FANDOM


Artykuł


Poprzedni odcinek
Drużyna Astrid
Noc łowców (część 1) Następny odcinek
Noc łowców (część 2)

Noc łowców (część 1) (ang. Night of the Hunters (part 1)) - piętnasty odcinek trzeciego serialu sezonu Jeźdźcy smoków. Jego premiera w USA odbyła się 8 stycznia 2016 roku na platformie internetowej Netflix, zaś w Polsce 11 września 2016 roku na kanale Polsat.

Opis

Podczas porannego lotu, Astrid zauważa intruzów na Końcu Świata. Okazują się oni Łowcami Smoków, wracającymi do bazy z łupem...

Fabuła

UWAGA NA SPOILERY! Poniższe treści mogą zdradzać fabułę, czytasz na własne ryzyko! (pomiń)
Astrid i Wichura wybierają się na poranny wspólny lot nad Końcem Świata. Odpoczywając, słyszą nagle głosy smoków znajdujących się w opresji. Astrid decyduje się to sprawdzić i odkrywa, że na wyspie przebywają załogi kilku statków należących do Łowców Smoków. Dowódca Łowców, Ryker Grimborn, swoim węchem wyczuwa ukrywającą się za skałą Wichurę i tym samym zmusza Astrid do opuszczenia kryjówki i ucieczki. Dziewczyna próbuje odlecieć, ale Ryker trafia Wichurę zatrutą strzałą z łuku. Łowcy łapią smoczycę i zaciągają na swój pokład, lecz Astrid wpada do morza. Chwyta się kawałka drewna i zostaje wyniesiona na głęboki ocean.

Zapada wieczór i jeźdźcy na Końcu Świata martwią się o Astrid, która jest nieobecna przez cały dzień. Czkawka zarządza poszukiwania. Tymczasem na oceanie trwa sztorm, który wycieńcza Astrid i dziewczyna, nie będąc w stanie dłużej się unosić, tonie. W tym momencie Czkawka znajduje i wyciąga ją z wody w ostatniej chwili.

Po przebudzeniu się, Astrid informuje przyjaciół o tym, co się stało z Wichurą. Przyjaciele przeszukują opuszczone już obozowisko Łowców, gdzie Sączysmark znajduje grot zatrutej, pokrytej zieloną mazią strzały. Śledzik rozpoznaje w substancji sok ze smoczego korzenia. Ponieważ nikt nie przypuszcza, w jakim kierunku mogli udać się Łowcy, jeźdźcy postanawiają dowiedzieć się o nich więcej. Udają się więc na Cmentarzysko Statków i dokładnie przeszukują wszystkie wraki, które się tam znajdują. W kajucie jednego z nich Czkawka i Astrid znajdują wprawioną w tarczę soczewkę do Smoczego Oka, której jednak nie jest w stanie uruchomić żaden z ogni ich smoków. W tym momencie Mieczyk rozpoznaje na tarczy wizerunek Zmiennoskrzydłego. To daje jeźdźcom wskazówkę, że soczewkę uruchomić może światło z kwasu tego właśnie smoka.

Jeźdźcy lecą więc na Wyspę Zmiennoskrzydłych. Po długim czasie, dzięki pomysłowości Mieczyka, udaje się im uzyskać nieco fosforyzującego kwasu Zmiennoskrzydłego, który osiadł na hełmie Sączysmarka. Dzięki światłu kwasu jeźdźcy odczytują mapę i są w stanie zlokalizować port Łowców. Czkawka ustala trasę lotu i układa ze Śledzikiem plan przeniknięcia do statków.

Jeźdźcy w końcu znajdują i atakują statki Łowców Smoków, którzy natychmiast przystępują do ataku. Śledzik celowo pozwala im trafić strzałą w Sztukamięs, gdyż jako Gronkiel jest odporna na działanie trucizny zawartej w soku smoczego korzenia. Śledzik i jego smok zostają uwięzieni w klatkach pod pokładem statku, dzięki czemu udaje mu się odnaleźć Wichurę. Podstępem ją uwalnia, jednak gdy próbują się wydostać, zostają ponownie schwytani – Ryker był bowiem świadom odporności Gronkiela na truciznę i przygotował się na taką ewentualność.

