FANDOM


Artykuł

Plemię Ereta - plemię Ereta, którego nazwa nie jest znana.

Opis

Plemię Ereta zapewne jest bardzo duże. Nie zamieszkuje prawdopodobnie terenu wikingów, tylko te chłodne, położone na północy. Możliwe, iż w okolice Berk dotarło w poszukiwaniu handlu i pracy oraz nowych ziem do zakładania osad i wiosek.

Członkowie

Członkowie plemienia przypominają eskimoskie plemiona. Wytwarzają również podobne narzędzia i tak samo się ubierają. Może to świadczyć o północnym pochodzeniu. 

Do plemienia należą również kobiety, ale te zostały z pewnością w domach. W filmie widzimy tylko Ereta i grupę innych członków owego plemienia.

Ludzie tego pochodzenia są niscy, posiadają ciemne, zazwyczaj czarne włosy i chodzą ubrani w zwierzęce skóry. Wiemy, że są bardzo liczni.

Umiejętności

Do fabuły drugiej części filmu zajmowali się wykonywaniem wszelakich broni i pułapek, wyłącznie na smoki, dla niejakiego Szaleńca.

Plemię specjalizuje się w łowiectwie - na północy zajmowali się polowaniami na różne, morskie/wodne stworzenia. 

Łowcy smoków

Z plemienia Ereta najprawdopodobniej pochodzą Łowcy smoków z Jak wytresować smoka 2. Wskazuje na to fakt, iż ubierają się oni w skóry niedźwiedzi. Jak wiemy tylko eskimosi mieli styczność z tymi stworzeniami.

Pochodzenie etniczne

Jak już wspomniano, ludzie z tego plemienia pochodzą z północy i należą do eskimoskich plemion. W pobliże Berk dotarli w poszukiwaniu nowych miejsc do osiedlenia się, handlu i tak dalej. O ich prawdziwych, etnicznych korzeniach dowodzi ich styl ubierania. Niektórzy z nich noszą niedźwiedzie skóry, a zwierzęta te spotykamy tylko na biegunie północnym, południowy jest bowiem zamieszkiwany przez pingwiny.

Ciekawostki

  • Ludzie z tego plemienia nie są zbyt wysocy.
  • Do tego plemienia należy Eret syn Ereta i Eret I (pierwszy).

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Inne Wiki

Losowa wiki