FANDOM


Lawowe Prostaki (ang. Lava Louts; nieoficjalne polskie tłumaczenie) — klan zamieszkujący dawniej Wyspę Lawowych Prostaków, pojawiający się w książkach Cressidy Cowell. Są wielkimi wrogami Kudłatych Chuliganów.

Wygląd

Lawowe Prostaki noszą specjalne kombinezony wykonane ze smoczej skóry, które są odporne na ogień i okrywają całe ciało. Jest to wielką koniecznością, ponieważ żyją na wulkanicznej wyspie.

Charakter

Mówi się, że Lawowe Prostaki byli okrutnymi łowcami. Kiedy Czkawka, Osesek, Śledzik i Kamikazia zwiedzali ich wioskę, zauważyli wiele klatek, kajdan, łańcuchów, biczów i innych broni. Mieszkają w chatach z zakratowanymi oknami i kamiennymi lub żelaznymi łóżkami.

Historia

W książce How to Twist a Dragon's Tale, gdy pierwszy raz pojawił się Potężny Cwaniak Bohater, Chuliganie myśleli, że jest on Lawowym Prostakiem. Kilkanaście lat przed wydarzeniami z powieści Cwaniak został schwytany przez Lawowych Prostaków, gdy na ich wyspie poszukiwał Ognistego Kamienia dla swojej przyszłej narzeczonej, i trafił do więzienia. Tam spotkał Straszliwego Ala.

Lawowe Prostaki zostają wspomnieni na krótko przez Słoicka Wielgiego w książce How to Steal a Dragon's Sword.

Obecnie Lawowe Prostaki nie mieszkają już na swojej wyspie. Opuścili ją prawdopodobnie z powodu zagrażającego im wulkanu.

Ciekawostki

  • Lawowe Prostaki są często nazywani "wężami w hełmach".

Zobacz też