FANDOM


W uniwersum filmowym Jak wytresować smoka pojawiają się gatunki smoków, które nie zostały nazwane ani zidentyfikowane. Niniejsza strona poświęcona jest tym smokom.

Jak wytresować smoka Edytuj

Smok #1Edytuj

Smok pojawił się po raz pierwszy w napisach końcowych filmu Jak wytresować smoka. Ze zdjęć może wynikać, że stanowi dość spokojne i posłuszne zwierzę domowe. Na mapie Czkawki, a także w Making of How to Train Your Dragon 2, został przedstawiony jako Krill (prawdopodobnie). Co ciekawe, identyczny smok pojawiał się w pierwszych koncepcjach filmu, jako jeden ze smoków polujących Stoika.
Screenshot 20170922-121813

Smok #2Edytuj

Smok po raz pierwszy pojawia się w napisach końcowych, swoim wyglądem bardzo przypomina Śmiertnika Zębacza. Na mapie Czkawki pojawia się dwukrotnie, pod nazwą Dashwing, a także jako Xotume

Smok #3Edytuj

Ciało tego smoka jest długie i pokryte kolcami, przypomina nieco połączenie Szeptozgona z Ponocnikiem. Jest on symbolem Wandali, pojawiającym się między innymi na okładce smoczego podręcznika.

Jak wytresować smoka 2 Edytuj

Wszystkie smoki, które nie zostały zidentyfikowane, zamieszkiwały Smocze Sanktuarium. Niektóre znajdowały się również w armii Drago Krwawdonia.

Według różnych, także nieoficjalnych, źródeł, niektóre z tych smoków mogą nazywać się:

  • Cloudcutter (brak polskiego tłumaczenia)


Smok #1Edytuj

Smok ten przypomina Czerwoną Śmierć głównie przez kryzę z tuły głowy oraz ogólną sylwetkę. Jednak jest o wiele mniejszy, oraz posiada jedynie jedną parę oczu. Kilkakrotnie pojawia się w filmie, jednak nie odgrywa tam znaczącej i roli oraz występuje jedynie w tle. Posiada on błękitno-granatowe bądź granatowo-zielone odcienie.

Smok #2Edytuj

Niewielki smok z dużym łbem, podobnie jak Gronkiel. Choć nie bardzo przypomina tej rasy smoka, możliwe, iż gad wywodzi się z tej samej rodziny. Krótkie, niezbyt grube łapy przynoszą na myśl nogi Nocnej Furii. Dwa wyróżniające się kły z jego pyska dodają mu groźnej postawy. Widoczny jest jednak wachlarz z tyłu głowy zakończony falami. Oczy z przodu głowy są pomiędzy dwoma wielkimi dziurami nosa. Kolor przypomina brązowy, bądź jasny zieleń.

Smok #3Edytuj

Smok ma wąskie, wydłużone ciało, szczególnie szyję oraz ogon, lecz także tułów i pysk. Jego skóra ma różne kolory. Ma długą szyję i skrzydła, a także charakterystyczny, nieregularny, pancerny wachlarz wieńczący głowę. 

Smok #4Edytuj

Jego ciało przypomina ciało Koszmara Ponocnika, tyle że na plecach ma jeden rząd nieostrych, długich kolców. Ma kolor żółto-zielony z czarnymi elementami.

Smok #5 Edytuj

Przypomina nieco Wandersmoka, z tą różnicą, że ma czerwoną barwę. Jest wyraźnie garbaty i potężny. Na mapie Czkawki występuje pod nazwą Snaptdo (prawdopodobnie). Smok ten jest jednym z dawnych konceptów wyglądu Chmuroskoka.

Karty ŚledzikaEdytuj

Smok #1Edytuj

Smok ten przypomina coś pomiędzy Zmiennoskrzydłym a Drzewokosem.


Mapa CzkawkiEdytuj

Smok #1Edytuj

Smok ten przypomina Drzewokosa, jednak ma trochę inny układ skrzydeł. 

Smok #2Edytuj

Smok ten przypomina Straszliwca straszliwego ale ma dłuższy ogon niż wspomniany wcześniej smok.Występuje na mapie Czkawki pod nazwą Sotole Taf (prawdopodobnie).

Pozostałe smoki z map Edytuj

The Serpent’s HeirEdytuj

Grafiki oraz plakatyEdytuj

Zobacz teżEdytuj

Gatunki smoków z filmów, serialu i gier
Ognista klasa Czerwona ŚmierćEgg BiterFire TerrorFlame WhipperKoszmar PonocnikKoślawy MrukMoldruffleNocny KoszmarOgnioglistaPaszczogonSrebrny UpiórStraszliwiec StraszliwyTajfumerang
Kamienna klasa EruptodonGrapple GrounderGroncicleGronkielHotburpleKrzykozgonMiażdżytłuk KafarOstrykiełSzeptozgonSentinelShovelhelmThunderpede
Klasa strachu GruchotnikRockstomperSnifflehunchŚmiertnik ZębaczThunderclawWindgnasher
Ostra klasa Diabelski DerwiszDrzewokosGrim GnasherHackatooKroplorwijPrickleboggleShivertoothStingerStormcutterSzponiakSzybki SzpicThornridgeWindstrikerZbiczatrzasł
Wodna klasa Fioletowa ŚmierćGromogrzmotLuminous KrayfinMudrakerOgniowa BurzaOszołomostrachPodwodny RozpruwaczRaziprądRipwreckerSand WraithShockjawSliquifierTide GliderWindwalkerWrzeniec
Tajemnicza klasa BawoleńDramillionForeverwingGnatochrupGobsuckerJaskiniowy RabuśMarazmorSandbusterSidlarzSlithersongSlitherwingSweet DeathSword StealerŚmiercipieśńWilkoskrzydłyZaduśny ZdechZbrojoskrzydłyZębiróg ZamkogłowyZmiennoskrzydły
Klasa uderzeniowa MroziczortNocna FuriaPotrójny CiosThreadtailWandersmokWoolly Howl
Inne SilkspannerSkrzydłocieńMały CieńNiezidentyfikowane gatunki smoków
Pojęcia związane ze smokami
Ogólne SmokiTresura smokówSłabości smokówAlfa
Anatomia Anatomia smokówRóżnorodność ubarwienia smokówRóżnorodność smoczego ognia
Etapy rozwoju Smocze jajaSmocze pisklętaTytaniczne smoki