Fandom

Jak Wytresować Smoka Wiki

Oszołomostrach

1662strony na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarze333 Udostępnij
Artykuł
Wodna klasa box.png Oszołomostrach
Bewilderbeast - NBG.png
Informacje podstawowe
Klasa wodna klasa
Typ ognia mroźny oddech zamrażający strumienie wody
Tresura tak
Sposób tresury przyjaźń lub niewolnictwo
Wygląd
Barwa niebiesko-biała
szaro-czerwona
Główne cechy ogromne kły
ogromny rozmiar
kolce układające się w "pióropusz" na głowie
Rozpiętość skrzydeł 46 metrów
Długość ciała 160 metrów
Waga 200 ton
Dragons silo bewilderbeast white11.png
Ryk
OszołomostrachDrago.ogg
Statystyki
Stats icon attack.png Atak 50
Stats icon speed.png Szybkość 6
Stats icon armor.png Obrona 38
Stats icon fire.png Moc ognia 60
Stats icon shot.png Liczba splunięć 8
Stats icon venom.png Trucizna 0
Stats icon jaw.png Zacisk szczęk 48
Stats icon stealth.png Spryt 2


[...] Pewnie uważał, że tu jest moje miejsce, w domu wielkiego Oszołomostracha z gatunku Alfa! Jednego z niewielu, które jeszcze żyją. Każde gniazdo ma królową, a to jest król wszystkich smoków!

Valka, Jak wytresować smoka 2

Oszołomostrach (ang. Bewilderbeast) — wielkich rozmiarów przedstawiciel wodnej klasy, gatunek smoka wprowadzony w filmie Jak wytresować smoka 2. Jest niezwykle rzadki i poznane zostały tylko dwa osobniki, z czego jeden już nie żyje.

Wygląd

Oszołomostrach to największy ze wszystkich poznanych dotychczas smoków. Posiada długie, bardzo grube i masywne ciało, ozdobione po obu bokach falistym wachlarzem, który jest prawdopodobnie skrzydłem przekształconym w coś na kształt płetwy. Grzbiet pokryty jest wydłużonymi pionowymi płytami, przypominającymi kolce, tworzącymi pióropusz. Po bokach ciała wyrastają olbrzymie skrzydła, które najprawdopodobniej nie umożliwiają smokowi latania.

Głowa jest dość mała w stosunku do reszty ciała. Po obu stronach paszczy wyrastają dwa ogromne ciosy, przypominające ciosy mamuta.

Smok ma biały kolor, z licznymi brązowymi fragmentami. Zaobserwowano również Oszołomostracha w odcieniach szarych, z czerwonymi elementami.

Zachowanie

Oszołomostrach jest władcą smoków, nad którymi sprawuje pieczę. Taki przywódca nosi miano alfy. Wszystkie smoki są mu posłuszne (wyjątek stanowią pisklęta, które nie słuchają nikogo).

Z natury Oszołomostrach jest łagodnym i ufnym stworzeniem, nie bierze udziału w walkach. Atakuje jedynie w sytuacji zagrożenia własnego życia oraz w obronie swoich podopiecznych. Jest też niezwykle opiekuńczy - poza obroną swoich smoków, zapewnia im również ratunek, pożywienie oraz schronienie. Takie schronienie zapewnił Oszołomostrach Valki jej smokom w Smoczym Sanktuarium.

Tresura

Tak potężnego i wielkiego smoka jak Oszołomostrach nie da się po prostu wytresować, można się z nim jedynie zaprzyjaźnić. Można go jednak niehumanitarnie zniewolić. Od dzieciństwa zmuszony do posłuszeństwa przez człowieka Oszołomostrach Drago stał się jego maszyną bojową i bezwzględnie spełnia jego wolę. Z zimną krwią zabija nie tylko smoki, ale także ludzi.

Moce i umiejętności

Zianie lodem

Bewildebeast i coś czym zieje.png

Atak strumieniem wody

Oszołomostrach przechowuje wodę w wolu, które jest niezwykle pojemne. Kiedy zajdzie taka potrzeba, wystrzeliwuje ją z ogromną prędkością w postaci strumienia, a ponieważ ma mroźny oddech, woda zamarza po zetknięciu się z materialną przeszkodą, tworząc olbrzymie kolumny lodu. Dzięki temu może stworzyć ogromne konstrukcje lodowe, a także siać duże spustoszenie.

Alfa

Będąc Alfą, Oszołomostrach potrafi kontrolować wszystkie smoki w okolicy (z wyjątkiem młodych), które są mu posłuszne i wykonują każdy jego rozkaz. Hipnozę Oszołomostracha można rozpoznać poprzez zwężone źrenice, przypominające kształtem igły.

Umiejętności bojowe

JWS2 trailer 2 (16).png

Oszołomostrachy walczą, używając kłów

Oszołomostrach może wykorzystać swoje kły i głowę do walki. Kiedy walczą ze sobą dwa przedstawiciele tego gatunku, oba smoki uderzają się kłami i głową, podobnie jak łosie, jelenie i inne zwierzęta z rogami i porożami. Dzięki swojej wadze, Oszołomostrach potrafi jednym stąpaniem zniszczyć ogromne maszyny wojenne.

