Fandom

Jak Wytresować Smoka Wiki

Niezidentyfikowane gatunki smoków

1663strony na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarze86 Udostępnij

W uniwersum filmowym Jak wytresować smoka pojawiają się gatunki smoków, które nie zostały nazwane ani zidentyfikowane. Niniejsza strona poświęcona jest tym smokom.

Jak wytresować smoka

Smok #1

Smok pojawił się po raz pierwszy w napisach końcowych filmu Jak wytresować smoka. Ze zdjęć może wynikać, że stanowi dość spokojne i posłuszne zwierzę domowe. Na mapie Czkawki, a także w Making of How to Train Your Dragon 2, został przedstawiony jako Krill (prawdopodobnie).

Smok #2

Smok po raz pierwszy pojawia się w napisach końcowych, swoim wyglądem bardzo przypomina Śmiertnika Zębacza. Na mapie Czkawki pojawia się dwukrotnie, pod nazwą Dashwing, a także jako Xotume

Smok #3

Ciało tego smoka jest długie i pokryte kolcami, przypomina nieco połączenie Szeptozgona z Ponocnikiem. Jest on symbolem Wandali, pojawiającym się między innymi na okładce smoczego podręcznika.

Jak wytresować smoka 2 

Wszystkie smoki, które nie zostały zidentyfikowane, zamieszkiwały Smocze Sanktuarium. Niektóre znajdowały się również w armii Drago Krwawdonia.

Według różnych, także nieoficjalnych, źródeł, niektóre z tych smoków mogą nazywać się:

  • Cloudcutter (brak polskiego tłumaczenia)


Smok #1

Smok ten przypomina Czerwoną Śmierć głównie przez kryzę z tuły głowy oraz ogólną sylwetkę. Jednak jest o wiele mniejszy, oraz posiada jedynie jedną parę oczu. Kilkakrotnie pojawia się w filmie, jednak nie odgrywa tam znaczącej i roli oraz występuje jedynie w tle. Posiada on błękitno-granatowe bądź granatowo-zielone odcienie.

Smok #2

Niewielki smok z dużym łbem, podobnie jak Gronkiel. Choć nie bardzo przypomina tej rasy smoka, możliwe, iż gad wywodzi się z tej samej rodziny. Krótkie, niezbyt grube łapy przynoszą na myśl nogi Nocnej Furii. Dwa wyróżniające się kły z jego pyska dodają mu groźnej postawy. Widoczny jest jednak wachlarz z tyłu głowy zakończony falami. Oczy z przodu głowy są pomiędzy dwoma wielkimi dziurami nosa. Kolor przypomina brązowy, bądź jasny zieleń.

Smok #3

Smok ma wąskie, wydłużone ciało, szczególnie szyję oraz ogon, lecz także tułów i pysk. Jego skóra ma różne kolory. Ma długą szyję i skrzydła, a także charakterystyczny, nieregularny, pancerny wachlarz wieńczący głowę. 

Smok #4

Jego ciało przypomina ciało Koszmara Ponocnika, tyle że na plecach ma jeden rząd nieostrych, długich kolców. Ma kolor żółto-zielony z czarnymi elementami.

Smok #5 

Przypomina nieco Wandersmoka, z tą różnicą, że ma czerwoną barwę. Jest wyraźnie garbaty i potężny. Na mapie Czkawki występuje pod nazwą Snaptdo (prawdopodobnie).

Karty Śledzika

Smok #1

Smok ten przypomina coś pomiędzy Zmiennoskrzydłym a Drzewokosem.


Mapa Czkawki

Smok #1

Smok ten przypomina Drzewokosa, jednak ma trochę inny układ skrzydeł. 

Smok #2

Smok ten przypomina Straszliwca straszliwego ale ma dłuższy ogon niż wspomniany wcześniej smok.Występuje na mapie Czkawki pod nazwą Sotole Taf (prawdopodobnie).

Pozostałe smoki z map

The Serpent’s Heir

Grafiki oraz plakaty

Zobacz też

Gatunki smoków z filmów, serialu i gier
Ognista klasa.png Czerwona ŚmierćEgg BiterFlame WhipperKoszmar PonocnikKoślawy MrukKrólowa OgnioglistKsiężniczka OgnioglistMoldruffleNocny KoszmarOgnioglistaPaszczogonSrebrny UpiórStraszliwiec StraszliwyTajfumerang
Kamienna klasa.png EruptodonGrapple GrounderGroncicleGronkielHotburpleKrzykozgonMiażdżytłuk KafarOstrykiełSzeptozgonShovelhelmThunderpede
Klasa strachu.png Common RockstomperGruchotnikSnifflehunchSubmaripperŚmiertnik ZębaczThunderclawWindgnasher
Ostra klasa.png Diabelski DerwiszDrzewokosHackatooKroplorwijPrickleboggleShivertoothStormcutterSzponiakSzybki SzpicThornridgeWindstrikerZbiczatrzasł
Wodna klasa.png Desert WraithGromogrzmotLuminous KrayfinMudrakerOszołomostrachRaziprądRipwreckerSand WraithShellfireShockjawSliquifierSubmaripperTide GliderWindwalkerWrzeniec
Tajemnicza klasa.png BawoleńForeverwingGnatochrupJaskiniowy RabuśMarazmorSidlarzSlithersongSweet DeathSword StealerŚmiercipieśńWilkoskrzydłyZaduśny ZdechZbrojoskrzydłyZębiróg ZamkogłowyZmiennoskrzydły
Klasa uderzeniowa.png MroziczortNocna FuriaPotrójny CiosThreadtailWandersmokWoolly Howl
Inne GobsuckerStingerNiezidentyfikowane gatunki smoków
Pojęcia związane ze smokami
Ogólne SmokiTresura smokówSłabości smokówAlfa
Anatomia Anatomia smokówRóżnorodność ubarwienia smokówRóżnorodność smoczego ognia
Etapy rozwoju Smocze jajaSmocze pisklętaTytaniczne smoki

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Inne Wiki

Losowa wiki