FANDOM


Artykuł


Poprzedni odcinek
Folwark zwierzęcy
Okrutna parka Następny odcinek
W smokach nadzieja
Okrutna parka (ang. The Terrible Twos) — tytuł czwartego odcinka serialu Jeźdźcy smoków. Jego premiera odbyła się 11 września 2012 roku w USA i 4 kwietnia 2013 roku w Polsce na kanale Cartoon Network.

Opis

Podczas leśnych lotów, Czkawka odkrywa małego smoka. Okazuje się, że nie ma o takim gatunku ani słowa w Księdze. Jeźdźcy odkrywają zadziwiające zdolności malucha. Chłopak podejmuje się opieki nad tym słodziakiem. Szczerbatek staje się nerwowy i nieposłuszny. Wkrótce Nocna Furia odkrywa przerażający sekret nieznajomego.

Fabuła

UWAGA NA SPOILERY! Poniższe treści mogą zdradzać fabułę, czytasz na własne ryzyko! (pomiń)
Hiccup meets Torch

Czkawka spotyka smoka

Odcinek zaczyna się sceną lotu; Czkawka i reszta grupy lecą na swoich smokach przez las. Dzieciaki uczą się zaufania do swoich zwierzaków. Nagle Sztukamięs i Śledzik znikają z oczu drużyny. Czkawka zawraca i znajduje swojego przyjaciela, który utknął na drzewie. Z pomocą Szczerbatka udaje mu się go ściągnąć. Po chwili na ziemię spada Sztukamięs. Czkawka pyta Śledzika, dlaczego ten rozbił się, a on twierdzi, że został przestraszony przez "ognistą wiewiórkę". Czkawka nie wierzy mu, a załamany Śledzik odlatuje. Tuż przed opuszczeniem terenu, Czkawka i Szczerbatek znajdują "wiewiórkę", którą okazuje się być mały smok. Szczerbatek jest zaniepokojony, kiedy widzi małą istotę i stara się utrzymać Czkawkę z dala od małego. Czkawka, ignorując go, postanawia zabrać małego smoka z powrotem na Berk. Chłopak jest pewny, że to zupełnie nowy gatunek.

Na smoczej arenie podejrzenia Czkawki dotyczące nowego gatunku smoka zostaną potwierdzone. Chłopak postanawia zabrać go do domu i opiekować się nim. Kiedy malec zapala ognisko w domu, wyręczając Szczerbatka (przez co ten jest na niego zły), Stoick postanawia nazwać go Płomień. Młody smok ponownie prowokuje Nocną Furię, kradnąc i zjadając jego jedzenie i śpiąc w jego łóżku.

W nocy Szczerbatek słyszy głośne ryki z lasu i wymyka się z domu, od razu podejrzewając, że ma to coś wspólnego z Płomieniem: okazuje się, że Płomień to nie nowy, mały gatunek, tylko dziecko większego, groźniejszego smoka.

Następnego dnia, bardzo poważny Szczerbatek siedzi na straży Smoczej Akademii, ale nikt nie wie, dlaczego jest tak nieprzyjemny. Dzieciaki robią kilka testów na Płomieni i wkrótce odkrywają, że nie boi się węgorzy i może latać w bardzo nietypowy sposób, tworząc deszcz iskier, ale niestety wypala wszystko, co jest wokół niego, zostawiając wyraźny znak na ziemi. Śledzik postanawia nazwać nowy gatunek smoka Tajfumerang, ponieważ kręci się jak tajfun i wraca na miejsce, jak bumerang.

Tajfumerang w gniewie

Tajfumerang sieje spustoszenie w lesie

W nocy Szczerbatek siedzi na dachu, podczas gdy Czkawka spędza czas z Płomieniem. Gdy Nocna Furia ponownie słyszy ryk matki młodego Tajfumeranga, próbuje ostrzec Czkawkę. Przypadkowo niszczy jego ołówek, a następnie wdaje się w walkę z Płomieniem. Czkawka jest bardzo zaniepokojony swoim smokiem, gdy ten nagle wyskakuje przez okno i ucieka. Szczerbatek biegnie w głąb lasu i patrzy z przerażeniem, jak dzika smoczyca spala na śmierć dzika.

Następnego dnia Czkawka prosi Pyskacza o radę. Chłopiec jest przekonany, że Szczerbatek jest po prostu zazdrosny o Płomienia. Po chwili przylatuje Nocna Furia i próbuje zabrać młodego do matki, ale zostaje zatrzymany przez Czkawkę i Pyskacza, którzy myślą, że chce on zranić małego smoka. Czkawka postanawia wziąć Szczerbatka do zatoczki i pozostawić go tam, dopóki nie zacznie zachowywać się tak, jak dawniej. Szczerbatek desperacko stara się ostrzec swojego pana przed niebezpieczeństwem, ale bez powodzenia. Tej nocy Czkawka nie może zasnąć. Tymczasem sen Nocnej Furii przerywa wściekły ryk Tajfumeranga poszukującego swojego zaginionego dziecka.

