FANDOM


Notes2

Czkawka i jego notes

Notes pojawia się kilkakrotnie w filmie Jak wytresować smoka, a później także w serialu oraz w filmie Jak wytresować smoka 2. Stanowi on główne wyposażenie Czkawki.

Wygląd

Notes ma niewielkie rozmiary, bez problemu można trzymać go w jednej dłoni. Oprawa wykonana jest z usztywnianej, brązowej zwierzęcej skóry. W pierwszym filmie widzimy, że w notesie znajduje się wiele pożółkłych kartek, jednak notes w filmie Jak wytresować smoka 2 ma w środku jedynie rozkładaną mapę. W serialu i drugiej cześci filmu znajduje się na nim symbol widniejący na smoczym podręczniku. 

Zastosowanie

Zastosowanie notesu jest oczywiste. Czkawka głównie sporządza w nim rysunki, najczęściej przedstawiające mapy różnych miejsc lub rysunki obserwowanych smoków.

Historia

Jak wytresować smoka

W filmie Czkawka w swoim notesie na początku narysowaną miał mapę wyspy Berk z zaznaczonymi na niej najważniejszymi obiektami. Czkawka użył jej, by odnaleźć powalonego przez siebie poprzedniego dnia Szczerbatka. W dalszej historii chłopak sporządza w nim bardzo ogólny rysunek Nocnej Furii, a podczas swych dalszych obserwacji wiele innych rysunków smoka.

Jak wytresować smoka 2

W drugiej części filmu notes Czkawki przestaje być notesem - zamiast kartek, znajduje się w nim rozkładana, jednak bardzo duża i szczegółowa mapa wyspy Berk i okolic. Coś w rodzaju notesu, a raczej plik kartek, ukryty jest w prawym karwaszu nowego kostiumu Czkawki o wielu funkcjach - rozpinana okładka kryje pod sobą plik kartek, które chłopak wyrywa i dokleja do mapy, gdy odkrywa jakieś nowe miejsce.

Galeria

Ciekawostki

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Inne Wiki

Losowa wiki