FANDOM


Mapa Stoicka

Filmowa mapa Berk i okolic

Mapa - główne narzędzie nawigacyjne używane przez Wikingów. Zazwyczaj są one niedokładne, ponieważ sporządzane na podstawie obserwacji i niedokładnych obliczeń podczas podróży statkiem. Dzięki lataniu na smokach i obserwacji terenu z lotu ptaka pozwoliło na sporządzanie dokładniejszych map.

Jak wytresować smokaEdytuj

Mapa Stoicka WażkiegoEdytuj

Mapa stoicka
Pierwszą mapą, z jaką spotykamy się w filmie, jest mapa Stoicka Ważkiego, przedstawiająca wyspę Berk oraz znajdujące się na południowym zachodzie Smocze Leże. Wściekły wódz klanu Wandali wbił nóż w obraz przedstawiający lecącego smoka.

Później ta sama mapa pomogła flocie Stoicka kierować się w stronę Leża, choć wyprawa zakończyła się klęską. 

Mapa Berk CzkawkiEdytuj

T
Inną mapą pojawiającą się w pierwszej części filmu jest bardzo prosta mapa Czkawki, przedstawiająca główne miejsca wyspy Berk. Chłopak miał narysowaną ją w swoim podręcznym notesie i korzystał z niej podczas poszukiwań zestrzelonej Nocnej Furii. Kiedy po długich, bezowocnych poszukiwaniach powalonego smoka Czkawka wściekł się, zarysował całą mapę ołówkiem i zatrzasnął notes.

Jeźdźcy smokówEdytuj

Mapa trasy wyścigu podczas Festiwalu RoztopówEdytuj

Jws73
W odcinku serialu Jeźdźcy smoków zatytuowanym Festiwal Roztopów Pyskacz maluje na ścianie Areny mapę wyścigu na smokach, zaznaczając na niej trasę.

Mapa została narysowana prawdopodobnie kredą.

Mapa skarbuEdytuj

Xdsx
Kiedy Czkawka poczuł się zbyt mały i zbyt słaby, by jego ojciec mógł uważać go za godnego następcę Wodza Klanu, chłopiec postanowił udowodnić, że również potrafi dokonać rzeczy szlachetnych. W Twierdzy, za jednym z obrazów, znajdowała się mapa wiodąca do skarbu, który oczywiście wszyscy jeźdźcy postanowili odkryć.

Na mapie, przy poszczególnych punktach podróży, znajdowały się także wskazówki odnośnie kolejnych punktów.

Pojawiła się także w odcinku Smarkaty smarkacz, jednak korzystający z niej Śledzik trzymał ją niezapisaną wcześniej stroną do siebie, co może oznaczać, że na jej odwrocie także jest wyrysowana mapa.

Mapa Wyspy NocyEdytuj

Jws511
W dziewiętnastym odcinku serialu Czkawka odnajduje w notatkach Borka Wielkiego wzmiankę o rzekomej Wyspie Nocy, która miała być zamieszkana przez Nocne Furie. Chłopak postanowił czym prędzej odnaleźć wyspę, której bardzo uproszczona mapa znajdowała się w owych notatkach.

Później, kiedy Czkawka dotarł do pewnego punktu swojej wyprawy, odkrył namalowaną na ścianie jaskini bardziej szczegółową mapę położenia Wyspy Nocy i przerysował ją do swojego notesu. Mapa namalowana była najprawdopodobniej kredą.

Mapa pułapek na BerkEdytuj

Mapa
W odcinku Zębiróg w ogniu Pyskacz przedstawia młodym jeźdźcom mapę pułapek na smoki zastawionych na całej wyspie Berk. Mapa sporządzona jest na papierze. Lasy zaznaczone są kolorem zielonym, jednak barwnik, dzięki którym mapa została pomalowana, jest nieznany.

Mapa wysp ArchipelaguEdytuj

Mapa wysp
Kiedy na Berk przez długi czas istniało zagrożenie, że ogromny smok Krzykozgon powróci i zniszczy wioskę, przyjaciele sporządzili mapę Berk oraz otaczających ją wysp, z których każda oznaczona była innym kolorem. Przez pewien czas jeźdźcy przemieszczali się po każdej kolejnej wyspie i zaznaczali żyjące na nich smoki kolorem wyspy, na której mieszkały. Wkrótce odkryli inną zaskakującą rzecz - Krzykozgon porusza się określonym szlakiem, zatapiając każdą kolejną na swojej drodze wyspę, kierując się powoli w stronę Berk. Dzięki mapie mogli oszacować, kiedy mniej więcej smok przybędzie do nich.

Mapa Albrechta PerfidnegoEdytuj

Mapa1
W odcinku Albrecht i Łupieżcy, Albrecht używa jej, aby zaplanować atak na Berk. Jest podobna do mapy Stoicka Ważkiego

Mapa Śledzika Edytuj

Mapa2

Pojawiła się w serialu, w odcinku Zemsta. Śledzik używał jej, próbując się dowiedzieć, dlaczego Marazmor przylatuje zawsze od strony Północnych Bagien.

Mapa Nieznanej WyspyEdytuj

Mapapiecdrogowskazow

Mapa po raz pierwszy pojawia się w odcinku Pięć Drogowskazów kiedy to Czkawka wraz z innymi jeźdźcami omawia strategię odnośnie Dagura. Nie wiadomo czy jest to mapa Berk czy Wyspy Berserków.

Jeźdźcy smoków: Na końcu świataEdytuj

Mapa pułapek na Końcu ŚwiataEdytuj

Mapa race to the edge crushing it

Mapę widzimy w odcinku Co by tu schrupać. Kiedy Pyskacz zostaje złapany w sieci, Czkawka sprawdza położenie pułapek.

Jak wytresować smoka 2Edytuj

Mapa Berk, okolic i żyjących tam smokówEdytuj

Symbol Osobny artykuł: Mapa Czkawki
 Mapa sporządzona przez Czkawkę w filmie Jak wytresować smoka 2 prawdopodobnie jest jedną z najwierniejszych i nabjardziej szczegółowych. Składa się z wielu małych karteczek połączonych ze sobą, z których każda przedstawia jakieś konkretne miejsce. Sporządzona w kolorze mapa przedstawia nie tylko regiony Berk i jego okolic, lecz także gatunki smoków zamieszkujące dane tereny.