Tajfumerang w pogoni

Czkawka i Szczerbatek uciekają przed smoczycą

Następnego dnia Czkawka czuje się źle bez Szczerbatka, a Astrid próbuje go pocieszyć. Po chwili przylatują Szpadka i Mieczyk, informując resztę grupy o tym, że ​​ogromny obszar lasu został kompletnie zniszczony. Czkawka i grupa lecą to zobaczyć i zauważają olbrzymi wypalony znak, charakterystyczny dla Płomienia. Wkrótce pojawia się matka smoczka. Czkawka zdaje sobie sprawę, że Szczerbatek próbował go chronić. Samica Tajfumeranga zaczyna gonić chłopaka, za którym biegnie jej syn. Czkawka dociera do zatoki, aby zabrać swojego smoka, z pomocą którego tymczasowo udaje się oszołomić smoczycę. Czkawka oddaje Płomienia matce, przez co ta przestaje szaleć, a cała smocza rodzina może żyć w spokoju.

Tej nocy Czkawka rozmawia ze Szczerbatkiem i przeprasza go za nieporozumienie. Odcinek kończy się wspólnym ich lotem.

Uff, koniec spoilera.

Najważniejsze wydarzenia

Postacie

Ludzie

Smoki

Scenariusz

Symbol Osobny artykuł: Okrutna parka (scenariusz)

Ciekawostki

  • Kiedy Sączysmark i Hakokieł pokazują Płomieniowi, jak się lata, pokazany jest fragment ich lotu z pierwszego odcinka serialu.
  • Kiedy Czkawka stawia Płomienia na ziemi i prosi, by wrócił do swojej mamy, Płomień zrywa się do lotu, nie podpalając się wcześniej.
  • W odcinku po raz pierwszy jest pokazany smok, który nie boi się węgorzy .

Błędy

  • Kiedy Czkawka i inni badają Płomienia, ich smoki znikają. Później, gdy Czkawka wyciąga węgorza, smoki pojawiają się. Po tym, jak Płomień zjadł, smoki ponownie znikają.
  • Gdy Płomień bawi się w hełmie Czkawki, w tajemniczy sposób znikają jego rogi. Normalnie uniemożliwiłyby one nałożenie hełmu na jego głowę.
  • Kiedy jeźdźcy wchodzą do lasu Szpadka przez chwilę nie ma hełmu.

Link do odcinka

Zobacz też

Odcinki serialu Jeźdźcy smoków
Jeźdźcy smoków Jak się zakłada Smoczą AkademięWiking do wynajęciaFolwark zwierzęcyOkrutna parkaW smokach nadziejaAlbrecht i ŁupieżcyJak sobie wybrać smokaKrótka historia pewnego portretuSmoczy kwiatSłodka Heathera (część 1)Słodka Heathera (część 2)Festiwal RoztopówBliźniacze szaleństwaKiedy uderza piorunCo kryją smokiSmarkaty smarkaczSkręćkarcze BagnaDziwnobarwny klejnotJesteśmy rodziną (część 1)Jesteśmy rodziną (część 2)
Jeźdźcy smoków: Obrońcy Berk Żyj i pozwól lataćGronkielowe żelazoNoc i wrzaskNiespodzianki spod spoduGdzie zimują OgnioglistyZemstaNa szarym końcuNieposkromiony apetytZębiróg w ogniuWandersmok (część 1)Wandersmok (część 2)Pięć drogowskazówUwolnić WrzeńkaWielki lódBajka o dwóch smokachEfekt węgorzaKto mgłą wojuje...Bim! Bam! Bom!Wyrzutki (część 1)Wyrzutki (część 2)
Jeźdźcy smoków: Na końcu świata Seria 1: Smocze Oko pana tuczy (część 1)Smocze Oko pana tuczy (część 2)Harmonia nieidealnaPod osłoną nocyWiking, co się zowieKomu Gustaw, komuKrólestwo OgnioglistCo by tu schrupaćDobry Kafar nie jest złyKto pod kim dołki kopie (część 1)Kto pod kim dołki kopie (część 2)Odkrycia chodzą paramiKoszmarny koszmar
Seria 2: Drużyna AstridNoc łowców (część 1)Noc łowców (część 2)W cieniu księżycaSączysmark dostaje siekierkęZębiróg WiernogłowyWieczna zmarzlinaNa skraju katastrofy (część 1)Na skraju katastrofy (część 2)Szok i zgrozaPowrót smokaSzpony i topory (część 1)Szpony i topory (część 2)
Seria 3: Wróg mojego wrogaPozory myląWódz może być tylko jedenWszystko zostaje w rodzinieOstatni smok na świecieSielskie wakacjeI co tu zrobić z HeatherąPotrójny ciosWiercipieśńMiędzy młotem a kowadłemGrunt to rodzinkaAukcja na miarę bohaterówObrońcy Skrzydła (część 1)
Seria 4: Obrońcy Skrzydła (część 2)Mieczyk, Szpadka i ToporekApetyt na głowęSączyfochRatując mistrzaStraszna cieśninaNiekończący się dzieńGorączka złotaWykluwanie wulkanówBliźninstynktNa ślepoOgniowa Burza (część 1)Ogniowa Burza (część 2)
Seria 5: Living on the EdgeSandbustedSomething Rotten on Berserker IslandSnotlout's AngelsA Matter of PerspectiveReturn of Thor BonecrusherDawn of DestructionThe Wings of War, Part 1The Wings of War, Part 2No Dragon Left BehindSnuffnutSearching for Oswald... and ChickenSins of the Past

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.