FANDOM


Plaża Złamanego Serca (ang. Beach of the Broken Heart; nieoficjalne polskie tłumaczenie) — plaża znajdująca się na wybrzeżu lądowego terytorium Oprychów, na północny wschód od wyspy Głuplandii. Miejsce to wspominane jest w książkach Cressida Cowell

Plażę oblewa zatoka znana jako Zatoka Złamanego Serca (ang. Bay of the Broken Heart; nieoficjalne polskie tłumaczenie).

Historia

Nadanie nazwy

Plaża wzięła swoją nazwę od historii Halibuta Straszliwej Czkawki Drugiego, porzuconego w lasach terytorium Oprychów przez swojego ojca, gdy był jeszcze dzieckiem. Jego matka, która bardzo go kochała, przez długie lata poszukiwała swojego synka, dryfując swoją małą łódką w okolicach tej plaży. Nigdy go nie odnalazła i dlatego plaża została nazwana Plażą Złamanego Serca.

How to Break a Dragon's Heart

Gdy Kudłaci Chuligani oraz Włamywaczki szukali Kamikazi na oceanie, trafili przypadkiem na tę plażę, gdzie na legendarnym, zaginionym Tronie siedział wódz Oprychów, Op. Zaś o pochodzeniu nazwy tej plaży Czkawka dowiaduje się w więzieniu, podczas rozmowy z czarownicą Eksceliną.

Zobacz też

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Inne Wiki

Losowa wiki