FANDOM


Artykuł
Krzyż Berk
Nieoficjalne tłumaczenie! Tytuł artykułu nie posiada oficjalnego tłumaczenia w języku polskim.
Został przetłumaczony z języka oryginalnego przez autorów artykułu i zatwierdzony przez administrację.

Pupil Gothi (ang. Gothi's Pet; nieoficjalne polskie tłumaczenie) - smok z gatunku Straszliwiec Straszliwy, pojawiający się w grze DreamWorks Dragons: Rise of Berk. Prawdopodobnie widzimy go także w filmie Jak wytresować smoka 2 , jednak nie został tam nazwany. Dokładne imię smoka również pozostaje nieznane.

Opis

Gothi kocha Straszliwce Straszliwe, latające wokół jej domu, ale nawet ona ma swojego ulubionego. Ich więź jest specyficzna, jakby potrafili porozumiewać się we wspólnym języku.

—opis z gry Rise of Berk

Charakter

Wiadomo, że smok ten jest niezwykle przyjacielski i ufny wobec ludzi, podobnie jak reszta stadka wytresowanego przez Gothi. Ten smok jednak jest do niej szczególnie przywiązany, łączy ich głęboka więź. Potrafią porozumiewać się we wspólnym języku - fakt ten sugeruje, iż Gothi prawdopodobnie zna tajniki jakiejś metody komunikacji rozumianej i używanej przez smoki.

Wygląd

Gothi's Pet Baby

pisklak

Wytresowany przez szamankę smok ma bardzo pospolite ubarwienie ciała. Jest ono jasnozielone z pomarańczowo-czerwonym grzbietem, ogonem oraz skrzydłami. Tak zresztą wyglądają wszystkie Straszliwce zamieszkałe w domku Gothi, bardzo trudno jest więc go wyróżnić ze stada.

W wieku pisklęcym, skrzydła smoka mają barwę raczej różową i ich część jest zielonkawa. Głowa i oczy są większe, zaś ogon krótszy w stosunku do reszty ciała.

Historia

Jak wytresować smoka 2

HTTYD Gothi

Jeden z tych Straszliwców to prawdopodobnie Pupil Gothi

Smok ten najprawdopodobniej pojawia się w filmie, jako jeden z kilku wytresowanych przez Gothi smoków z gatunku Straszliwiec Straszliwy. Nie wiadomo jednak, który konkretnie jest to smok. Wraz z pozostałymi towarzyszami uwielbia bawić się z szamanką, często przesiaduje na swojej właścicielce, za dnia krąży wokół jej domu, zaś w nocy śpi razem z nią w jednym łóżku.

Podczas ataku Drago Krwawdonia oraz Oszołomostracha na wyspę Berk, wszystkie Straszliwce wraz z Pupilem zostają opanowane przez Alfę i odlatują z domku Gothi, by przyłączyć się do walki u boku bestii. Po pokonaniu jej przez Szczerbatka wszystkie Straszliwce powróciły do właścicielki, rzucając się na nią i prawie zwalając z nóg.

Rise of Berk

Zobacz też:

Bohaterowie z filmów, serialu oraz gier
Humans icon HICCUP
Dragon icon TOOTHLESS
Humans icon DRAGO
Humans icon GOTHI
Humans icon HEATHER
Scifim 2
Główni
bohaterowie
Smoki Antagoniści Bohaterowie
z filmów
Bohaterowie
z serialu
Bohaterowie
z gier