FANDOM


Artykuł

Ostrykieł (ang. Snafflefang) — gatunek smoka wprowadzony w filmie Jak wytresować smoka 2. Należy do kamiennej klasy

WyglądEdytuj

Zwierzę posiada dość dużą głowę, na której osadzone są raczej proporcjonalne oczy, róg między nozdrzami oraz charakterystyczne dla gatunku zakręcone kolce. Ma również mnóstwo małych i ostrych zębów, a szczęka ujawnia mało widoczny przodozgryz.

Ostrykieł ma zaokrąglony korpus, posiada również dwie pary odnóży: pierwsza jest bardzo mała, natomiast druga przeciwnie - ogromna. Ma rogi na pysku i na czole, a także rząd kolców biegnących wzdłuż grzbietu. Jego ogon przypomina maczugę z kolcami najeżoną różnorakimi kolcami. Ma również mnóstwo małych i ostrych zębów.

Smoki z tego gatunku są barwy jasnoniebieskiej, a na ciele ma wiele czerwonych plam, przez co przypomina krowę. Jego podbrzusze jest kremowe, a kolce są czerwone. Ma żółte oczy.

Zachowanie i tresuraEdytuj

Niewiele wiadomo na temat zachowania Ostrykła. Jest aktywny i wybredny, ma słabość do swojej ulubionych przekąsek: geod. Oswojony wydaje się również niezwykle łagodny w stostunku do innych smoków bądź ludzi.

Można go wytresować, lecz nie wiadomo, w jaki sposób. Valka zdobyła ich zaufanie, ratując jednego z osobników -  przed Drago.

Moce i umiejętnościEdytuj

OgieńEdytuj

Nie wiadomo, jakim typem ognia zieje Ostrykieł, lecz potrafi rozpalić ogień w paszczy, aby posłużyć za pochodnię. Mimo wszystko ogień Ostrykła został pokazany między innymi w School of Dragons, gdzie są to, charakterystyczne dla klasy kamiennej, kule wybuchającej po zderzeniu lawy.

Siedlisko i dietaEdytuj

Nie wiadomo, gdzie żyją Ostrykły. Niektóre z przedstawicieli tego gatunku zamieszkiwały Smocze Sanktuarium, natomiast później przeniosły się na Berk.

Jako przedstawiciel głazożernych smoków, Ostrykieł uwielba kamienie, a szczególnie gustuje w geodach, które są niezwykle twarde.

SłabościEdytuj

Symbol Osobny artykuł: Słabości smoków

JajoEdytuj

Jajo Ostrykła zostało pokazane w grze School of Dragons oraz Rise of Berk. Ma ono owalny kształt i wielkość prawdopodobnie zbliżoną do innych smoczych jaj. Na jego zewnętrznej stronie znajduje się coś w rodzaju smoczych łusek. Skorupa jaja jest barwy morsko-zielonej. Pokryte jest ono również żółtymi plamkami o różnorakich kształtach. W dodatku na skorupie znajdują się niebieskie, krótkie, ostre kolce, które zapewne mają za zadanie odstraszać drapieżniki.

Pojawienie sięEdytuj

Jak wytresować smoka 2Edytuj

Ostrykieł pojawia się po raz pierwszy w filmie Jak wytresować smoka 2. Kilka smoków z tego gatunku zamieszkuje Smocze Sanktuarium, razem z innymi ocalonymi przez Valkę smokami. Po pokonaniu Drago Ostrykły można zaobserwować również na Berk.

Znane OstrykłyEdytuj

W grachEdytuj

Rise of BerkEdytuj

School of DragonsEdytuj

Ostrykieł jest dostępny do kupienia i wytresowania w grze internetowej. Posiada animację wandersmoka.

Ten smok klasy kamiennej może wyglądać jak krowa i żuć pokarm jak pies ale jest to na pewno lojalny partner. Ich jasny i kolorowy ogień powstaje ze zjedzonych przez nich minerałów a ich ostre zęby są zdolne do skruszenia smacznych skał

Strona gry

CiekawostkiEdytuj

  • Jego oryginalne imię to zlepek słów snaffle (z ang. zwędzić) oraz fang (z ang. kieł).
  • Początkowo określany był jako Snagglefang.
  • Budową przypomina nieco ceratozaura lub tyranozaura.
  • Jeden z Ostrykłów w sanktuarium Valki stracił nogę przez pułapkę Drago.
  • Według książki Guide to the Dragons smok należy do klasy ognistej.
  • Gryzie geody, czasem gryząc pozostawia odłamki kryształu.
  • W grze School of Dragons Ostrykieł należy do kamiennej klasy.

Zobacz teżEdytuj

Gatunki smoków z filmów, serialu i gier
Ognista klasa Czerwona ŚmierćEgg BiterFire TerrorFlame WhipperKoszmar PonocnikKoślawy MrukMoldruffleNocny KoszmarOgnioglistaPaszczogonSrebrny UpiórStraszliwiec StraszliwyTajfumerang
Kamienna klasa EruptodonGrapple GrounderGroncicleGronkielHotburpleKrzykozgonMiażdżytłuk KafarOstrykiełSzeptozgonSentinelShovelhelmThunderpede
Klasa strachu GruchotnikRockstomperSnifflehunchŚmiertnik ZębaczThunderclawWindgnasher
Ostra klasa Diabelski DerwiszDrzewokosGrim GnasherHackatooKroplorwijPrickleboggleShivertoothStingerStormcutterSzponiakSzybki SzpicThornridgeWindstrikerZbiczatrzasł
Wodna klasa Fioletowa ŚmierćGromogrzmotLuminous KrayfinMudrakerOgniowa BurzaOszołomostrachPodwodny RozpruwaczRaziprądRipwreckerSand WraithShockjawSliquifierTide GliderWindwalkerWrzeniec
Tajemnicza klasa BawoleńDramillionForeverwingGnatochrupGobsuckerJaskiniowy RabuśMarazmorSandbusterSidlarzSlithersongSlitherwingSweet DeathSword StealerŚmiercipieśńWilkoskrzydłyZaduśny ZdechZbrojoskrzydłyZębiróg ZamkogłowyZmiennoskrzydły
Klasa uderzeniowa MroziczortNocna FuriaPotrójny CiosThreadtailWandersmokWoolly Howl
Inne SilkspannerSkrzydłocieńMały CieńNiezidentyfikowane gatunki smoków
Pojęcia związane ze smokami
Ogólne SmokiTresura smokówSłabości smokówAlfa
Anatomia Anatomia smokówRóżnorodność ubarwienia smokówRóżnorodność smoczego ognia
Etapy rozwoju Smocze jajaSmocze pisklętaTytaniczne smoki