FANDOM


Miecia.png

Mieczyk z Miecią

Miecia (ang. Macy) — metalowa maczuga należąca do Mieczyka, w której wiking się zakochał. Pojawia się po raz pierwszy w odcinku Kto mgłą wojuje....

Wygląd

Maczuga jest zapewne nowa, ponieważ lśni i nie ma żadnych śladów używania. Główka jej jest idealnie okrągła, odbija obraz niczym lustro i jest nabita kolcami. Rękojeść prawdopodobnie jest drewniana i owinięta skórą. Prawdopodobnie jest wykonana z lepszej jakości stali. 

Historia

Miecia 1.png

Pierwsze spotkanie Mieczyka z Miecią

Broń pojawia się w odcinku Kto mgłą wojuje.... Zostaje przywieziona wraz z innymi przedmiotami na wyspę Berk przez Johanna Kupczego, który, jak się później okazało, wszystkie przedmioty zdobył od Berserka, który z kolei nabył te rzeczy na Skręćkarczych Bagnach.

Mieczyk zauważył leżącą przy burcie maczugę, podbiegł do niej i natychmiast ją wziął. Zaczął z nią "rozmawiać" (odpowiadając za broń). W następnych dniach zaczął irytować jeźdźców swoim zachowaniem, ponieważ wciąż "adorował" swoją broń i z nikim innym nie chciał rozmawiać. 

Chłopak załamał się, kiedy na wyspę przybyły Zaduśne Zdechy i ukradły cały metal z wioski, w tym jego maczugę. Mieczyk zbudował dla Mieci swoisty ołtarzyk, przed którym opłakiwał utratę ukochanej. O zniknięcie Maczusi obwinia Szpadkę, mówiąc, że ta była o nią zazdrosna. 

Po zakończonej sukcesem walce z Dagurem, mieszkańcy Berk odzyskali swoje metalowe przedmioty, w tym również Mieczyk swoją Miecię. 

Ciekawostki

Ołtarz Mieci.png

Ołtarzyk dla Mieci

  • Maczuga wygląda tak, jakby była wykonana z gronkielowego żelaza.
  • Mieczyk stworzył dla Mieci mały ołtarzyk w swoim domu.
  • Według Mieczyka, Miecia uwielbia oglądać zachody słońca.
  • Mieczyk podejrzewał, że Szpadka jest zazdrosna o Miecię.
  • Mieczyk podobno mówił Szpadce, że bardziej kocha Miecię, niż ją. Napisał to także na ścianie w jej pokoju.
  • Poza odcinkiem Kto mgłą wojuje... największa miłość Mieczyka jest wspomniana w trzecim sezonie serialu.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Inne Wiki

Losowa wiki