Tymczasem ostrzał ze statków jest tak silny, że wszystkie smoki jeźdźców zostają trafione, z wyjątkiem zwrotnego Szczerbatka. Astrid, która podróżowała z Czkawką, spada z grzbietu smoka i zostaje schwytana, podobnie jak Szpadka i Mieczyk z Jotem i Wymem. Czkawce udaje się uchronić przed upadkiem i ewakuować Hakokła wraz z Sączysmarkiem.

Schwytani jeźdźcy zostają odseparowani od smoków i zamknięci w celi na statku Rykera. Dowiadują się wówczas, że Ryker od początku współpracował z Dagurem i, co więcej, że z Łowcami Smoków współpracuje również Heathera.
Uff, koniec spoilera.

Najważniejsze wydarzenia

  • Pojawiają się Łowcy smoków.
  • Większość jeźdźców i ich smoków zostaje schwytana.
  • Okazuje się, że Dagur i Heathera działają razem i sprzymierzyli się z łowcami.

Postacie

Ludzie

Smoki

Scenariusz

Symbol Osobny artykuł: Noc łowców (część 1) (scenariusz)

Zobacz też

Odcinki serialu Jeźdźcy smoków
Jeźdźcy smoków Jak się zakłada Smoczą AkademięWiking do wynajęciaFolwark zwierzęcyOkrutna parkaW smokach nadziejaAlbrecht i ŁupieżcyJak sobie wybrać smokaKrótka historia pewnego portretuSmoczy kwiatSłodka Heathera (część 1)Słodka Heathera (część 2)Festiwal RoztopówBliźniacze szaleństwaKiedy uderza piorunCo kryją smokiSmarkaty smarkaczSkręćkarcze BagnaDziwnobarwny klejnotJesteśmy rodziną (część 1)Jesteśmy rodziną (część 2)
Jeźdźcy smoków: Obrońcy Berk Żyj i pozwól lataćGronkielowe żelazoNoc i wrzaskNiespodzianki spod spoduGdzie zimują OgnioglistyZemstaNa szarym końcuNieposkromiony apetytZębiróg w ogniuWandersmok (część 1)Wandersmok (część 2)Pięć drogowskazówUwolnić WrzeńkaWielki lódBajka o dwóch smokachEfekt węgorzaKto mgłą wojuje...Bim! Bam! Bom!Wyrzutki (część 1)Wyrzutki (część 2)
Jeźdźcy smoków: Na końcu świata Seria 1: Smocze Oko pana tuczy (część 1)Smocze Oko pana tuczy (część 2)Harmonia nieidealnaPod osłoną nocyWiking, co się zowieKomu Gustaw, komuKrólestwo OgnioglistCo by tu schrupaćDobry Kafar nie jest złyKto pod kim dołki kopie (część 1)Kto pod kim dołki kopie (część 2)Odkrycia chodzą paramiKoszmarny koszmar
Seria 2: Drużyna AstridNoc łowców (część 1)Noc łowców (część 2)W cieniu księżycaSączysmark dostaje siekierkęZębiróg WiernogłowyWieczna zmarzlinaNa skraju katastrofy (część 1)Na skraju katastrofy (część 2)Szok i zgrozaPowrót smokaSzpony i topory (część 1)Szpony i topory (część 2)
Seria 3: Wróg mojego wrogaPozory myląWódz może być tylko jedenWszystko zostaje w rodzinieOstatni smok na świecieSielskie wakacjeI co tu zrobić z HeatherąPotrójny ciosWiercipieśńMiędzy młotem a kowadłemGrunt to rodzinkaAukcja na miarę bohaterówObrońcy Skrzydła (część 1)
Seria 4: Obrońcy Skrzydła (część 2)Mieczyk, Szpadka i ToporekApetyt na głowęSączyfochRatując mistrzaStraszna cieśninaNiekończący się dzieńGorączka złotaWykluwanie wulkanówBliźninstynktNa ślepoOgniowa Burza (część 1)Ogniowa Burza (część 2)
Seria 5: Living on the EdgeSandbustedSomething Rotten on Berserker IslandSnotlout's AngelsA Matter of PerspectiveReturn of Thor BonecrusherDawn of DestructionThe Wings of War, Part 1The Wings of War, Part 2No Dragon Left BehindSnuffnutSearching for Oswald... and ChickenSins of the Past

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.