FANDOM


Smocza Góra

Smocze Sanktuarium

Lodowy archipelag (nieoficjalna nazwa) - nowy archipelag, pojawiający się w filmie Jak wytresować smoka 2. Należy do niego przede wszystkim Smocze Sanktuarium.

Położenie

Archipelag położony jest dość daleko na północ od wyspy Berk

Opis

Lodowy archipelag znajduje się o wiele bliżej bieguna niż reszta Archipelagu, którego jest prawdopodobnie częścią. Został nazwany tak, ponieważ jest tu o wiele chłodniej niż na Berk i okolicznych wyspach. Sprzyja to Smoczemu Sanktuarium, którego konstrukcja oparta jest na mroźnym wyziewie Oszołomostracha. Do Archipelagu przynależą:

Miejsce to zamieszkują różnorodne gatunki smoków, lecz są to tylko te osobniki, które znajdują się pod wodzą Oszołomostracha w Smoczym Sanktuarium

Pojawienie się

Archipelag zostaje wspomniany przez Czkawkę w filmie Jak wytresować smoka 2. Po locie ze swoją matką, Valką, rozkłada on swoją mapę i analizuje swą podróż, wspominając, że ze Smoczej Wyspy trafił na ten archipelag.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Inne Wiki

Losowa wiki