Fandom

Jak Wytresować Smoka Wiki

Oswald Zgodnopyszny

1663strony na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarze17 Udostępnij
Humans ico.png Oswald Zgodnopyszny
Oswald.jpg
Szkic przedstawiający Oswalda Zgodnopysznego
Podstawowe informacje
Imię Oswald
Tytuły Zgodnopyszny
Płeć mężczyzna
Smok brak
Klan Berserkowie
Status nieznany
Lokalizacja nieznana
Wygląd
Oczy szary
Włosy ciemnosiwy
Broń Topór
Rodzina
Dzieci Dagur Szalony, Heathera
Pozostałe informacje
Debiut Bliźniacze szaleństwa (wspomniany)

Oswald Zgodnopyszny (ang. Oswald the Agreeable) — dawny wódz plemienia Berserków, ojciec Dagura Szalonego i Heathery. Zostaje wspomniany w odcinku Bliźniacze szaleństwa.

Opis

Jak wskazuje jego imię, Oswald był mądrym i szanowanym wodzem plemienia. Za jego rządów Berserków i Wandali łączył sojusz, zawarty głównie przeciwko Łupieżcom. Był ponoć także dobrym ojcem dla swojego syna Dagura, chociaż ten określał go mianem "staruszka", który nie zasługiwał na swoją posadę.

Nosił hełm z dwoma prostymi, ostrymi rogami przypominającymi kolce, gruby pas z małymi kolcami oraz klipsem z Wandersmokiem, dwie bransolety z maleńkimi kolcami i - w przeciwieństwie do reszty wikingów - krótkie i nie futrzane kozaki. 

Historia

Oswald nigdy nie pojawił się w serialu ani filmie, jednak został wspomniany po raz pierwszy w odcinku Bliźniacze szaleństwa. Jak mówi Dagur, Oswald niespodziewanie przeszedł na emeryturę, w związku z czym nie był już wodzem klanu.

Jednak w odcinku Noc i wrzask Dagur zdradza Czkawce, że Oswald musiał zostać wyeliminowany. Czkawka oraz Śledzik zgodnie uznali, że Oswald po prostu nie żyje. To jest zresztą potwierdzona informacja, niezależnie od tego, czy Oswald został zabity, czy sam zmarł.

W trzecim sezonie, w odcinku Kto pod kim dołki kopie (część 2) Czkawka dowiaduje się od ojca, że w przeszłości Stoick podarował Oswaldowi róg jako prezent dla nowo narodzonej córki, którą okazuje się być Heathera.

W odcinku Grunt to rodzinka Dagur wyznaje siostrze, że Oswald nie zginął, tylko zniknął, a on przypisał sobie jego zabójstwo, żeby wydać się godnym bycia wodzem.

Zaś w odcinku "Gold Rush " Dagur wyjawia swoje przypuszczenia że jeśli ani on ani Heathera nie zabili swojego ojca, to może być bardzo prawdopodobne że Oswald został porwany przez łowców. Udaje mu się nakłonić ją do tego ,by po misji odzyskania złota zagarniętego przez łowców smoków przyłączyła się do poszukiwań ich ojca i odbudowania klanu Berserków

Ciekawostki

  • Oswald przez całe swoje życie mlaskał.

Zobacz też

Bohaterowie z filmów, serialu oraz gier
Humans icon HICCUP.png
Dragon icon TOOTHLESS.png
Humans icon DRAGO.png
Humans icon GOTHI.png
Humans icon HEATHER.png
Scifim 2.png
Główni
bohaterowie
Smoki Antagoniści Bohaterowie
z filmów
Bohaterowie
z serialu
Bohaterowie
z gier

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Inne Wiki

Losowa wiki