FANDOM


Naszyjnik Śledzika, zwany także Szczypcem Homara (z ang. Lobster-Claw Necklace; nieoficjalne polskie tłumaczenie) — wisiorek należący najpierw do Sekutnicy, a później do jej syna, Śledzika. Przedmiot ten pojawia się jedynie w powieściach Cressidy Cowell.

Wygląd

Naszyjnik jest zawieszony na cienkim, zwykłym sznurku, zaś sam składa się z dwóch niewielkich szczypców homara, skierowanych ku sobie.

Historia

Ślub Sekutnicy i rybaka

W młodości Sekutnica zakochała się w biednym rybaku, wbrew woli ojca, który oczekiwał jako zięcia kogoś bogatego i godnego bycia jego następcą. Mimo to kobieta i rybak pobrali się, a mężczyzna, nie mając złota ani klejnotów, podarował jej naszyjnik.

Młodość Śledzika

Kiedy Sekutnica urodziła syna, Wyrocznia orzekła, że dziecko nie nadaje się na wikinga. Zrozpaczona matka nie była w stanie go zabić, więc umieściła go w koszyku, by wysłać je na ocean. Na znak miłości podarowała mu swój wisiorek, który włożyła w zaciśnięte piąstki dziecka.

How to Steal a Dragon's Sword

We wcześniejszych tomach naszyjnik nie odgrywa większej roli, jednak ma znaczenie w dziewiątym tomie. Kiedy bowiem Czkawka zostaje zdemaskowany przed wikingami jako niewolnik i natychmiast wygnany z plemienia, Śledzik na znak solidarności z przyjacielem, daje mu w prezencie swój naszyjnik, by przyniósł Czkawce szczęście.

How to Seize a Dragon's Jewel

Śmiertelny Cień o imieniu Cierpliwość, Niewinność i Arogancja został wysłany przez Wściekłego, by odnalazł i zabił chłopca o imieniu Czkawka. Smok dorywa go i chce go zabić, jednak dostrzega na jego szyi naszyjnik. Okazuje się bowiem, że smok w młodości był przyjacielem Sekutnicy, która podarowała naszyjnik swojemu dziecku. Z kolei Czkawka mówi, że jest przyjacielem Śledzika. Później chłopak odnajduje się i jest szczęśliwy, gdy Czkawka mówi, że naszyjnik rzeczywiście przyniósł mu szczęście.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Inne Wiki

Losowa wiki