje ją Astrid, nie próbuje już udawać niewiniątka. Po powrocie do domu, Heathera zawzięcie szuka księgi. Wściekła Astrid idzie do lasu i wyżywa się, rzucając toporem w drzewa. Nagle słyszy, jak ktoś przemieszcza się po lesie. Zauważa, że to znów Heathera i zaczyna ją śledzić. Na plaży widzi, jak czarnowłosa dziewczyna rozmawia z Łupieżcami, więc czym prędzej wraca do osady i budzi Czkawkę, by udowodnić swoje zdanie o Heatherze. Gdy wchodzą do pokoju, dziewczyna leży już w łóżku, przez co Czkawka znowu nie wierzy Astrid. 
Strm 13

Heathera zdobywa zaufanie Wichury

O poranku Czkawka szuka księgi, gdy nagle wpada do niego Astrid z wiadomością o porwaniu Wichury przez Heatherę. Jeźdźcy zbierają się i udają się w pościg za dziewczyną. Doganiają uciekinierkę dopiero przy wyspie Łupieżców. Po zaciętej walce Astrid i Heathery, Heathera spada z księgą z Wichury. Sączysmarkowi udaje się złapać Heatherę, natomiast Czkawka z niepowodzeniem próbuje złapać księgę, która trafia w ręce Albrechta. Jeźdźcy są zmuszeni do odwrotu.

Uff, koniec spoilera.

Najważniejsze wydarzenia

Postacie

Ludzie

Smoki

Scenariusz

Symbol Osobny artykuł: Słodka Heathera (część 1) (scenariusz)

Ciekawostki

  • Jest to pierwszy odcinek skupiający się na Astrid.
  • Ten odcinek i następny są nieco podobne do trzeciej książki Cressidy Cowell, Jak mówić po smoczemu - Alvin Przechera dostaje książkę Czkawki, aby dowiedzieć się więcej o smokach, a chłopak jest zdeterminowany, aby ją odzyskać.
  • Jest to pierwszy odcinek w pierwszym sezonie, który nie ma narracji Czkawki na koniec.

Link do odcinka

Zobacz też

Odcinki serialu Jeźdźcy smoków
Jeźdźcy smoków Jak się zakłada Smoczą AkademięWiking do wynajęciaFolwark zwierzęcyOkrutna parkaW smokach nadziejaAlbrecht i ŁupieżcyJak sobie wybrać smokaKrótka historia pewnego portretuSmoczy kwiatSłodka Heathera (część 1)Słodka Heathera (część 2)Festiwal RoztopówBliźniacze szaleństwaKiedy uderza piorunCo kryją smokiSmarkaty smarkaczSkręćkarcze BagnaDziwnobarwny klejnotJesteśmy rodziną (część 1)Jesteśmy rodziną (część 2)
Jeźdźcy smoków: Obrońcy Berk Żyj i pozwól lataćGronkielowe żelazoNoc i wrzaskNiespodzianki spod spoduGdzie zimują OgnioglistyZemstaNa szarym końcuNieposkromiony apetytZębiróg w ogniuWandersmok (część 1)Wandersmok (część 2)Pięć drogowskazówUwolnić WrzeńkaWielki lódBajka o dwóch smokachEfekt węgorzaKto mgłą wojuje...Bim! Bam! Bom!Wyrzutki (część 1)Wyrzutki (część 2)
Jeźdźcy smoków: Na końcu świata Seria 1: Smocze Oko pana tuczy (część 1)Smocze Oko pana tuczy (część 2)Harmonia nieidealnaPod osłoną nocyWiking, co się zowieKomu Gustaw, komuKrólestwo OgnioglistCo by tu schrupaćDobry Kafar nie jest złyKto pod kim dołki kopie (część 1)Kto pod kim dołki kopie (część 2)Odkrycia chodzą paramiKoszmarny koszmar
Seria 2: Drużyna AstridNoc łowców (część 1)Noc łowców (część 2)W cieniu księżycaSączysmark dostaje siekierkęZębiróg WiernogłowyWieczna zmarzlinaNa skraju katastrofy (część 1)Na skraju katastrofy (część 2)Szok i zgrozaPowrót smokaSzpony i topory (część 1)Szpony i topory (część 2)
Seria 3: Wróg mojego wrogaPozory myląWódz może być tylko jedenWszystko zostaje w rodzinieOstatni smok na świecieSielskie wakacjeI co tu zrobić z HeatherąPotrójny ciosWiercipieśńMiędzy młotem a kowadłemGrunt to rodzinkaAukcja na miarę bohaterówObrońcy Skrzydła (część 1)
Seria 4: Obrońcy Skrzydła (część 2)Mieczyk, Szpadka i ToporekApetyt na głowęSączyfochRatując mistrzaStraszna cieśninaNiekończący się dzieńGorączka złotaWykluwanie wulkanówBliźninstynktNa ślepoOgniowa Burza (część 1)Ogniowa Burza (część 2)
Seria 5: Living on the EdgeSandbustedSomething Rotten on Berserker IslandSnotlout's AngelsA Matter of PerspectiveReturn of Thor BonecrusherDawn of DestructionThe Wings of War, Part 1The Wings of War, Part 2No Dragon Left BehindSnuffnutSearching for Oswald... and ChickenSins of the Past

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.