FANDOM


Dokiwyspaberk

port w wiosce Berk

Port (ang.port) - jedno z miejsc w wiosce Berk. Stanowi ważne miejsce, gdyż jest miejscem docelowym podróżnych oraz miejscem wypływania na ocean między innymi rybaków i wojowników. 

Wygląd

Port jest duży. Prowadzi do niego sieć długich, drewnianych pomostów, połączonych ze sobą. W porcie mieści się nawet do kilkunastu statków.

W nocy oświetlany jest przez kamiennego smoka, w którego paszczy znajduje się kamienna misa z płonącym węglem. Port jest także dobrze chroniony przed potencjalnymi najazdami. Na wysokiej skale stoi katapulta, która używana była głównie podczas ataków smoków i najazdów wrogich plemion.

Pojawienie się

Jak wytresować smoka

Port trzykrotnie odgrywa w filmie niezbyt ważną rolę. Po raz pierwszy pojawia się, gdy Stoick Ważki wraca ze swoimi wojownikami z nieudanej wyprawy do Smoczego Leża. Później, po odkryciu Szczerbatka,  Wandale znów odpływają swymi statkami, by ostatecznie odnaleźć gniazdo smoków i pozbyć się ich. Pod koniec filmu młodzi jeźdźcy latają na swych wierzchowcach między statkami w porcie.

Jeźdźcy smoków

Port wielokrotnie pojawia się w serialu, gdy Wandale organizują wyprawy bądź po prostu rozmawiają.

W odcinku Wiking do wynajęcia Pyskacz naprawiał w nim statek.

W odcinku Jak sobie wybrać smoka Stoick Ważki rozmawia w porcie ze swoim synem.

W odcinku Smoczy kwiat po raz pierwszy występuje Johann Kupczy, który przypływa na swej łodzi i zatrzymuje się w porcie Wandali. Ilekroć kupiec pojawia się w wiosce, jego statek cumuje właśnie tam.

W grach

School of Dragons

Dokiwyspaberksod

Port pojawia się również w internetowej grze School of Dragons. Znajduje się w wiosce Berk i bardzo przypomina port z filmu.

Znajduje się w nim tylko jeden statek, za pomocą którego możemy szybko dostać się Szkoły. Wystarczy wejść na jego pokład.

Zobacz też

Miejsca w grze School of Dragons
School LabHatcheryPortStoreTaxiSchool CommonsŁowisko
Berk Great HallLoki's Maze of MayhemPortStoreFarma SvenaTaxiTunele SzeptozgonówŁowisko
Wilderness TaxiŁowisko
Training Grounds FarmFlight ClubFireball FrenzyThunder Run RacingPortŁowisko
The Lookout Green HouseFarmaTaxiŁowisko
Icestorm Island PortDom PleśniakaLodowa jaskiniaGniazdo Szybkich SzpicówŁowisko
Outpost Island KryjówkaTaxiPortSmoczy hangarŁowisko
Inne miejsca Cmentarzysko StatkówJaskinia łowców smokówMelodyjna WyspaMroczna GłębiaOceanPiekielny PrzesmykStacja SączysmarkaTytaniczna wyspaŻelazna WyspaWyspa LodowcówWyspa MudrakerówWyspa SzponiakówWyspa Zębirogów

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Inne Wiki

Losowa wiki