FANDOM


Stoker class

Ognista klasa (ang. Stoker Class) — jedna z kilku klasyfikacji smoków stworzonych przez Wandali.

Charakterystyka

Smoki z ognistej klasy charakteryzują się niezwykłą siłą ognia (każdy smok zieje płomieniami, choć mogą one mieć różną barwę oraz formę). Słyną również z wielkiej waleczności i odwagi. Niektóre smoki z tej klasy mają także zdolność samozapłonu lub rozgrzewania się i osiągania wysokich temperatur ciała.

Symbol

Symbolem tej klasy jest wizerunek Koszmara Ponocnika - widoczna jest jego głowa, szyja oraz charakterystyczne skrzydła. Z paszczy smoka wydobywa się strumień ognia, charakteryzujący tę klasę.

Znane smoki

Ciekawostki

  • Na symbolu ognistej klasy widnieje Koszmar Ponocnik.
  • W przeciwieństwie do większości pozostałych klas smoków, gatunki zaliczane do klasy ognistej od zawsze do niej należały, a ich klasyfikacja nie była zmieniana.
  • Smoki tej klasy są określane jako Ogniste.
  • Według informacji podawanych w serialu, każdy smok z tej klasy posiada zdolność samozapłonu, zaś pozbawiony jej staje się zupełnie bezbronny. Nie jest to prawda, bowiem nie dotyczy między innymi Straszliwca Straszliwego czy Czerwonej Śmierci.
  • Ostrykieł, według amerykańskiej książki Guide to the Dragons należy do klasy ognistej, jednak oficjalna klasyfikacja zalicza go do klasy kamiennej.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Inne Wiki

Losowa wiki