FANDOM


Omułki trochę przypominają robaki, trochę smarki, a smakują o wiele gorzej niż jedno i drugie.

Czkawka, Jak wytresować sobie smoka

Omułki (ang. Limpets) — gatunek małża żyjącego w wodach Archipelagu Barbarzyńskiego, który spożywają wikingowie oraz smoki. Omułki wspomniane są w książkach Cressidy Cowell.

Opis

Omułki to rodzaj mięczaka. Nie są lubiane przez wikingów, jednak prawdopodobnie są bardzo łatwe do zdobycia. Mają obrzydliwy smak i równie okropnie wyglądają. 

Historia

Omułki pojawiają się po raz pierwszy w książce Jak wytresować sobie smoka autorstwa Cressidy Cowell. Pyskacz Gbur straszył nimi swoich uczniów. Powiedział, że jeśli któremuś w uczniów nie uda się schwytać swojego smoka, będzie zmuszony przez trzy tygodnie jeść omułki. To zastraszenie okazało się niezwykle skuteczne, bowiem wszyscy ówcześni uczniowie Pyskacza złapali swoje smoki. 

W książce Jak zostać piratem Czkawka odwiedza wyspę, gdzie mieszkają Czaszkowce. Te smoki żywią się okropnymi w smaku omułkami ze względu na brak innych form pożywienia.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Inne Wiki

Losowa wiki