FANDOM


Artykuł

Nemezis Szczerbatka (ang. Toothless' Nemesis) - smok z gatunku Szeptozgon, żywiący urazę wobec Szczerbatka. Pojawia się w serialu oraz w grze Rise of Berk, gdzie po raz pierwszy zostaje ujawnione jego imię. 

Wygląd

Smok ten wygląda podobnie jak inni przedstawiciele tego gatunku. Ma szarozieloną barwę skóry, jasne podbrzusze oraz spód paszczy, a także czerwonawe kolce na głowie i ogonie. Charakterystyczną cechą tego osobnika są blizny, ślady po ugryzieniu przez Nocną Furię.

Charakter

Smok jest niezwykle agresywny, okrutny i mściwy. Nie wiadomo, co spowodowało niegasnący konflikt pomiędzy nim a Szczerbatkiem, jednak najwyraźniej był on tak poważny, iż oba smoki wciąż są wobec siebie wrogo nastawione i walczą bez umiaru. 

Czkawce nie udało się wytresować tego smoka, chociaż próbował metod skutecznie działających na inne smoki. Ten jest agresywny i nieufny także w stosunku do ludzi.

Historia

Jeźdźcy smoków

Smok ten pojawia się w odcinku Co kryją smoki. Żywi urazę wobec Szczerbatka, z powodu jakiegoś starcia sprzed lat. Kiedy smok pojawia się w wiosce, Szczerbatka całkowicie pochłaniają poszukiwania i żądza zemsty, z powodu której na jakiś czas opuszcza nawet własnego jeźdźca i najlepszego przyjaciela. Odnalazłszy Szeptozgona w głębi wyspy, Nocna Furia zmaga się z bestią, dopóki ta nie trafia go kolcem.

W następnej walce Czkawka przygotowuje się, aby pomóc Szczerbatkowi, ale on odmawia pomocy i próbuje walczyć na własną rękę. Bez jeźdźca jednak, Szczerbatek nie jest w stanie latać samodzielnie. Smok w końcu doprowadza Furię do półki skalnej, skąd skutecznie próbuje ją zrzucić. Widząc to, Czkawka zeskakuje z sąsiedniego klifu i dosiada swojego przyjaciela. Szczerbatek tylko z pomocą Czkawki, jest w stanie pokonać Szeptozgona.

Po walce Szczerbatek oszczędził Szeptozgona, który z powrotem uciekł do tunelu ziemnego.

W grach

Rise of Berk

Smok jest dostępny tylko podczas specjalnych okazji, jednak można go nabyć jedynie drogą kupna.

Ciekawostki

  • Smok ten pojawia się w grze Rise of Berk.
  • Smok prawdopodobnie chce zemsty za bliznę, którą zostawił mu Szczerbatek.
  • Nikt z wikingów nie zna historii sporu tych dwóch smoków.

Zobacz też

Bohaterowie z filmów, serialu oraz gier
Humans icon HICCUP
Dragon icon TOOTHLESS
Humans icon DRAGO
Humans icon GOTHI
Humans icon HEATHER
Scifim 2
Główni
bohaterowie
Smoki Antagoniści Bohaterowie
z filmów
Bohaterowie
z serialu
Bohaterowie
z gier