FANDOM


Niebieski oleander.png

Niebieski oleander

Niebieski oleander (ang. Blue Oleander) — gatunek kwiatu, trujący dla gadów. Pojawia się w odcinku Smoczy kwiat.

Wygląd

Niebieski oleander jest niezwykle piękną, delikatną i długowieczną rośliną. Jak sama nazwa wskazuje, kwiaty mają kolor niebieski; nieco przypominają hibiskusa. Na krawędziach płatków znajdują się ciemnoniebieskie zabarwienia, które przechodzą w coraz to jaśniejszy odcień, sięgając w głąb kwiatu.

Historia

W odcinku Smoczy kwiat do wioski Berk przybywa kupiec Johann Kupczy z przeróżnymi towarami dla wikingów, którzy z ogromną chęcią z nim handlują. Nawet stary Pleśniak postanowił wymienić się z Johannem, w zamian za tajemniczy przedmiot w koszyku miał oddać kupcowi trochę swojej kapusty.

Później, gdy smoki zaczęły tajemniczo chorować, w wiosce znaleziono kilka krzaków niebieskich kwiatów, których nigdy tam nie było. Z początku nikt nie widział roślin. Dopiero później zauważono je. Śledzik od razu skojarzył je z niebieskimi oleandrami, które są zabójcze dla gadów, w tym także smoków. Czkawka natychmiast każe Śledzikowi poszukać czegoś o antidotum na chorobę smoków. Okazuje się, że lekarstwem może być jad Wrzeńców. Po wyleczeniu smoków, niebieskie oleandry usunięto z wyspy.

Niebieskie oleandry pojawiają się również w Na końcu świata, w odcinku Pod osłoną nocy. Gdzie przyjaciele w dalszym ciągu poszukują wyspy odpowiedniej, by się na niej osiedlić i założyć siedzibę smoczych jeźdźców.

Po długich poszukiwaniach trafiają oni na piękną, zieloną wyspę, która wydaje się być idealna, by na niej zamieszkać. Jest tam dużo wody i nie widać żadnych dzikich, niebezpiecznych smoków, a Szpadka zauważa, że rośnie na niej wiele ładnych, niebieskich kwiatów. Śledzik jednak w porę orientuje się, że to Niebieskie oleandry, bardzo niebezpieczne dla smoków. Ich obecność w tym miejscu powoduje, że przyjaciele natychmiast rezygnują z pomysłu osiedlenia się na wyspie, opuszczają ją i wyruszają na dalsze poszukiwania.

Ciekawostki

  • Ma bardzo delikatne płatki i jest długowieczny.
  • Mimo podatności na działanie kwiatu, Straszliwce Straszliwe wydają się być przyciągane przez nie.
  • Wrzeńce są jedynymi smokami, które są odporne na działanie oleandrów. Ponadto żywią się nimi, dzięki czemu produkowany przez nie jad jest surowicą dla chorych smoków.
  • Niebieskie oleandry bardzo przypominają Głazokwity.

Galeria

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Inne Wiki

Losowa wiki