FANDOM


Najwyższy Punkt (ang. Highest Point) — najwyżej położony szczyt górski znajdujący się na wyspie Głuplandii, wchodzący w skład Wielkiej Góry. Pojawia się jedynie w książkach Cressidy Cowell.

Opis

Najwyższy Punkt mieści się na północy Wielkiej Góry, która z kolei znajduje się na południu Głuplandii. Porastają go wrzosy oraz inna, dość bujna roślinność, w której w powieści schowały się smoki. Widać z niego całą wyspę.

Historia

Najwyższy Punkt pojawia się w książce Jak wytresować sobie smoka, kiedy to Zbir Nieułomek wspiął się na ten szczyt i stamtąd zobaczył dwa ogromne smoki leżące na plaży Głuplandii - Zieloną oraz Fioletową Śmierć.

Zobacz też

Wyspa JutraWyspa Lawowych ProstakówAmerykaKraniec BohaterówMordercze GóryTerytorium Rafowych WojownikówZatoka NiszczycielaRozpacz UpioraPływające LodyLodowa Wyspa NikądNicZbiriaZimowy Wiatr WotanaWaldurniaWyspy MaskonurówGłuszaMoczary WłamywaczekLochy BrutaliJaskółkaGniew ThoraHisteriaŁajdacjaMorze PonureWyspa CzaszkowcówGłuplandiaZakute WyspyZiemie ZakałówPoczciwy KrajMorze Zwane Balią WotanaZagmatwane WysepkiTajemnicaWodny KrajLetni PrądBerserkWyspa Spokojnego ŻyciaZatoka Złamanego SercaPłonący LasBursztynowe Ziemie NiewolniczeKontynentSzkoła BystrzakaWąwóz Burzy ThoraNawiedzone MokradłaZatoka Rozlanej KrwiKompletna mapa archipelagu