FANDOM


Artykuł


Poprzedni odcinek
Noc łowców (część 1)
Noc łowców (część 2) Następny odcinek
W cieniu księżyca

Noc łowców (część 2) (ang. Night of the Hunters (part 2)) - szesnasty odcinek sezonu Jeźdźcy smoków: Na końcu świata. Jego premiera w USA odbyła się 8 stycznia 2016 roku na platformie internetowej Netflix, zaś w Polsce 14 września 2016 roku na kanale Cartoon Network.

Opis

Jeźdźcy, uwięzieni przez Łowców Smoków, próbują się wydostać, a Czkawka i Sączysmark usiłują wymyślić plan, który pozwoliłby im wyciągnąć przyjaciół.

Fabuła

UWAGA NA SPOILERY! Poniższe treści mogą zdradzać fabułę, czytasz na własne ryzyko! (pomiń)
Astrid, Śledzik, Mieczyk i Szpadka oraz ich smoki są uwięzieni w celach na statku Łowców Smoków. Ryker przesłuchuje ich, chcąc się dowiedzieć, gdzie trzymają Smocze Oko. Astrid podaje im dezorientujące informacje. Cały czas stawia czoło Heatherze.

Tymczasem Czkawka i Sączysmark, którzy zdołali uciec i ukrywają się na opuszczonej wyspie, próbują znaleźć sposób, by odbić jeńców i nie paść ofiarą zatrutych strzał Łowców. Czkawka wpada na pomysł, by opancerzyć smoki łuskami Krzykozgona i w tym celu udają się na jego wyspę. Wielki smok nie pamięta jeźdźców i tego, jak mu pomogli, ale dzięki obecności jego matki jeźdźcom udaje się uniknąć starcia i zdobyć zrzucone stare łuski smoka. Sporządzają z nich zbroje dla swoich smoków, głównie dzięki umiejętnościom Sączysmarka.

Na statku Ryker prezentuje jeźdźcom, jak traktuje ich smoki (wykorzystuje ich umiejętności do własnych celów), sądząc, że świadomość ich smutnego losu zmusi jeźdźców do mówienia. Żaden jednak się nie ugina, a podczas przesłuchania Szpadka podstępem kradnie od strażnika klucz do celi. Próba ucieczki kończy się niepowodzeniem, gdyż Mieczyk nie zauważa pułapki i przypadkiem uruchamia alarm. Strażnicy znów pojmują jeźdźców, tymczasem Astrid walczy z Heatherą i także zostaje pojmana. Rozdrażniony Ryker ma zamiar skazać jeńców na śmierć, ale Heathera przekonuje go, że lepiej użyć ich do niewolniczych prac na okręcie. Astrid i Mieczyk zostają przydzieleni do czyszczenia pokładu, Śledzik do pomocy przy karmieniu Sztukamięs (gdzie w końcu poznaje formułę na gronkielowe żelazo), Szpadka zaś do czyszczenia Jota i Wyma.

Przybywają Czkawka i Sączysmark na opancerzonych smokach i przeprowadzają atak na Łowców. Pozostali jeźdźcy wykorzystują ten moment, by się zbuntować i zasiać chaos na statku Rykera. Uwalniają swoje smoki i odlatują. Astrid walczy z Heatherą po raz kolejny, tym razem pokonując dawną przyjaciółkę.

Najważniejsze wydarzenia

  • Ponownie pojawia się Krzykozgon i jego matka.
  • Śledzik poznaje przepis na gronkielowe żelazo.
  • Powstają prototypy smoczych zbroi.

Postacie

Ludzie

Smoki

Scenariusz

Symbol Osobny artykuł: Noc łowców (część 2) (scenariusz)

Zobacz też

Odcinki serialu Jeźdźcy smoków
Jeźdźcy smoków Jak się zakłada Smoczą AkademięWiking do wynajęciaFolwark zwierzęcyOkrutna parkaW smokach nadziejaAlbrecht i ŁupieżcyJak sobie wybrać smokaKrótka historia pewnego portretuSmoczy kwiatSłodka Heathera (część 1)Słodka Heathera (część 2)Festiwal RoztopówBliźniacze szaleństwaKiedy uderza piorunCo kryją smokiSmarkaty smarkaczSkręćkarcze BagnaDziwnobarwny klejnotJesteśmy rodziną (część 1)Jesteśmy rodziną (część 2)
Jeźdźcy smoków: Obrońcy Berk Żyj i pozwól lataćGronkielowe żelazoNoc i wrzaskNiespodzianki spod spoduGdzie zimują OgnioglistyZemstaNa szarym końcuNieposkromiony apetytZębiróg w ogniuWandersmok (część 1)Wandersmok (część 2)Pięć drogowskazówUwolnić WrzeńkaWielki lódBajka o dwóch smokachEfekt węgorzaKto mgłą wojuje...Bim! Bam! Bom!Wyrzutki (część 1)Wyrzutki (część 2)
Jeźdźcy smoków: Na końcu świata Seria 1: Smocze Oko pana tuczy (część 1)Smocze Oko pana tuczy (część 2)Harmonia nieidealnaPod osłoną nocyWiking, co się zowieKomu Gustaw, komuKrólestwo OgnioglistCo by tu schrupaćDobry Kafar nie jest złyKto pod kim dołki kopie (część 1)Kto pod kim dołki kopie (część 2)Odkrycia chodzą paramiKoszmarny koszmar
Seria 2: Drużyna AstridNoc łowców (część 1)Noc łowców (część 2)W cieniu księżycaSączysmark dostaje siekierkęZębiróg WiernogłowyWieczna zmarzlinaNa skraju katastrofy (część 1)Na skraju katastrofy (część 2)Szok i zgrozaPowrót smokaSzpony i topory (część 1)Szpony i topory (część 2)
Seria 3: Wróg mojego wrogaPozory myląWódz może być tylko jedenWszystko zostaje w rodzinieOstatni smok na świecieSielskie wakacjeI co tu zrobić z HeatherąPotrójny ciosWiercipieśńMiędzy młotem a kowadłemGrunt to rodzinkaAukcja na miarę bohaterówObrońcy Skrzydła (część 1)
Seria 4: Obrońcy Skrzydła (część 2)Mieczyk, Szpadka i ToporekApetyt na głowęSączyfochRatując mistrzaStraszna cieśninaNiekończący się dzieńGorączka złotaWykluwanie wulkanówBliźninstynktNa ślepoOgniowa Burza (część 1)Ogniowa Burza (część 2)
Seria 5: Living on the EdgeSandbustedSomething Rotten on Berserker IslandSnotlout's AngelsA Matter of PerspectiveReturn of Thor BonecrusherDawn of DestructionThe Wings of War, Part 1The Wings of War, Part 2No Dragon Left BehindSnuffnutSearching for Oswald... and ChickenSins of the Past

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.