FANDOM


Niewolnicy (ang. Slaves) — ludzie naznaczeni Znakiem Niewolniczym, służący wikingom. Pojęcie niewolników pojawia się wyłącznie w powieściach Cresidy Cowell.

Charakterystyka

Wszystkich niewolników charakteryzuje znak w kształcie węża wygiętego w literę S na czole, zazwyczaj znajduje się on po prawej stronie głowy. Prócz tego, wskutek ciężkiej pracy, ubrania tych ludzi są zazwyczaj brudne i obdarte. Niewolnicy pojawiają się w wielu miejscach, jednak najwięcej z nich zamieszkiwało Mroczne Więzienie zlokalizowane na Bursztynowych Ziemiach Niewolniczych.

Historia

How to Ride a Dragon's Storm

Niewolnicy po raz pierwszy pojawiają się w siódmym tomie cyklu. Mały chłopiec o imieniu Niedźwiadek oraz jego babcia zostali wzięci do niewoli przez klan Histeryków, gdy ci napadli i zgrabili ojczyznę Północnych Wędrowców. Zostają uwięzieni pod pokładem statku Amerykański Sen 2', jednak nie wykonywali żadnej ciężkiej, niewolniczej pracy. Później na statek trafia Czkawka i poznaje dwóch Wędrowców, którym pomaga uciec, sam jednak zostaje napiętnowany znakiem.

How to Seize a Dragon's Jewel

Czkawka, jako Wygnaniec, trafia w poszukiwaniu Smoczego Klejnotu na Bursztynowe Ziemie Niewolnicze. Odkrywa tam Mroczne Więzienie, pełne niewolników, w tym wielu wikingów z jego klanu oraz klanów zaprzyjaźnionych z Chuliganami. Sam zostaje zaciągnięty do grona niewolników i zmuszony do pracy.

Pod koniec powieści Walhallarama, na oczach wszystkich, nadała sobie Znak Niewolniczy i zmieniła jego nazwę na Smoczy Znak, by podkreślić wyższość wikingów, wziętych niesprawiedliwie w niewolę. Jednocześnie więzienie zostało zaatakowane i zniszczone przez smoki. Niewolnicy Alvina Przechery uciekli jako armia wroga, zaś cały system niewolnictwa przestał istnieć.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Inne Wiki

Losowa wiki