FANDOM


Melodyjna Wyspa (ang. Melody Island) - jedna z wysp po raz pierwszy pojawiających się w serialu Na końcu świata.

Lokalizacja

Wyspa zlokalizowana jest na północ od Berk. Od południa sąsiaduje z Przemokłodrewnym Lasem.

Wygląd

Jak na północną część Archipelagu, na wyspie tej panuje dość ciepły klimat. Porastają ją liściaste drzewa. Znajduje się na niej także charakterystyczna, samotna góra o dość ostrym szczycie, także porośnięta rzadką roślinnością.

Mieszkańcy

Wyspę tę zamieszkują głównie smoki z gatunku Śmiercipieśń, i to im wyspa zawdzięcza swoją nazwę.

Na Melodyjnej Wyspie mieszkają także licznie inne gatunki, takie jak Śmiertnik ZębaczStraszliwiec Straszliwy czy Gronkiel - to nimi żywi się Śmiercipieśń. Na wyspie jest jednak jeden smok odporny na jego hipnotyzujący śpiew - jest to Gromogrzmot.  

Pojawienie się

Wyspa ta, po raz pierwszy pojawia się w pierwszym sezonie serialu Jeźdźcy smoków: Na końcu świata, w odcinku Harmonia nieidealna, kiedy to przyjaciele wyruszają na poszukiwanie nowych lądów, tam, gdzie nie był jeszcze żaden Wandal. Poszukują wyspy, na której mogliby założyć swoją własną siedzibę, z dala od zgiełku Berk.

Nagle, podczas podróży spada ulewny deszcz i rozpętuje się burza z piorunami. Jeźdźcy przyśpieszają i dostrzegłszy przejaśnienie, lecą w tamtą stronę i już kilka chwil później wylatują z chmur. Odkrywają nową wyspę. Słyszą dochodzący z niej śpiew, który pobudza smoki. Jeźdźcy postanawiają sprawdzić, co wydaje te dźwięki. Wyspa, na której lądują, wygląda pięknie i bezpiecznie, w związku z czym zatrzymują się na brzegu i postanawiają odpocząć oraz przespać się.

Po nastaniu poranka jeźdźcy zauważają, że tajemniczy dźwięk umilkł, a smoki zniknęły z obozowiska. Rozpoczynają się poszukiwania. Po pewnym czasie odkrywają kto jest sprawcą wszystkich tych dziwnych wydarzeń, a jest to zupełnie nowy, nieznany im smok Śmiercipieśń, na szczęście wikingom ostatecznie udaje się wygrać walkę z wrogo do nich nastawionym gadem, po której jak najszybciej opuszczają oni Melodyjną wyspę.

Po raz kolejny jest ona widoczna w odcinku Wiercipieśń, kiedy to jeźdźcy zostają opiekunami pisklęcia Śmiercipieśnia, z którym nie do końca sobie radzą, w skutek czego postanawiają przenieść smoka właśnie na Melodyjną wyspę, z nadzieją, że dorosły osobnik jego gatunku go przygarnie i wychowa jak własne młode.

Następnego dnia wszyscy postanawiają udać się na ową wyspę, gdy na niej lądują okazuje się, że dorosły Śmiercipieśń wydostał się z jaskini, w której został wcześniej uwięziony. Niestety, jak dotąd śpiące pisklę budzi się i zaczyna śpiewać, wpędzając Jeźdźców wprost w bursztynową pułapkę drapieżnika, który usłyszał śpiewanie.

Oba Śmiercipieśnie spotykają się, jednak problem jest jeden - młody smok śpiewa piosenki, których nauczył się od Jeźdźców, które z kolei nie podobają się dzikiemu smokowi.

Dorosły gad próbuje następnie zjeść Mieczyka, ale powstrzymuje się, kiedy chłopak zaczyna śpiewać. Jego wysiłki nie dają pożądanego efektu, a smok uspokaja się nieco kiedy Sączysmark również zaczyna. Reszta Jeźdźców bez zwlekania przyłącza się, a pisklę wraz z nimi. Prowadzi to do powstania więzi między dorosłym osobnikiem a dzieckiem, po czym razem pozostawiają Jeźdźców samym sobie. Wikingowie ostatecznie się uwalniają i ponownie opuszczają nieprzyjazny ląd.

W grach

School of Dragons

Melodyjna Wyspa została dodana 27 sierpnia 2015 roku wraz z rozszerzeniem Call of the Death Song. Dość duża lokacja pełna jest gór o pionowych stokach i drzew. Spotkać tam możemy też kilka łowisk - w tym jedno podziemne w jaskini. Pod wyspą spotkać możemy kilka tuneli. Na wyspie spotykamy też Gniazdo Śmiercipieśnia.

Podobnie jak w przypadku Icestorm Island są tam ślady starych cywilizacji - niewielki kamienny gród. Prócz ruin przetrwał tam niewielki dom, do którego możemy wejść.

Rise of Berk

Galeria

Zobacz też

Miejsca z filmów, serialu i gier
Miejsca na wyspie Berk Wioska BerkTwierdzaSmocza zbrojowniaZbrojowniaSmoczy hangarStajnie dla smokówSmocza AkademiaSmoczy DomPortDom CzkawkiDom ThorstonówDom HoffersonówDom IngermanówDom JorgensonówDom PleśniakaDom GothiDom WiadraFarma SvenaTunele SzeptozgonówWięzienieZatoczkaKrucze UrwiskoPieczaraPlaża Thora
Wyspy Auction IslandBotany BlightCaldera CayEruptodon IslandGrzmot ThoraKoniec ŚwiataKsiężycowa WyspaLęgowiskoMelodyjna WyspaMroczna GłębiaNiemożliwa WyspaOdin's RespiteSkała ThoraSkręćkarcze BagnaSmocza WyspaSmocze SanktuariumStorehouse IslandTrzęśliwe BrzegiTyr IslandTytaniczna wyspaWyspa ZbrojoskrzydłegoWyspa BerkWyspa Bora GłowyWyspa FriggWyspa GłazopiaskowaWyspa Koślawych MrukówWyspa KrzykozgonaWyspa Lawowych ProstakówWyspa LodowcówWyspa Najwyższych DrzewWyspa NocyWyspa OgnioglistWyspa skarbuWyspa Spokojnego ŻyciaWyspa SzeptozgonówWyspa SzponiakówWyspa Szybkich SzpicówWyspa WrzeńcówWyspa WęgorzyWyspa ZiółWyspa ZmiennoskrzydłychWyspa ZębirogówWyspa Łowców SmokówWyspa ŁupieżcówZiemia SmarkaŻelazna Wyspa
Inne miejsca Cmentarzysko StatkówFort DragoGniazdo OgnioglistGniazdo ŚmiercipieśniaGniazdo Zaduśnych ZdechówLuk TukOceanPiekielny PrzesmykSmocza ArenaSmocze LeżeSmoczy CmentarzSwędzipachaWięzienie Łupieżców

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.