FANDOM


Artykuł


Poprzedni odcinek
Wieczna zmarzlina
Na skraju katastrofy (część 1) Następny odcinek
Na skraju katastrofy (część 2)

Na skraju katastrofy (część 1) (ang. Edge of Disaster (Part 1) - dwudziesty pierwszy odcinek trzeciego sezonu Jeźdźców smoków. Jego premiera w USA odbyła się 8 stycznia 2016 roku na platformie internetowej Netflix, zaś w Polsce 21 września 2016 roku na kanale Cartoon Network.

Opis

Kiedy Czkawka, Sączysmark i Śledzik lecą na pomoc Kupczemu, a Szpadka zostaje porwana, Astrid razem z Mieczykiem muszą obronić Koniec Świata przed Łowcami Smoków...

Fabuła

UWAGA NA SPOILERY! Poniższe treści mogą zdradzać fabułę, czytasz na własne ryzyko! (pomiń)

Astrid nakrywa bliźniaki na tym, że nie pełnią swojej warty. Idzie z tym do Czkawki, który obiecuje porozmawiać o tym z bliźniakami. Mieczyk twierdzi, że nie ma czego pilnować, gdyż "wrogie statki się wystraszyły".

Wtedy do Czkawki przychodzi wiadomość wysłana przez Kupczego proszącego o natychmiastową pomoc, gdyż jest on rzekomo atakowany przez Łowców. Bierze ze sobą Sączysmarka i Śledzika, ponieważ tylko Hakokieł i Szczerbatek mają zbroję a Sztukamięs jest odporna na działanie Smoczego Korzenia. Mimo protestów Astrid, zostawia ją z bliźniętami.

Dziewczyna próbuje zaangażować rodzeństwo w budowę schodów do wieży strażniczej, jednak oboje cały czas wszystko psują. Zirytowana Astrid wytyka im, że nie myślą logicznie, nie planują, tylko wszystko niszczą. Szpadka denerwuje się na nią i krzyczy. Mieczyk próbuje ją uspokoić jednak siostra każe mu zabierać ręce i nie pouczać jej a następnie mówi dziewczynie, że ta nie szanuje Śledzika, Sączysmarka ma w poważaniu a ich nie zauważa. Następnie wściekła odchodzi. Astrid próbuje się tłumaczyć przed Mieczykiem jednak on mówi że Szpadka ma rację i rusza za siostrą . 

W tym czasie Czkawka znajduje Kupczego, którego łódź jest atakowana przez dzikie smoki, a nie Łowców, jak się spodziewali. Jeden z Ponocników porywa Śledzika. Jeźdźcy lecą za nimi odbić przyjaciela. 

Johan wyjaśnia im, że smoki tylko go próbowały zastraszyć. Czkawka stwierdza, że Zębacze, Gronkle, czy nawet Ponocniki, które go atakowały, nie powinny być tak agresywne. 

Kiedy z głębi lasu wybiega do Mieczyka kura, ten zaczyna z nią "rozmawiać" i dowiaduje się, że jego siostra została porwana przez łowców. Chłopak biegnie do Astrid po pomoc. Szybko idą obmyślić plan działania, widząc około siedmiu uzbrojonych statków wroga. Mieczyk proponuje, żeby bronić Skraju jego metodą - żartami. Dziewczyna nie zgadza się. Mieczykowi udaje się ją jednak przekonać, mówiąc, że jeśli nie odzyska siostry, to nie będzie mógł z tym żyć. Przygotowują się do obrony wyspy. Mieczyk stawia mnóstwo kukieł a Astrid zdobywa dużo śliny Koszmara Ponocnika.

Kiedy łowcy zabierają Szpadkę na łódź, Bestial porusza temat Rykera, który to przejął prawie całkowitą władzę. Heathera i Dagur mówią, że tylko go wykorzystują, a potem sami przejmą władzę.

