FANDOM


Artykuł

Prickleboggle (brak polskiego tłumaczenia) - nowy gatunek smoka pojawiającego się po raz pierwszy w grze School of Dragons, jak i DreamWorks Dragons: Rise of Berk. Smok ten należy do klasy ostrej.

OpisEdytuj

Smok postawą przypomina Koślawego Mruka. Charakteryzuje się długą szyją. Wzdłuż grzbietu ciągnie się coś w rodzaju płetwy grzbietowej. Dość krótki ogon zakończony jest lotkami podobnymi do tych, które posiada Stormcutter.

Smok jest szczupły, prawdopodobnie przez to również zwrotniejszy w powietrzu. Przednie łapy są znacznie krótsze od tylnych. Głowa jest długa, tak jak u Kroplorwija, a zakończona jest rogami. Skóra Prickleboggla jest gruba i mocna, chroni zwierzę przed atakami innych smoków.

ZachowanieEdytuj

Smoki te są jednymi z najbardziej spokojnych stworzeń zamieszkujących Berk. Ich zdolności uzdrawiania i uspokajania, pomagają im budować więzi nawet z najmniej przyjaznymi smokami, które po uzdrowieniu bywają często wobec nich lojalne.

Moce i umiejętnościEdytuj

UzdrawianieEdytuj

Jako jedne z nielicznych smoków, Prickleboggle potrafią za pomocą ognia lub śliny uzdrawiać rany. Dzięki tej umiejętności znajdują wspólny "język" z najbardziej agresywnymi smokami, które po wyleczeniu przestają być wrogo nastawione do smoka, często są mu też wdzięczne i lojalne.

OgieńEdytuj

Ogień gada został pokazany jedynie w grze School of Dragons, gdzie ukazany został pod postacią kwasopodobnego, bulgoczącego płynu w kolorze różu. Jak zostało wspomniane, ogień ten również ma właściwości lecznicze, lecz ze względu na wygląd może być i trucizną.

SłabościEdytuj

Symbol Osobny artykuł: Słabości smoków

Etapy rozwojuEdytuj

  • Jajo
  • Pisklę
  • Dorosły osobnik
  • Tytan

JajoEdytuj

Jajo Prickleboggla zostało pokazane w grze School of Dragons oraz DreamWorks Dragons: Rise of Berk. Ma ono owalny kształt i wielkość prawdopodobnie zbliżoną do innych smoczych jaj. Jego skorupa jest jasno-zielona. Jajo pokryte jest również brązowymi plamami o różnorakich kształtach.

PisklęEdytuj

Różni się ono od dorosłego smoka pod kilkoma względami. Pierwsza to, nieco mniej widoczna, różnica między ilością rogów na głowie - pisklę posiada tylko jedną parę. Młoda gadzina nie ma jeszcze również w pełni rozwiniętego wachlarza na grzbiecie, brak również tego na ogonie.

TytanEdytuj

Tytaniczny Prickleboggle ma odmienne barwy, jak to zwykle bywa przy tytanicznych smokach. Podczas gdy dorosły posiada względnie zielone barwy, to gad w ostatnim stopniu rozwoju ma bardziej brunatne i pomarańczowe odcienie łusek, przeplatające się z niebieskich i kremowym.

Znane PrickleboggleEdytuj

W grachEdytuj

School of DragonsEdytuj

Smok został oficjalnie dodany 24 lipca 2015 roku. Jego jajo kosztuje 750 gemsów, a wykluwanie trwa 12h.

Rise of BerkEdytuj

Zobacz teżEdytuj

Gatunki smoków z filmów, serialu i gier
Ognista klasa Czerwona ŚmierćEgg BiterFire TerrorFlame WhipperKoszmar PonocnikKoślawy MrukMoldruffleNocny KoszmarOgnioglistaPaszczogonSrebrny UpiórStraszliwiec StraszliwyTajfumerang
Kamienna klasa EruptodonGrapple GrounderGroncicleGronkielHotburpleKrzykozgonMiażdżytłuk KafarOstrykiełSzeptozgonSentinelShovelhelmThunderpede
Klasa strachu GruchotnikRockstomperSnifflehunchŚmiertnik ZębaczThunderclawWindgnasher
Ostra klasa Diabelski DerwiszDrzewokosGrim GnasherHackatooKroplorwijPrickleboggleShivertoothStingerStormcutterSzponiakSzybki SzpicThornridgeWindstrikerZbiczatrzasł
Wodna klasa Fioletowa ŚmierćGromogrzmotLuminous KrayfinMudrakerOgniowa BurzaOszołomostrachPodwodny RozpruwaczRaziprądRipwreckerSand WraithShockjawSliquifierTide GliderWindwalkerWrzeniec
Tajemnicza klasa BawoleńDramillionForeverwingGnatochrupGobsuckerJaskiniowy RabuśMarazmorSandbusterSidlarzSlithersongSlitherwingSweet DeathSword StealerŚmiercipieśńWilkoskrzydłyZaduśny ZdechZbrojoskrzydłyZębiróg ZamkogłowyZmiennoskrzydły
Klasa uderzeniowa MroziczortNocna FuriaPotrójny CiosThreadtailWandersmokWoolly Howl
Inne SilkspannerSkrzydłocieńMały CieńNiezidentyfikowane gatunki smoków
Pojęcia związane ze smokami
Ogólne SmokiTresura smokówSłabości smokówAlfa
Anatomia Anatomia smokówRóżnorodność ubarwienia smokówRóżnorodność smoczego ognia
Etapy rozwoju Smocze jajaSmocze pisklętaTytaniczne smoki