FANDOM


Rumpus (brak polskiego tłumaczenia) - smoczyca, przedstawicielka gatunku Thunderclaw, pojawiająca się w filmie Jak wytresować smoka 2, a później także w grze DreamWorks Dragons: Rise of Berk. Jest ona pierwszym nazwanym przedstawicielem swojego gatunku.

Wygląd

Smoczyca wygląda jak każdy przedstawiciel tego gatunku, wyróżnia się jedynie barwą. Rumpus jest jasnofioletowa z kremowymi elementami na skrzydłach, płetwie grzbietowej, rogu nosowym oraz brzuchu i spodzie ogona.

Charakter

Rumpus jest jednym ze smoków, które swego czasu zamieszkiwały Smocze Sanktuarium. Jest więc bardzo posłuszna Alfie, a prócz tego z pewnością zaprzyjaźniona z Valką. Sprawia wrażenie spokojnej, pokornej i przyjacielskiej.

Historia

Jak wytresować smoka 2

Tumblr n5ixrgdjFQ1sok0tuo7 500

Rumpus kłania się Alfie

Smoczycę można zaobserwować w filmie. Pojawia się w momencie, gdy Valka opowiada Czkawce o Smoczym Sanktuarium oraz o Oszołomostrachu. Wówczas Rumpus ląduje na wysepce obok śpiącego Alfy i kłania się mu.

Prawdopodobnie, tak jak inne smoki z Sanktuarium, podczas bitwy pod Smoczym Sanktuarium Rumpus bierze udział w walce, a po pokonaniu Oszołomostracha Drago przeprowadza się na Berk.

W grach

Rise of Berk

Smoczyca jest dostępna wyłącznie podczas specjalnych okazji. Jedna z nich miała miejsce od 29 maja do 1 czerwca 2015 roku.

Zobacz też

Bohaterowie z filmów, serialu oraz gier
Humans icon HICCUP
Dragon icon TOOTHLESS
Humans icon DRAGO
Humans icon GOTHI
Humans icon HEATHER
Scifim 2
Główni
bohaterowie
Smoki Antagoniści Bohaterowie
z filmów
Bohaterowie
z serialu
Bohaterowie
z gier