FANDOM


Olafowa Zadyma (ang. Blizzard of Olaf) - nazwa burzy, wspomnianej przez Grubego, w serialu Jeźdźcy smoków, w odcinku Folwark zwierzęcy.

Opis

Była to potężna burza, której towarzyszyła zamieć śnieżna. Jak wynika ze wspomnień Grubego, wikingom zajęło dwa tygodnie, by odkopać Pleśniaka ze śniegu, jednak potem okazało się, że być może nie było to warte wysiłku.

Pojawienie się

Zjawisko to zostało jedynie raz wspomniane w serialu Jeźdźcy smoków, w odcinku Folwark zwierzęcy, kiedy to Wiadra zaczęła bardzo boleć głowa, przez co Gruby opowiedział pozostałym wikingom, że zbliża się burza. Lecz wódz wraz z Pyskaczem nie chcieli w to uwierzyć, gdyż było na nią jeszcze za wcześnie. Gruby przypomniał im wtedy, że Wiadro właśnie w ten sposób kiedyś przepowiedział Olafową Zadymę, podczas której Pleśniak został zasypany ogromną ilością śniegu, a pozostałym mieszkańcom wioski wydobywanie go z pod tej zaspy, zajęło około dwóch tygodni, jednak Stoick postanawia mimo wszystko udać się do Gothi.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Inne Wiki

Losowa wiki