Pływanie

Smoki te są bardzo dobrymi i szybkimi pływakami - prędkość pływania w pełni dojrzałego Oszołomostracha jest niewiarygodna; smok jest w stanie ignorować ciśnienie wody z powodu swojej masy ciała. Dodatkowo, w swoim pojemnym wolu mieszczą tysiące ryb i w ramach troski nad swoimi smokami karmią je, wystrzeliwując ryby w powietrze.

Inne umiejętności

Oszołomostrachy to smoki arktyczne, a ich ciała mają wysoką tolerancję wobec trudnych środowisk naturalnych - mroźnych i wietrznych oceanów.

Siedlisko

Oszołomostrachy zamieszkują oceany, choć są w stanie żyć na lądzie. Można je również spotkać w utworzonych przez siebie lodowych jaskiniach, takich jak Smocze Sanktuarium.

Dieta

Oszołomostrachy żywią się rybami.

Słabości

  • Ze względu na swoje rozmiary smok nie potrafi latać i dość wolno porusza się na lądzie. Choć nie sprzyja to ucieczce przed wrogiem, nikt, poza innym Oszołomostrachem, nie jest w stanie skrzywdzić smoka.

Symbol.png Osobny artykuł: Słabości smoków

Pojawienie się

Jak wytresować smoka 2

Dwa Oszołomostrachy pojawiają się tylko w filmie. Jeden z nich jest zaprzyjaźniony z Valką i razem z nią i innymi smokami zamieszkuje Smocze Sanktuarium. Drugiego zaś posiada Drago, który wykorzystuje go jako maszynę bojową. Kiedy dochodzi do bitwy między oboma Oszołomostrachami, smok Valki ginie. Później smok Drago zostaje pokonany przez Czkawkę i Szczerbatka.

W grach

Rise of Berk

Bewilderbeast Rise of Berk.png

Oszołomostrach jest dostępny także w grze Rise of Berk. Posiadanie go na swojej wyspie zapewnia dodatkowe udogodnienia, z których smoki mogą korzystać. Oszołomostrach zamieszkuje lodowiec znajdujący się obok Berk. Dostępny jest do kupienia lub poprzez wymianę kolekcji.

Znane Oszołomostrachy

Ciekawostki

  • Oszołomostrach, mimo swojego rozmiaru, potrafi stanąć na dwóch łapach.
  • Według Valki, każde gniazdo smoków ma swoją królową (którą była np. Czerwona Śmierć albo Królowa Ognioglist), zaś Oszołomostrach jest ich wszystkich królem.
  • Ich styl walki jest zbliżony do walk zwierząt takich jak słonie; polega na zderzaniu się głowami i ciosami.
  • Oszołomostrach jest wzorowany na mamucie, chociaż punktem wyjścia przy projektowaniu tego smoka był niedźwiedź polarny.
  • Śledzik, gdy zobaczył Oszołomostracha, określa go jako Lewiatana klasy piątej, ew. szóstej (klasy wg. wielkości).
  • Gatunek jest na skraju wyginięcia.

Zobacz też

Gatunki smoków z filmów, serialu i gier
Ognista klasa.png Czerwona ŚmierćEgg BiterFlame WhipperKoszmar PonocnikKoślawy MrukKrólowa OgnioglistKsiężniczka OgnioglistMoldruffleNocny KoszmarOgnioglistaPaszczogonSrebrny UpiórStraszliwiec StraszliwyTajfumerang
Kamienna klasa.png EruptodonGrapple GrounderGroncicleGronkielHotburpleKrzykozgonMiażdżytłuk KafarOstrykiełSzeptozgonShovelhelmThunderpede
Klasa strachu.png Common RockstomperGruchotnikSnifflehunchSubmaripperŚmiertnik ZębaczThunderclawWindgnasher
Ostra klasa.png Diabelski DerwiszDrzewokosHackatooKroplorwijPrickleboggleShivertoothStormcutterSzponiakSzybki SzpicThornridgeWindstrikerZbiczatrzasł
Wodna klasa.png Desert WraithGromogrzmotLuminous KrayfinMudrakerOszołomostrachRaziprądRipwreckerSand WraithShellfireShockjawSliquifierSubmaripperTide GliderWindwalkerWrzeniec
Tajemnicza klasa.png BawoleńForeverwingGnatochrupJaskiniowy RabuśMarazmorSidlarzSlithersongSweet DeathSword StealerŚmiercipieśńWilkoskrzydłyZaduśny ZdechZbrojoskrzydłyZębiróg ZamkogłowyZmiennoskrzydły
Klasa uderzeniowa.png MroziczortNocna FuriaPotrójny CiosThreadtailWandersmokWoolly Howl
Inne GobsuckerStingerNiezidentyfikowane gatunki smoków
Pojęcia związane ze smokami
Ogólne SmokiTresura smokówSłabości smokówAlfa
Anatomia Anatomia smokówRóżnorodność ubarwienia smokówRóżnorodność smoczego ognia
Etapy rozwoju Smocze jajaSmocze pisklętaTytaniczne smoki
 

Rozpocznij dyskusję Dyskusje o artykule Oszołomostrach

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Inne Wiki

Losowa wiki