Fandom

Jak Wytresować Smoka Wiki

Ragnarok

1664strony na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarz1 Udostępnij
Ragnarok
Comic dragon 2.png
Informacje podstawowe
Wygląd
Barwa Ciemny Fioletowy
Główne cechy Ogromne rozmiary
Statystyki

Ragnarok - przedstawiciel gatunku Morskosmokus Gigantikus Maksimus. Pojawiający się jedynie w 6 numerze magazynu Dragons.

Wygląd

Ragnarok jest smokiem monstrualnych wręcz rozmiarów, wyglądem przypomina połączenie Czerwonej Śmierci oraz Ripwreckera. Legenda głosi, że gdy ziemia zacznie drżeć, Ragnarok powstanie i zniszczy świat.

Skóra smoka jest gruba i odporna na wiele ataków, posiada ciemno-fioletową barwę. Na nosie zwierzęcia znajduje się potężny róg, z jego brody wyrastają długie czułki. Posiada również ogromne, ostre jak brzytwa zęby i pazury.

Umiejętności

Przez swoje duże rozmiary może nieumyślnie powodować trzęsienia ziemi. Dzięki swojej grubej skórze jest odporny na wiele ataków, między innymi na ogień i pociski z katapult.

Historia

Przeszłość

Nie wiele wiadomo o przeszłości Ragnarok'a. Bowiem był on jedynie wspominany w legendach, według których miał przybyć i zniszczyć świat.

Dragons: Monstrum Z Głębin cz.3

Ragnarok pojawił się w 6 numerze magazynu Dragons, gdzie wyspę Berk nawiedziły straszliwe wstrząsy, które on powodował.

Ragnarok został pokonany przez Wandali i Łupieżców, którzy połączyli swoje siły żeby pozbyć się bestii. Podczas walki również bardzo ważna okazała się hipnoza Zmiennoskrzydłego.

Ciekawostki

  • Ogień Ragnarok'a przypomina ogień Czerwonej Śmierci oraz Gnatochrupa.
  • Jego imię oznacza "Ragnarök" czyli zmierzch bogów z mitologii skandynawskiej.

Galeria

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Inne Wiki

Losowa wiki