W tym czasie Czkawka, Sączysmark i Johann docierają na wyspę smoków, które porwały ich przyjaciela. Okazuje się, że Śledzik jest pilnowany przez dzikie smoki. Jeźdźcy postanawiają go z tego wyciągnąć. 

Astrid i Mieczyk kończą przygotowania i są gotowi do obrony wyspy. Statki Łowców docierają na Koniec Świata.

Uff, koniec spoilera.

Najważniejsze wydarzenia

  • Szpadka wygarnia Astrid, co o niej myśli i wytyka jej błędy.
  • Łowcy smoków atakują Koniec Świata.

Postacie

Ludzie

Smoki

Scenariusz

Symbol Osobny artykuł: Na skraju katastrofy (część 1) (scenariusz)

Zobacz też

Odcinki serialu Jeźdźcy smoków
Jeźdźcy smoków Jak się zakłada Smoczą AkademięWiking do wynajęciaFolwark zwierzęcyOkrutna parkaW smokach nadziejaAlbrecht i ŁupieżcyJak sobie wybrać smokaKrótka historia pewnego portretuSmoczy kwiatSłodka Heathera (część 1)Słodka Heathera (część 2)Festiwal RoztopówBliźniacze szaleństwaKiedy uderza piorunCo kryją smokiSmarkaty smarkaczSkręćkarcze BagnaDziwnobarwny klejnotJesteśmy rodziną (część 1)Jesteśmy rodziną (część 2)
Jeźdźcy smoków: Obrońcy Berk Żyj i pozwól lataćGronkielowe żelazoNoc i wrzaskNiespodzianki spod spoduGdzie zimują OgnioglistyZemstaNa szarym końcuNieposkromiony apetytZębiróg w ogniuWandersmok (część 1)Wandersmok (część 2)Pięć drogowskazówUwolnić WrzeńkaWielki lódBajka o dwóch smokachEfekt węgorzaKto mgłą wojuje...Bim! Bam! Bom!Wyrzutki (część 1)Wyrzutki (część 2)
Jeźdźcy smoków: Na końcu świata Seria 1: Smocze Oko pana tuczy (część 1)Smocze Oko pana tuczy (część 2)Harmonia nieidealnaPod osłoną nocyWiking, co się zowieKomu Gustaw, komuKrólestwo OgnioglistCo by tu schrupaćDobry Kafar nie jest złyKto pod kim dołki kopie (część 1)Kto pod kim dołki kopie (część 2)Odkrycia chodzą paramiKoszmarny koszmar
Seria 2: Drużyna AstridNoc łowców (część 1)Noc łowców (część 2)W cieniu księżycaSączysmark dostaje siekierkęZębiróg WiernogłowyWieczna zmarzlinaNa skraju katastrofy (część 1)Na skraju katastrofy (część 2)Szok i zgrozaPowrót smokaSzpony i topory (część 1)Szpony i topory (część 2)
Seria 3: Wróg mojego wrogaPozory myląWódz może być tylko jedenWszystko zostaje w rodzinieOstatni smok na świecieSielskie wakacjeI co tu zrobić z HeatherąPotrójny ciosWiercipieśńMiędzy młotem a kowadłemGrunt to rodzinkaAukcja na miarę bohaterówObrońcy Skrzydła (część 1)
Seria 4: Obrońcy Skrzydła (część 2)Mieczyk, Szpadka i ToporekApetyt na głowęSączyfochRatując mistrzaStraszna cieśninaNiekończący się dzieńGorączka złotaWykluwanie wulkanówBliźninstynktNa ślepoOgniowa Burza (część 1)Ogniowa Burza (część 2)
Seria 5: Living on the EdgeSandbustedSomething Rotten on Berserker IslandSnotlout's AngelsA Matter of PerspectiveReturn of Thor BonecrusherDawn of DestructionThe Wings of War, Part 1The Wings of War, Part 2No Dragon Left BehindSnuffnutSearching for Oswald... and ChickenSins of the Past

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.