FANDOM


Plonacy las.png

Płonący Las w książce

Płonący Las (ang. The Flaming Forest; nieoficjalne polskie tłumaczenie) - jedno z miejsc znajdujących się w Archipelagu Barbarzyńskim, wspomnianych w powieściach Cressidy Cowell.

Położenie

Las znajduje się w południowo-wschodniej części Archipelagu Barbarzyńskiego i w południowej części Kontynentu. Od wschodu  graniczy z Bursztynowymi Ziemiami Niewolniczymi, zaś od północy z Berserkiem.

Opis

Las zajmuje duże terytorium. Ze względu na mroźny klimat w jego skład wchodzą wyłącznie drzewa iglaste. Jego nazwa wzięła się od rzeczywiście płonących za sprawą Podpalaczy drzew. Las wciąż utrzymuje się wyłącznie dzięki Wodnym Smokom, które reguralnie gaszą pożar wywołany przez Podpalacze.

Mieszkańcy

Las zamieszkują dwa gaunki smoków: Podpalacze oraz Wodne Smoki. Pierwszy z nich potrzebuje ognia, by młode mogły się wykluć, dlatego podpala las. Natomiast drugi gatunek regularnie gasi go, dzięki czemu las nie płonie doszczętnie.

Zobacz też

<imap map-id=4384 />

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Inne Wiki

Losowa wiki