FANDOM


Artykuł
Mapaczkawki1

mapa z Jeźdźcy smoków: Na końcu świata

Mapa Czkawki jest to mapa przedstawiająca cały Archipelag, ze wszystkimi lądami i gatunkami smoków odkrytymi przez Jeźdźców. Jest składana i chowa się w notesie Czkawki. Została stworzona przez chłopaka w serialu Jeźdźcy smoków: Na końcu świata, lecz pojawia się po raz pierwszy w filmie Jak wytresować smoka 2.

Istnieją jednak dwie wersje mapy. Pierwsza, znana z filmu, zawiera wiele nieznanych i niewyraźnie podpisanych miejsc oraz gatunków smoków. Druga zaś to mapa uwzględniająca smoki i lokacje poznane w serialu.

Pełna, interaktywna wersja mapy, uwzględniająca obiekty na obu wersjach mapy, znajduje się pod tym linkiem.

Wygląd

Mapa jest duża, rozkładana i ma wymiary około 1 metr na 1 metr. Przedstawia Archipelag.

Składa się z wielu małych, sklejonych ze sobą karteczek, razem tworzących mapę całkiem sporego obszaru otaczającego wyspę Berk i przedstawiającego jej okolice. Prócz tego, w wielu miejscach zaznaczone są rysunki smoków (konkretnych osobników lub gatunków), spotykanych przez Czkawkę i Szczrbatka podczas prowadzonych przez nich eksploracji Archipelagu

Odkrycia

Na mapie, przynajmniej teoretycznie, Czkawka zawarł wszystkie miejsca kiedykolwiek poznane podczas podróży po wyspach Archipelagu, a także żyjące w nich gatunki smoków. W rzeczywistości jednak, filmowa mapa nie zawiera na przykład miejsc i smoków poznanych w serialu, jednak znaleźć tam można wiele nie poznanych nigdzie indziej gatunków smoków; zaś mapa z Jeźdźcy smoków: Na końcu świata zawiera, choć także nie wszystkie, miejsca i smoki poznane w filmie Jak wytresować smoka oraz we wcześniejszych sezonach serialu,  jak również te poznane dopiero w trzecim sezonie.

Historia

Powstanie mapy

Mapa jest tworzona przez Czkawkę od czasu wytresowania smoków przez Wandali. Wraz ze swoim najlepszym przyjacielem, Szczerbatkiem, chłopak odkrywa świat i poznaje nowe miejsca, jednocześnie odkrywając wiele nowych gatunków smoków oraz ich przedstawicieli. 

Jak wytresować smoka 2 

W filmie Jak wytresować smoka 2 mapa pojawia się dwa razy - pierwszy raz po odkryciu Swędzipachy, a drugi raz po wspólnym locie Czkawki z Valką.

Jeźdźcy smoków: Na końcu świata

W serialu, którego akcja rozgrywa się przed akcją Jak wytresować smoka 2, Czkawka używa wielu różnych map, w tym prawdopodobnie pierwowzoru swojego ostatecznego projektu. Mapa jest jednak jeszcze niekompletna. 

Mapa

Jak wytresować smoka 2

Na końcu świata

Zobacz też