FANDOM


Dmuchawka2

Niedźwiedzie skóry

Niedźwiedź polarny (ang. polar bear) - jeden z największych drapieżnych ssaków, przedstawiciel rodziny niedźwiedziowatych.

Wygląd

Niedźwiedź polarny to ogromny drapieżny ssak, o masywnym ciele, dość krótkich, lecz silnych łapach pozwalających na szybkie bieganie, grubej warstwie tłuszczowej i białym futrze. Pysk jest podłużny i mały w stosunku do reszty ciała, nos czarny i duży, oczy i uszy małe. Paszcza jest wyposażona w krótkie, ostre zęby, zaś łapy w chwytne pazury.

Siedlisko

Niedźwiedzie polarne zamieszkują biegun północny (nie południowy, jak się błędnie powszechnie uważa) oraz jego okolice w kole podbiegunowym. Najprawdopodobniej przedstawicieli tego gatunku można spotkać w chłodniejszych częściach Archipelagu lub w jego pobliżu.

Pojawienie się

W filmie Jak wytresować smoka 2 można zauważyć, że łowcy smoków przyodziani są w kaptury z niedźwiedzich skór. Jednak zwierzęta nie pojawiają się ani nie zostają wspomniane w innych filmach.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Inne Wiki

Losowa wiki