FANDOM


Jws973.png

Straszliwiec z wiadomością wysłany na Berk

Poczta lotnicza (ang. Air Mail) — system komunikacji działający na dalekie odległości, w którym wykorzystuje się smoki z gatunku Straszliwiec Straszliwy.

Funkcjonowanie

Poczta lotnicza działa dzięki Straszliwcom Straszliwym. Smoki te są bardzo terytorialne i przywiązują się do miejsca, w którym mieszkają lub długo przebywają, dlatego instynktownie wracają w owe miejsce.

Wykorzystując to przywiązanie, razem ze smokiem można wysłać list lub niewielkiej wielkości pakunek, który przywiązuje się do tylnej łapy smoka za pomocą sznurka. Straszliwiec potrafi odnaleźć odbiorcę i przekazać mu przesyłkę.

Historia

Uśmiech....gif

Straszliwiec Straszliwy z przyczepionym listem na tylnej łapie

Na pomysł stworzenia poczty lotniczej wpadli Czkawka i Śledzik w odcinku Nieposkromiony apetyt. W tym celu wykorzystali wytresowanego w poprzednim odcinku Straszliwca Czkawki - Ostrostrzała.

Obserwując nietypowe zachowanie smoków z pobliskich wysp, Czkawka wysłał za pomocą poczty lotniczej list do Śledzika, aby przyleciał na Smoczą Wyspę. Później poczta została użyta ponownie, aby powiadomić Mieczyka, Szpadkę oraz Sączysmarka, by przybyli pomóc w walce z Krzykozgonem.

Poczta lotnicza pojawia się również w odcinku Wyrzutki (część 2), kiedy Czkawka z wyspy Łupieżców wysyła Straszliwca z wiadomością na Berk.

W odcinku Kto pod kim dołki kopie (część 2) dowiadujemy się, że z poczty korzysta Johann Kupczy.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Inne Wiki

Losowa wiki