FANDOM


Mroczne Więzienie (z ang. Prison Darkheart; nieoficjalne polskie tłumaczenie) — więzienie znajdujące się na Bursztynowych Ziemiach Niewolniczych, które pojawia się w książkach Cressidy Cowell.

Opis

Więzienie, według mapy Siwobrodego Upiora, jest urządzone w ogromnym pniu drzewa, stanowiącym swoistą bramę do ogrodzonych Ziem Niewolniczych. Jest niezwykle obszerne, bowiem mieści wielką salę, w której setki niewolników spożywają posiłki oraz gromadzą się na apelach, a także cele dla nich.

Historia

How to Seize a Dragon's Jewel

Do Więzienia Niewolników trafia Czkawka, poszukujący Smoczego Klejnotu. Odwiedza wielką salę, gdzie natychmiast zostaje wciągnięty do grona niewolników, by wieczorem udać się do celi, w której mieszka razem z Eggingardą.

Każdego ranka więźniowie spotykają się w wielkiej sali na porannym apelu, by po chwili udać się na piaski Ziem Niewolniczych i rozpocząć poszukiwania klejnotu dla władcy, Alvina Przechery. Pod koniec powieści więzienie zostaje zaatakowane i zniszczone przez smoki uczestniczące w Smoczej Rebelii.

Zobacz też

Wyspa JutraWyspa Lawowych ProstakówAmerykaKraniec BohaterówMordercze GóryTerytorium Rafowych WojownikówZatoka NiszczycielaRozpacz UpioraPływające LodyLodowa Wyspa NikądNicZbiriaZimowy Wiatr WotanaWaldurniaWyspy MaskonurówGłuszaMoczary WłamywaczekLochy BrutaliJaskółkaGniew ThoraHisteriaŁajdacjaMorze PonureWyspa CzaszkowcówGłuplandiaZakute WyspyZiemie ZakałówPoczciwy KrajMorze Zwane Balią WotanaZagmatwane WysepkiTajemnicaWodny KrajLetni PrądBerserkWyspa Spokojnego ŻyciaZatoka Złamanego SercaPłonący LasBursztynowe Ziemie NiewolniczeKontynentSzkoła BystrzakaWąwóz Burzy ThoraNawiedzone MokradłaZatoka Rozlanej KrwiKompletna mapa archipelagu