FANDOM


Pirackie Szkolenie (ang. Pirate Training Programme) — szkolenie, jakie przechodzą młodzi wikingowie z plemienia Kudłatych Chuliganów i innych plemion z nimi sprzymierzonych pod wodzą Pyskacza Gbura. Jest to książkowy odpowiednik smoczego szkolenia.

Etapy

Pirackie Szkolenie składa się z kilku etapów.

Etap 1: Smocza Inicjacja

Pierwszym etapem Pirackiego Szkolenia jest Smocza Inicjacja opisana w książce Jak wytresować sobie smoka. Młody wiking musi dostać się na szczyt Urwiska Dzikich Smoków, złapać swojego smoka w Smoczym Żłóbku i wytresować go. Ten smok będzie towarzyszył wikingowi w dalszych etapach, później także w całym życiu.

Etap 2: Końcowy Egzamin Inicjacyjny

Drugi etap Pirackiego Szkolenia to Końcowy Egzamin Inicjacyjny, który kończy okres tresowania swojego smoka. Podczas egzaminu zbierają się członkowie kilku sprzymierzonych ze sobą plemion, z których wszyscy młodzi rekruci pokazują umiejętności swoich smoków. Jeśli któryś smok okaże nieposłuszeństwo, jego właściciel oraz on sam zostają wykluczeni z plemienia i wygnani do dzikich krajów.

Etap 3: Nauka walki na miecze na morzu

Kolejnym etapem Pirackiego Szkolenia jest nauka walki na miecze na morzu, opisana w książce Jak zostać piratem. Młodzi wikingowie razem z nauczycielem wypływają na wykonanych przez siebie łodziach w morze, gdzie uczą się żeglować oraz walczyć na miecze.

Etap 4: Lekcja zajmowania łodzi wrogów

Czwarty etap Pirackiego Szkolenia to lekcja zajmowania łodzi wrogów, opisana w książce Jak mówić po smoczemu. Podczas niej młodzi rekruci uczą się atakować wroga oraz przejmować jego statek.

Etap 5: Wyprawa na polowanie z łuku i strzał

Wyprawa na polowanie z łuku i strzał to piąty etap szkolenia, opisany w powieści How to Cheat a Dragon's Curse. W okresie zimowym uczniowie wybierają się w ośnieżone tereny, by nauczyć się jeździć na nartach i jednocześnie strzelać z łuku.

Etap 6: Lekcja polowania na renifery z grzbietu smoka

Ostatnim etapem szkolenia jest lekcja polowania na renifery z grzbietu smoka, opisana w książce How to Twist a Dragon's Tale. Na tym etapie wikingowie po raz pierwszy dosiadają smoków i wzlatują na ich grzbiecie w niebo. W ten sposób uczą się polować na dzikie renifery.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Inne Wiki

Losowa wiki